Po tych zachowaniach poznasz, że Twój partner jest nieszczęśliwy... I wcale nie musi chodzić o Ciebie

Ewidentnie coś jest na rzeczy.
Po tych zachowaniach poznasz, że Twój partner jest nieszczęśliwy... I wcale nie musi chodzić o Ciebie
fot. Unsplash (Tom Pumford)
28.06.2021
Wiktoria Sobocińska

Kiedy jesteś w bliskiej relacji, złe samopoczucie drugiej osoby nie jest wyłącznie jej sprawą. Atmosfera zaczyna udzielać się również Tobie i zastanawiasz się, czy masz z tym coś wspólnego oraz jak możesz pomóc drugiej połówce.

Wrażliwość na emocjonalne stany i wzajemne zrozumienie na pewno okaże się pomocne i wzniesie wasz związek na wyższy poziom. Czasami jednak dobre słowo nie wystarczy i trzeba sięgnąć po radę specjalisty. 

Zobacz również: 11 najbardziej irytujących nawyków partnerów. Prawie zawsze kończą się kłótnią

Niezależnie od tego nigdy nie powinnaś ignorować poniższych symptomów i najlepiej będzie, jeśli jak najszybciej porozmawiasz z partnerem na temat tego, co gryzie go w środku.

Ważne oznaki, że Twój partner jest nieszczęśliwy

#1 Jest mocno rozkojarzony

W przeciwieństwie do kobiet nie wszyscy mężczyźni mają łatwość opowiadania o swoich problemach i rozterkach. Częściej duszą to w sobie i próbują zająć swoje myśli czymś innym.

To, że partner ostatnio nie zawsze Cię słucha i zdaje się być myślami gdzieś zupełnie indziej, nie musi od razu oznaczać, że Cię zdradza lub nie jesteś już dla niego ważna.

Prawdopodobnie czymś się stresuje albo analizuje jakiś istotny problem, którym nie chce Cię obciążać. Warto z nim o tym pogadać.

#2 Milczy dłużej niż zwykle

Mężczyźni są dosyć przewidywalni - jeśli się cieszą, okazują swoją radość, a kiedy smucą, nagle przestają odzywać... Jeśli Twój facet stał się milczący i przygaszony, a na horyzoncie nie ma żadnych "cichych dni", prawdopodobnie musi coś mocno przeżywać, albo intensywnie o czymś myśleć

Nie zmuszaj go do spowiadania się z tego od razu, ponieważ może potrzebować więcej czasu, aby znaleźć w sobie gotowość. Jeśli zrobisz awanturę o brak uwagi, to tylko pogorszy sprawę. 

#3 Udziela zdawkowych odpowiedzi

Zamiast długich rozmów jak dotychczas, facet odpowiada zdawkowo, nie zagłębiając się w temat. Tak działa jego mechanizm obronny, który unika rozmów o jego osobistych problemach.

Nie chce być traktowany jako "mięczak", ale z drugiej strony ciężko prowadzić mu swobodną pogawędkę, gdy w środku jest zestresowany i niespokojny. Jeśli zacząłby opowiadać o sobie, musiałby zdradzić coś więcej...

#4 Częściej wychodzi gdzieś z kumplami niż z Tobą

Chciałabyś być dla niego priorytetem, ale odnosisz wrażenie, że ostatnio więcej czasu poświęca kolegom. Być może zdaje sobie sprawę z tego, jak dobrze go znasz i prawdopodobnie będziesz chciała poruszyć trudny dla niego temat.

Dlatego woli wyjść z kumplami na miasto i trochę odstresować się, bez żadnych oczekiwań i ciężkich tematów. Zachowaj spokój i nie oskarżaj go o nic. Kiedy odetchnie, znowu wróci do Ciebie.

#5 Ciągle przegląda swój telefon

I znowu - wcale nie oznacza to, że flirtuje z kimś innym... Może pomaga przyjacielowi w jakiejś ważnej sprawie? Albo ktoś z jego rodziny przeżywa problem? Lub po prostu musi się czymś zająć, aby nie myśleć o tym, do czego obawia się przed Tobą przyznać. Daj mu trochę czasu.

#6 Stał się mniej czuły

Do tej pory byliście niczym dwa przytulające się gołąbeczki, a teraz partner stał się "niedotykalski"? To niemożliwe, że jego potrzeby zmieniły się z dnia na dzień. Zamiast zakładać najgorsze, spróbuj zapytać go, jak się czuje. Może emocjonalnie coś tak mocno go zajmuje, że ma nastroju na zbliżenia

#7 Zostaje w pracy po godzinach

Jeśli wcześniej to się nie zdarzało, a teraz zaczęło się nasilać, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Być może ukrywa coś przed Tobą, a może zwyczajnie jest przepracowany i z tego powodu po pracy Cię unika? 

Zobacz również: Czy partner Cię wykorzystuje? Sygnały, które powinny wzbudzić Twoją czujność

Polecane wideo

Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację?
Twój znak zodiaku wpływa na to, jakie błędy popełniasz w związku. Co sprawia, że rujnujesz swoją relację? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 28.06.2021 06:24
Gdy mój chłopak jest smutny to robię śmieszne miny, od razu to jego rozsmiesza. Kupuję mu też kwaśne żelki, bardzo je lubi.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie