Psychologia zasypiania: Co pora, o której kładziesz się spać, mówi o Tobie?

Zaskakująco trafne.
Psychologia zasypiania: Co pora, o której kładziesz się spać, mówi o Tobie?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/76561262395327293/ & https://pl.pinterest.com/pin/442549100885279832/)
10.05.2021

Mówi się, że ludzi można podzielić na ranne ptaszki i nocnych marków. Ci pierwsi zrywają się skoro świt, a ci drudzy nie śpią do późnych godzin nocnych. Niektórym lepiej funkcjonuje się w dzień, a inni zaczynają żyć w pełni dopiero po zmroku. To bardzo indywidualna kwestia.

Zobacz również: Budzisz się w środku nocy? To może mieć bardzo poważne konsekwencje

Podobnie jest z porą, o której udajemy się na spoczynek. Podobno godzina, o której gasimy światło, wkładamy piżamę i przykładamy głowę do poduszki jest w stanie wiele zdradzić na temat naszej osobowości. Co pora, o której kładziesz się spać, mówi o tobie? 

Pora kładzenia się spać a osobowość 

Fot. Pexels.com

Pora kładzenia się spać a osobowość 

Między 20:00 a 22:00

Z natury jesteś bardzo ostrożna i ponad wszystko cenisz sobie porządek i rutynę. Jednym z głównych priorytetów jest dla ciebie zdrowie, a twój rozkład dnia to odzwierciedla. Cenisz sobie odpoczynek, zarówno fizyczny, jak i psychiczny.  

Między 22:00 a północą 

Jednym z twoich głównych atutów jest intelekt. Jesteś też bardzo oddana swojej pracy i można na tobie polegać. Skrywasz jednak dość buntowniczą stronę. Przeważnie szanujesz zasady, ale od czasu do czasu ulegasz pokusie i nieco przekraczasz granicę, zwłaszcza gdy nie chcesz, by ominęła cię naprawdę dobra zabawa. 

Między północą a 2:00

Znalazłaś się w tej grupie? To oznacza, że jesteś wyjątkowo kreatywna. Masz duszę artystki, nieustannie rozmyślasz i tworzysz, ale z drugiej strony masz tendencję do nadmiernego rozpamiętywania i zamartwiania się. Twój umysł zawsze pracuje na najwyższych obrotach, ponieważ wciąż poszukujesz odpowiedzi na to, co nieodkryte. 

Między 2:00 a 4:00

Jesteś wolnym duchem, który nie znosi, gdy coś mu się narzuca. Społeczne normy są nie dla ciebie. Uwielbiasz iść pod prąd i zawsze podążasz za głosem swojego serca. Nie lubisz iść na kompromisy i masz opinię wyjątkowo upartej osoby. Bywa, że zbyt szybko tracisz nad sobą kontrolę i dajesz się ponieść emocjom. 

Zobacz również: Coraz więcej ludzi doświadcza czegoś dziwnego w czasie snu. Budzą się przerażeni

Polecane wideo

Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!”
Na Netflixie pojawiła się prawdziwa piękność. Mężczyźni: „Nierealna!” - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 12.04.2022 14:55
Ja chodzę najczęściej spać po 24:00
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 25.05.2021 11:58
Myślę, że powyżej opisane "cechy" nie są zależne od tego czy jesteśmy nocnymi markami czy rannymi ptaszkami. Szczerze, uważam, że to indywidualne. Ciekawsze jest to, że niektórzy rzeczywiście mają problemy z funkcjonowaniem o wczesnych godzinach i to jest fakt. Żyjemy w świecie, w którym większość społeczeństwa wstaje o świcie i pracuje do 16. Nie każdemu taki system musi pasować i to wcale nie znaczy, że ta osoba jest leniem. Jest fajny artykuł na ten temat https://www.psychologgia-plus.pl/blog/nocny-marek-na-porannej-zmianie-czy-da-sie-funkcjonowac-wbrew-swojej-naturze/. Mi udało się tak ułożyć sobie życie, żeby nie musieć wstawać o świcie. Myślę, że funkcjonowanie zgodnie z naszą naturą jest ważne nie tylko dla zdrowia fizycznego, ale też psychicznego.
odpowiedz
agata24 (Ocena: 5) 10.05.2021 18:36
Dziewczyny może którejś z Was się przyda, jest konkurs do Rossmanna, wystarczy wypełnić krótką ankietę i można zdobyć kaartę podarunkową (voucher), kilku znajomym w tym mi się udało także proszę :) Ankieta na WWW.FIREBONY.PL
odpowiedz

Polecane dla Ciebie