Jak możesz stać się jeszcze lepszą osobą? Wykonaj choć jedno z tych ważnych zadań

Małe-wielkie ćwiczenia podniosą jakość Twojego życia.
Jak możesz stać się jeszcze lepszą osobą? Wykonaj choć jedno z tych ważnych zadań
fot. Unsplash (Fabian Centeno)
15.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Cierpisz na perfekcjonizm i wydaje Ci się, że aby być kimś lepszym musisz robić same wielkie rzeczy i odnosić zawodowe sukcesy? Nic bardziej mylnego.

Wystarczą już małe kroki w stronę zmiany swojego życia na lepsze, a nawet zmiany sposobu myślenia i postrzegania sytuacji, aby szybko zauważyć jak jakość Twojej codzienności staje się coraz bardziej satysfakcjonująca. Gotowa na ćwiczenia?

Zobacz również: 10 szalonych rzeczy, które warto zrobić przed urodzeniem pierwszego dziecka

Nawyki, które poprawiają jakość życia

Zostań rannym ptaszkiem

Zastanów się jak odmieniłoby się Twoje życie i tryb pracy, jeśli zyskałabyś dodatkową godzinę rano? Na spokojnie przeglądasz wiadomości, delektujesz się smakiem chrupiącego tosta i masz wystarczająco dużo czasu, aby przejrzeć garderobę i pomalować się. Po co ten cały stres?

Poczujesz ogromną satysfakcję, że udało Ci się wygrać ze słabą wolą i robisz to, co zaplanowałaś sobie wieczorem. Wkrótce nawyk wejdzie Ci w krew. Taka drobna zmiana, a ma wpływ na samopoczucie przez calutki dzień!

Zaangażuj się w przyjaźń

Przestań udawać, że się przyjaźnicie i wymieniać sporadyczne teksty na komunikatorze albo podsyłać sobie memy od czasu do czasu. Tym razem postaraj się i zaproś przyjaciółkę do siebie. Zmotywuj się, naszykuj coś pysznego i tym razem to Ty zadawaj pytania i uważnie słuchaj, zamiast non stop paplać o sobie. Wykazując się empatią, staniesz się dla kogoś ważna i poczujesz się dobrą osobą.

Wybacz swoim rodzicom

Gotowość na to przychodzi z wiekiem, kiedy przestajemy być wobec nich tylko roszczeniowi i pojawia się więcej wdzięczności. Niezależnie od wieku musisz zrozumieć, że dzieciństwo to aspekt w życiu, na który niestety nie mamy wpływu.

Od teraz możesz kreować swoją rzeczywistość po swojemu i szkoda byłoby marnować cały czas energię na negatywne emocje i żal wobec najbliższych osób za to, co stało się w przeszłości. Wybaczanie daje nam siłę i lekkość, aby nareszcie pójść do przodu bez balastu. Jedyne co możesz zrobić, to nie powielać w przyszłości ich błędów i zacząć wszystko od początku. 

Nie oglądaj telewizji

Nie ma nic gorszego, niż faszerowanie głowy negatywnymi newsami. Jak tylko wyłączysz TV na dobre i sama będziesz wybierać źródła informacji, poczujesz ulgę i zrobi się jakoś spokojniej...

Postrzegaj świat takim, jaki jest, a nie wyłącznie w sposób jaki manipulują Tobą media. Zamiast codziennej dawki dramy możesz przerzucić się na książkę i poszerzyć zasób swojego słownictwa. Zawsze lepiej zrobić coś aktywnego, zamiast pasywnego. Do dzieła!

Zobacz również: Czy jesteś ponadprzeciętnie inteligentna? Sprawdzisz to tylko z pomocą kartki i długopisu

Polecane wideo

One zmieniają świat - portrety inspirujących kobiet
One zmieniają świat - portrety inspirujących kobiet - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 20:07
Nie da się "zostać rannym ptaszkiem". Można sobie trochę przesunąć zegar, ale nie za dużo, bo to nie zadziała. Sowa zmuszona do wstawania rano wstanie, ale nigdy nie będzie czuć się dobrze.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.03.2021 13:25
Zostań rannym ptaszkiem??? Dobre sobie. Dla mnie rano to ósma-dziewiąta, wcześniej to noc i środek nocy.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.03.2021 21:23
Slogan "wybacz rodzicom" jest szkodliwy i narzuca presję, która czasami tylko pogarsza stan psychiczny danej osoby. Nie wszystko da się i powinno się wybaczać.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie