6 rzeczy, których będziesz żałować za 6 lat

To data umowna. Warto jednak zwrócić uwagę na rzeczy, które w przyszłości będą miały wpływ na jakość naszego życia.
6 rzeczy, których będziesz żałować za 6 lat
Fot. Unsplash (Tirza van Dijk) & Pexels (Francesca Zama)
23.03.2021

Zazwyczaj staramy się unikać sytuacji, które w przyszłości mogą mieć negatywne konsekwencje. Jednak czy zawsze bierzemy pod uwagę, jaki wpływ mają codziennie podejmowane decyzje na jakość naszego życia?

Skutki pewnych zachowań czy nawyków nie zawsze widoczne są od razu i często nie sposób dostrzec je gołym okiem. Warto jednak dowiedzieć się, w jaki sposób oszczędzić sobie przykrości związanych z naszym nieodpowiedzialnym zachowaniem.

Oto 6 aspektów, na które powinnaś zwrócić szczególną uwagę już dzisiaj. W przeciwnym wypadku za kilka najbliższych lat możesz mocno pożałować własnej ignorancji!

Zobacz także: „Zostaną zdefiniowali przez zupełnie nowy świat”. Poznajcie Gen C, czyli generację koronawirusa

Co ma na nas negatywny wpływ?

Unikanie kremów z filtrem

Czyż nie łatwiej jest dbać o wygląd niż o zdrowie? O ile częściej zdarza nam się przeglądać fitnessowe inspiracje i zaczytywać w poradach dietetycznych niż dowiadywać się, jak właściwie troszczyć się o własne zdrowie? Używanie kremów z filtrem można zaliczyć do dbałości o jedną i drugą dziedzinę.

Korzyści płynących z ich codziennego stosowania nie widać od razu, co może sprawiać wrażenie, że nie są nam potrzebne. Nie jest łatwo po nie sięgać, również ze względu na wygodę: kto rano ma czas na nakładanie warstwy tłustego kremu, zostawiającego biały film?

Ignorowanie zaleceń dotyczących stosowania filtrów może mieć jednak przykre konsekwencje. Szkodliwe promieniowanie UVA towarzyszy nam każdego dnia, niezależnie od pory roku czy pogody. Skóra bezpośrednio narażona na promieniowanie tego typu szybciej ulega procesom fotostarzenia, nie jest również chroniona przed rakiem skóry.

Zaopatrz się zatem już dziś w dobry filtr, by za 7-10 lat nie borykać się z poważną chorobą.

Nałogowe palenie papierosów

Ten zwyczaj niezwykle łatwo zmienia się w nawyk, którego nie łatwo się wyzbyć. Zapoznając się z kampaniami antynikotynowymi, możemy bez końca czytać o wszelkich chorobach i dolegliwościach, które wiążą się z tym nałogiem. Nałogowi palacze są narażeni przede wszystkim na raka płuc, przełyku czy krtani, chorobę niedokrwienną serca, nadciśnienie tętnicze, udar mózgu czy miażdżycę.

Czy papieros wart jest tego ryzyka? Chyba znasz już odpowiedź na to pytanie.

Brak życiowych celów

Jesteś wiecznie zajęta, w zasadzie dryfujesz przez życie dając się ponieść prądom? Nie planujesz przyszłości, bo i tak „będzie, co będzie”? W takim podejściu jest mnóstwo racji, co nie zmienia faktu, że postępując w ten sposób, najpewniej nic nie osiągniesz.

Bądź świadoma tego, co chcesz osiągnąć. Gdy będziesz wiedziała, czego od siebie oczekujesz, będziesz mogła krok po kroku dążyć do tego miejsca. Świadoma i aktywna postawa pozwoli Ci cieszyć się spełnionym życiem w przyszłości. Pamiętaj, wszystko zależy od Ciebie!

Niezdrowe jedzenie

Jedna z największych pokus, która czeka za każdym rogiem. Gotowe dania do odgrzewania, fast food, nieregularne posiłki, znaczna przewaga pustych węglowodanów nad innymi składnikami odżywczymi, niedobór witamin, to tylko niektóre błędy, jakie popełniamy każdego dnia.

Długotrwałe zaniedbywanie jakości odżywiania może mieć bezpośredni wpływ na zdrowie i wygląd. Ucierpi na tym cera, włosy i paznokcie, narazisz się również na liczne choroby układu krążenia i inne przykre dolegliwości.

Palenie za sobą wszystkich mostów

Bardzo możliwe, że w przyszłości będziesz żałowała tego, w jaki sposób traktowałaś swoje poprzednie miejsca pacy, a w szczególności w jakiej atmosferze je opuszczałaś. Nigdy nie wiesz, które kontakty i znajomości mogą okazać się przydatne, dlatego dbaj o pozytywne relacje z pracodawcą, współpracownikami i klientami.

Niewykluczone, że w przyszłości będziesz potrzebowała listu referencyjnego, czy innej drobnej przysługi, która znacznie ułatwi Ci życie. Nie pal za sobą mostów, a twoja kariera zawodowa nabierze rozpędu.

Popadanie w smutek, złość i żal

Utopienie się we własnym żalu to chyba najgorsza ze wszystkich możliwości. Brniemy przez życie, niczym przez bagno bolączki i utrapienia, podczas gdy szczęście jest na wyciągnięcie ręki. Zazwyczaj wymaga jedynie tego, by je zauważyć. Spójrz w przeszłość i wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś codziennie wypełniała je radością; zarówno tą osobistą, jak i życzliwością kierowaną do innych ludzi.

Niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz i co do tej pory Cię spotkało, masz przywilej wolnej woli, dzięki któremu możesz dokonać bardzo ważnego wyboru; być szczęśliwą czy rujnować swoją emocjonalność ciągłym zamartwianiem.

Zobacz także: Już nie małżeństwo i posiadanie dzieci. Oto prawdziwe OBOWIĄZKI każdej kobiety

Polecane wideo

HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie
HOROSKOP PTASI: Sprawdź, co data urodzenia mówi o Tobie - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
Dwani (Ocena: 5) 08.04.2021 23:11
No i to jest jeden z powodów, dla których chcę rzucić palenie i walczę z tym nałogiem. Jestem trochę łatwiej ostatnio, bo kupiłam sobie do wspomagania tabletki Recigar.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2021 10:38
Nawet ludzie myślący że jedzą zdrowo to się grubo mylą że tak jest. Wszystko teraz takie skażone, woda, powietrze, w owocach w warzywach pełno chemii, w mięsie. To by każdy sobie musiał sam hodować gdzieś z dala od drogi zwierzęta i rośliny, nie jeść słodyczy a i tak nie dożyje jak moja prababcia 96lat która jeszcze chodzi.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 23.03.2021 08:20
Niczego w życiu nie żałuję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.03.2021 07:42
Zgadzam się, chociaż prawie wszystkie punkty są związane z zaburzeniami psychicznymi. Dosłownie. Zdrowi psychicznie ludzie nawet jeśli jedzą niezdrowo, nie mają celu, czy są pesymistycznie nastawieni do świata, to nie jest to aż tak nasilone/długotrwałe żeby mogło mieć jakiś większy wpływ na późniejsze życie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie