Już nie małżeństwo i posiadanie dzieci. Oto prawdziwe OBOWIĄZKI każdej kobiety

Masz już dosyć słuchania o tym, co powinnaś?
Już nie małżeństwo i posiadanie dzieci. Oto prawdziwe OBOWIĄZKI każdej kobiety
fot. Pinterest (pl.pinterest.com/pin/351912461211549, pl.pinterest.com/pin/492649948368404)
16.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Jako kobiety zdecydowanie za często słyszymy o tym, co i w jakim wieku powinnyśmy robić. Pomijając już stereotypy związane z wyglądem czy tradycyjnym podziałem ról pomiędzy płciami, co zdaje się być już pozostawione w odległej epoce, ale wciąż wraca do nas jak bumerang. 

Zobacz również: Nie masz dzieci? Twój wybór! 6 argumentów, które pomogą Ci poczuć się pewniej z tą decyzją

Mamy dość życia z poczuciem winy i osiągania celów tylko po to, aby zadowolić innych (choć oni i tak zawsze będą mieli jakieś ALE). Chcemy wreszcie być sobą. Mamy tutaj o wiele lepsze rzeczy do roboty. Na przykład takie.

#1 Rozwijanie swoich zdolności i pobudzanie umysłu

Nie pozwól sobie wpaść w pułapkę koncentracji wyłącznie na swoim ciele i wyglądzie zewnętrznym. Owszem, dbaj o siebie, ale znajdź czas na rozwijanie swojej kreatywności, stawianie sobie kolejnych wyzwań i realizowanie pasji, zamiast nieustannie udowadniać coś płci przeciwnej. Życie nie jest wyłącznie od tego!

#2 Pozbycie się negatywnych osób z otoczenia

Nie osiągniemy niczego dobrego w życiu, jeśli będziemy otaczać się toksycznymi znajomymi, którzy wyłącznie nas dołują. Spędzaj czas z tymi, którzy motywują Cię, wierzą w Ciebie i życzą Ci dobrze.

Porządek w relacjach - oto nasze prawdziwe zadanie! Z taką dawką pozytywności zrealizujesz swoje marzenia i zainspirujesz się.

#3 Pozwolenie sobie na odpoczynek

Zrozum, że robisz już wystarczająco dużo i należy Ci się zasłużony odpoczynek. Era cudownej Matki Polki już przeminęła i czas zaopiekować się sobą, zamiast działać na wszystkich frontach do nieprzytomności.

W takim stanie nikomu nie dasz niczego dobrego, a pod koniec życia dopadną Cię wyrzuty sumienia, że zapomniałaś o sobie. 

#4 Zakładanie tego, na co mamy ochotę

Gdy wychodzisz z domu i nie jest Ci wygodnie, zapytaj siebie dwa razy, dla kogo to robisz. A jeśli chcesz odsłonić trochę ciała, to nikomu nie musisz się z tego tłumaczyć. I tyle.

#5 Spełnianie największych marzeń

Rodzice powtarzali, że masz być grzeczna i posłuszna, a dziewczynki powinny bawić się lalkami? Czas zostawić te krzywdzące przekonania w przeszłości. Możesz zostać kim tylko zechcesz i masz prawo zabierać głos i mówić to, o czym trzeba powiedzieć. Świat stoi przed Tobą otworem. 

#6 Wspieranie innych kobiet

Niezależnie od tego, jak bardzo świat próbuje zmusić nas do rywalizacji między sobą i ciągłego porównywania się, Ty wciąż możesz być miła dla innych kobiet, podziwiać i szanować je. Na tym właśnie polega klasa i pewność siebie. Każda z nas jest zupełnie inna i to jest wspaniałe!

Zobacz również: Każda kobieta powinna wiedzieć to przed 30-tką. Dopiero wtedy poczuje się dorosła

Polecane wideo

Na jej widok kierowcy są w szoku. Tak wygląda najpiękniejsza kobieta za kółkiem TIR-a
Na jej widok kierowcy są w szoku. Tak wygląda najpiękniejsza kobieta za kółkiem TIR-a - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 10:42
Myślę że akurat warto znać fakty dotyczące tego kiedy najlepiej zajść w ciążę aby świadomie podejmować decyzje, fakt że można rodzic Po 40 nie znaczy że jest to biologicznie najbardziej optymalny czas ale przy wyborze warto znać wszystkie konsekwencje. Oczywiście późniejsze macierzyństwo też ma swoje zalety :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 09:15
To dlaczego na Papilocie często pojawiają się artykuły w stylu: jaki wiek jest najlepszy na wyjście za mąż, idealny wiek na urodzenie pierwszego dziecka.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie