10 książek psychologicznych, które zmienią Twój sposób patrzenia na świat

Tysiące kobiet twierdzi, że te lektury przewróciły ich życie do góry nogami.
10 książek psychologicznych, które zmienią Twój sposób patrzenia na świat
fot. Unsplash (Daniel Schludi)
10.05.2021
Zuzanna Niedzielska

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nieco zwolniliśmy i zwróciliśmy się ku swoim pasjom. Szczęśliwie okazało się, że w tym czasie zaczęliśmy również czytać więcej książek.

To już nie tylko relaksujące powieści, ale także rozwijające wewnętrznie poradniki psychologiczne, które odmieniły życie wielu kobiet. 

Zobacz również: Polacy znów zaczęli czytać książki. Nowe dane są najlepsze od 6 lat

Polecają je nie tylko księgarnie, ale też gwiazdy i możesz być pewna, że prędzej czy później którąś z poniższych pozycji zaproponuje Ci własna przyjaciółka. Nie trzeba uczestniczyć w procesie terapii, aby móc edukować się na temat swoich uczuć i schematów myślenia

Który temat jest Ci najbliższy?

Niesamowite książki psychologiczne: top 10

#1 Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych

Czy Twoje myśli biegną bez końca, nieustannie analizujesz zachowanie własne oraz innych, a masz wrażenie, że medytacja nie jest dla Ciebie? Z pomocą przychodzi pierwsza część serii książek dla osób wysoko wrażliwych, czyli takich, które zupełnie inaczej odbierają otaczający nas świat. 

Autorka wyjaśnia, jak odnaleźć się w rzeczywistości jako "wrażliwiec" i ktoś niezrozumiany przez ludzi, oraz udowadnia, że własnoręcznie możesz odzyskać kontrolę nad swoim umysłem. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sandra Ratajczak (@bookwizja)

#2 Bogaty ojciec, biedny ojciec

To propozycja dla osób, które zastanawiają się nad swoją sytuacją finansową. Okazuje się, że nasz status materialny w dużej mierze zależy od nastawienia, sposobu myślenia i schematów przekazanych nam przez rodziców. Jak zmienić to na lepsze?

Tę książkę przeczytasz jednym tchem i dowiesz się, co zrobić, aby pieniądze same na siebie pracowały. Wystarczy wziąć sprawy w swoje ręce. To świetna inspiracja do dalszego działania.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Angelika Maleszewska (@xfeu1)

#3 Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie

Z pewnością spotkałaś się już z masą pozytywnych opinii na temat tej książki, której okładka zdecydowania zachęca do zapoznania się z jej wnętrzem. To szczera i poetycka opowieść o kobiecej ścieżce do samopoznania. Pora, aby nasz głos został usłyszany, a my w końcu zaczęły pełnić takie role, jakie nam rzeczywiście pasują. Tytułowa przewodniczka to nasza własna intuicja i mądrość

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Malwina Niedzielska (@insta.malwa)

#4 Biegnąca z wilkami

Cudowna książka dla dzikich kobiet, które pragną odnowić połączenie z naturą i wsłuchać się w swój wewnętrzny głos. Powinna znaleźć się na półce każdej z nas, która praktykuje rozwój duchowy.

Po przeczytaniu tych niezwykłych mitów nauczysz się dostrzegać własny instynkt, wrócisz do swoich pasji i uruchomisz kreatywność. Po inspirujące fragmenty można sięgać losowo cały czas.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lawyerka - Ewa Boszkowska (@lawyerkapl)

#5 Kobiety, które czują za bardzo

Kolejna propozycja dla wrażliwych. Tym razem zastanowimy się, czy ta wyjątkowa czułość jest błogosławieństwem, czy wręcz przeciwnie. Jeśli bardzo łatwo Cię zranić i powoli stajesz się już przytłoczona ilością swoich emocji, ta lektura jest dla Ciebie. 

Dzięki niej nauczysz się akceptować wrażliwą część w sobie, kierować własną karierą, a nawet odnaleźć miłość życia. Spróbujesz?

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dom Wydawniczy REBIS (@dom_wydawniczy_rebis)

#6 Wyrosnąć z DDA. Wsparcie dla dorosłych córek alkoholików

Teraz coś dla tych kobiet, które świadomie dotarły już do konkretnego miejsca i zrozumiały, że problem DDA ich dotyczy. Zwłaszcza, jeżeli nadal podświadomie dążą do perfekcji i szukają rozpaczliwie akceptacji ze strony innych.

Pora rozpuścić w sobie obowiązek przetrwania z dzieciństwa i nauczyć się oddychać pełną piersią.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Oliwia (@livquebooks)

#7 Siła nawyku. Dlaczego robimy to, co robimy i jak można to zmienić w życiu i biznesie

Coś dla ambitnych i lubiących pracować nad sobą. Przyzwyczajenia mają ogromny wpływ na nasze życie, właściwie kreując otaczającą nas rzeczywistość. Tak naprawdę składamy się z drobnych nawyków, które niestety często są dla nas destrukcyjne i nie prowadzą do celu. 

Aby zmotywować się do tego, by samodzielnie je okiełznać, autor opisuje przykłady firmowych gigantów, którzy dzięki istotnym zmianom wspięli się na sam szczyt. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Dorota Czopyk (@ekoeksperymenty)

#8 Bycie miłym to przekleństwo

Po tę książkę szczególnie powinny sięgnąć te kobiety, którym trudno jest stawiać granice, odmawiać i generalnie być sobą w kontaktach z innymi. Jeśli przywykłaś do ciągłego zaspokajania potrzeb innych, uśmiechania się i bagatelizowania swoich pragnień, koniecznie przejdź przez papierową sesję terapeutyczną i nareszcie naucz się mówić magiczne słowo  n i e .

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ola (@dopoduszki)

#9 Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów

Jeżeli kolejny raz przeżywasz kłótnie z bliską osobą i nie potrafisz zakomunikować jej tego, co czujesz, koniecznie musisz spotkać się z tą książką. Warto zajrzeć w głąb siebie i rozpoznać, jakie jest źródło naszych negatywnych emocji.

Okazuje się, że od dzieciństwa są w nas dwie ważne części, które muszą dojść do porozumienia. Przeczytanie lektury to sprawdzony klucz do rozwiązania wielu dorosłych problemów.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Joanna Ćwiertka | Bookstagram (@panda_zksiazka_)

#10 Czując. Rozmowy o emocjach

Ta lektura przeprowadzi Cię przez wachlarz emocji, które są w nas każdego dnia, ale nie zawsze potrafimy je dostrzec i zrozumieć. Każdy rozdział omawia zupełnie inne uczucie, które powoli staje nam się bliższe i dziwnie znajome.

Dzięki mądrym dialogom wybitnych ekspertów i psychoterapeutów staniesz się bardziej świadoma siebie i zwiększysz swoją inteligencję emocjonalną. To doskonałe narzędzie do rozwoju osobistego!

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wyczytam_szczescie (@wyczytam_szczescie)

Polecasz któryś z tych tytułów? 

Zobacz również: 8 typów inteligencji Howarda Gardnera. Którym możesz się pochwalić?

Polecane wideo

Najdziwniejsze ilustracje z książek do edukacji seksualnej. Na to muszą patrzeć dzieci
Najdziwniejsze ilustracje z książek do edukacji seksualnej. Na to muszą patrzeć dzieci - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 12.04.2022 14:57
"Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych" Świetna książka : )
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.05.2021 18:47
Nie lubię psychologicznych książek, frustrują mnie. Wolę powieści przygodowe, takie jak Tajemnica Coca Coli. Szybko i przyjemnie się ją czytało. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.05.2021 18:35
Dziewczyny może którejś z Was się przyda, jest konkurs do Rossmanna, wystarczy wypełnić krótką ankietę i można zdobyć kaartę podarunkową (voucher), kilku znajomym w tym mi się udało także proszę :) Ankieta na WWW.FIREBONY.PL
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie