Jesteś dorosłą introwertyczką? Oto 5 sposobów, dzięki którym poznasz nowych ludzi

Są tacy, którzy marzą właśnie o takiej przyjaciółce.
Jesteś dorosłą introwertyczką? Oto 5 sposobów, dzięki którym poznasz nowych ludzi
fot. Unsplash (Valentin Lacoste, Katy Anne)
12.04.2021
Zuzanna Niedzielska

To proste, gdy jesteśmy w szkole, znajomi otaczają nas z każdej strony. Z częścią znajdujemy wspólny język, spotykamy się po zajęciach, chodzimy na imprezy. Sytuacja zaczyna komplikować się w momencie, kiedy wchodzimy w dorosłość. Nie ma już tak wielu miejsc, w których możemy poznać nowych ludzi. I co więcej, kiedy na dodatek mamy introwertyczną naturę...

Zobacz również: 5 wskazówek, jak stworzyć idealną relację między introwertykiem a ekstrawertykiem

Introwertycy bywają przytłoczeni hałaśliwymi klubami i osobami nadmiernie zwracającymi na siebie uwagę. Na szczęście są tacy, którzy marzą o przyjacielu, który posłucha czy porozmawia z nimi na głębsze tematy. To właśnie możesz być Ty. Jak pomóc swoim relacjom z innymi?

Jak poznać nowych ludzi?

Najpierw posłuchaj

Wzajemne poznawanie się zaczyna się tak naprawdę już od uważnego słuchania. Wówczas wyłapujemy ważne wątki na czyjś temat, które następnie możemy poruszyć w rozmowie. Nie przejmuj się, jeśli akurat wydaje Ci się, że nie masz nic interesującego do powiedzenia.

Czasami Ci, którzy się nie odzywają, uchodzą za intelektualistów, bo przecież najgorzej jest pleść to, co ślina na język przyniesie. Słuchacze są w dzisiejszych czasach na wagę złota, ponieważ większość chce tylko mówić o sobie i być w centrum uwagi. Gdy ktoś poczuje się z Tobą bezpiecznie i komfortowo, natychmiast zyskasz jego zaufanie. 

Zaoferuj coś w zamian

Relacje międzyludzkie to proces wymienny. Znajdź coś, co możesz zaoferować innym. Wyjdź czasem z własną inicjatywą i zaproś kogoś w swoje ulubione miejsce. Zorganizuj coś dobrego do jedzenia w domu. Znajomi zaczną wierzyć, że dbasz o nich i zrozumieją, że przyjaźń z Tobą jest wartościowa. 

Nikt nie chce zadawać się z samolubem, który tylko czeka na płynące korzyści. Nawet, jeśli nie mówią tego wprost, nie da się tego nie odczuć. Może masz dobre poczucie humoru? Albo słuchasz dobrej muzyki? Na pewno jest coś, czym możesz się podzielić. 

Jakość ponad ilość

Nie sugeruj się tym, co widzisz w social mediach. Nie wszystkie osoby, które oglądasz na zdjęciach, tworzą ze sobą głębokie relacje i zwierzają się sobie z ważnych problemów. Przyjaciele introwertyka to prawdziwi szczęściarze, ponieważ wiadomo, że stawia on na jakość, zamiast ilość. Nie musisz gonić za wianuszkiem znajomych imprezowiczów, wystarczy, że masz w gronie kilka zaufanych osób.

Chroń swoją energię

To naturalne, że introwertyk po jakimś czasie traci energię do kontaktu z ludźmi i chce naładować baterie w swojej samotni. Dbaj o to, aby nie spotykać się z ludźmi na ostatnich nogach, tylko proponuj to, kiedy naprawdę masz na to siły i ochotę. Znajomi szybko zauważą, że coś jest nie tak, więc nie ma sensu ich oszukiwać. Ostrożnie dobieraj przyjaciół, aby poświęcić swoją cenną uwagę właśnie tym, którzy na to zasługują. Gdy będziesz szanować siebie, szybko zyskasz szacunek otoczenia

Wykaż się zaangażowaniem

Na początku może być trudno, ale nie poddawaj się. Nie z każdym będziesz nadawać na tych samych falach, ale każdy człowiek z czasem jest w stanie Cię czymś zaskoczyć. Wiedz, że Twój pociąg do samotności może rzutować negatywnie na Twój nastrój w dłuższej perspektywie. Nie zmuszaj się do kontaktu, ale kiedy już ktoś Cię zainteresuje, rób to aktywnie. Pamiętaj, że w relacji możesz zarówno dawać, jak i brać. Wykaż się zaangażowaniem, a prędzej czy później to do Ciebie wróci. 

Zobacz również: Takie osoby czują, że nie pasują do współczesnego świata. Czy jesteś starą duszą w młodym ciele?

Polecane wideo

Myślała, że zmieniła się na lepsze. Zazdrosne przyjaciółki gorzko to skomentowały
Myślała, że zmieniła się na lepsze. Zazdrosne przyjaciółki gorzko to skomentowały - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 12.04.2021 16:55
Dlaczego zmuszacie introwertyków do poznawania nowych ludzi? Żaden introwertyk tego nie chce.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 12.04.2021 15:05
Niby dobre rady, ale pandemia mocno komplikuje sytuację...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie