Jak powinien wyglądać dzień szczęśliwego człowieka? Ekspertka zdradza sposób na zagospodarowanie 24 godzin

Z pomocą pozytywnego myślenia oraz tzw. listy „to do” jest to możliwe.
Jak powinien wyglądać dzień szczęśliwego człowieka? Ekspertka zdradza sposób na zagospodarowanie 24 godzin
fot. Unsplash
16.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Każdy z nas ma własną definicję szczęścia, tak samo jak indywidualny chronotyp snu. Czy w tej sytuacji możemy mówić o uniwersalnym przepisie na udany dzień? Okazuje się, że z pomocą pozytywnego myślenia oraz tzw. listy to do jest to możliwe. 

Zobacz również: Prosta wskazówka, jak przestać marnować czas wolny po pracy

Codziennie rano otwierasz oczy i masz przed sobą wyjątkowe 24 godziny, których już nic Ci nie zwróci. Warto byłoby wykorzystać je jak najlepiej i po zakończonym dniu czuć satysfakcję.

Jak sobie to ułatwić? 

Idealny plan dnia: sposób na szczęśliwe życie

#1 Stwórz w myślach swoją intencję

Gdy tylko otworzysz oczy, zastanów się, jakie są Twoje życzenia na dany dzień. Wypowiedz je w myślach w formie pozytywnych afirmacji, jakby już się spełniły.

Ciężko, żeby los nam sprzyjał, kiedy sami nie wiemy, na czym tak naprawdę nam zależy. Gdy podejmiemy decyzję i zwizualizujemy ją sobie, natychmiast zaczynamy przyciągać do siebie dobre zdarzenia.

#2 Wypisz swoje cele

Kiedy już wiesz, czego pragniesz danego dnia, zapisz swoje cele na kartce w formie podpunktów. Aby było łatwiej, możesz podzielić je na mniejsze zadania, które prowadzą do najważniejszego celu.

W ciągu dnia systematycznie zerkaj na listę i oszacuj, ile czasu jeszcze zostało. Kolejne wykreślanie zrealizowanych zadań działa motywująco i daje energię do dalszego działania. 

#3 Naucz się akceptować dyskomfort

Nie ma jednoznacznego przepisu na pozbycie się cierpienia z życia. Negatywne emocje nie istnieją, takie uczucia jak smutek, złość czy lęk po prostu są i warto zwrócić na nie uwagę, aby dowiedzieć się, co takiego chcą nam przekazać.

Bywają lepsze i gorsze dni, ale nasz nastrój jest zmienny w zależności od sytuacji. Po intensywnych doświadczeniach przychodzi moment na odpoczynek, czasami nudę. I to jest całkowicie normalne.

#4 Sprawiaj sobie małe przyjemności

Nawet w natłoku obowiązków codziennie znajdź chwilę dla siebie. Na ulubioną kawę, półgodzinną praktykę jogi, aromatyczną kąpiel. W takim momencie bądź w 100% tu i teraz, nie rozpraszaj się.

Takie małe przyjemności pokazują, czy jesteś dla siebie ważna. Obiecaj sobie, że każdego dnia zrobisz dla siebie coś miłego. 

#5 Okazuj ludziom wdzięczność

Zawsze doceniaj dobre słowo, bliskość drugiej osoby i to, że ktoś poświęcił Ci swój czas. Staraj się pozytywnie wpływać na atmosferę wokół siebie, uśmiechając się do ludzi i traktując każdego z nich z szacunkiem

Jeśli zamierzasz skrytykować kogoś bliskiego, weź głęboki oddech i zastanów się, za co możesz mu podziękować. Z pewnością brakowałoby Ci tego, gdyby nagle go zabrakło. 

#6 Spróbuj czegoś nowego

Rozwijamy się tylko wtedy, kiedy wychodzimy ze swojej strefy komfortu. Postaraj się każdego dnia zrobić coś, czego nie robiłaś nigdy wcześniej i porzucić dotychczasową rutynę.

Każdy ma swoją granicę, być może dla Ciebie będzie to rozmowa z nieznajomym czy nauka nowej umiejętności z filmiku w sieci, a dla kogoś innego może... skok ze spadochronem. 

#7 Podsumuj rzeczy, które Ci się udały

Nic tak nie psuje nastroju jak wewnętrzny krytyk, dlatego żeby uniknąć jego dołującego głosu, sama wypisz osiągnięcia, których dokonałaś tego dnia. To mogą być pozornie niewielkie rzeczy, które udało Ci się doprowadzić do końca.

Zauważ każdy podpunkt, który wykreśliłaś z porannej listy i poczuj autentyczną dumę. No bo jak nie Ty, to kto inny poklepie Cię po ramieniu? Teraz możesz już zasnąć spokojnie.

Zobacz również: 7 rzeczy, które codziennie okradają nas z cennego czasu. Ostatnia na pewno Cię zaskoczy

Źródło: elitedaily.com / zdrowie.gazeta.pl

Polecane wideo

Do szczęścia potrzebujesz tylko jednej rzeczy. Jakiej? Zdradza to Twój znak zodiaku
Do szczęścia potrzebujesz tylko jednej rzeczy. Jakiej? Zdradza to Twój znak zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2021 12:11
Idealny plan dnia? Wstać o której się chce, robić co się chce, a potem iść spać wtedy kiedy się chce. Koniec. Dziękuję za uwagę.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie