Dlaczego tak naprawdę mężczyźni zdradzają? Psychologowie mają odpowiedź

Choć wcale ich to nie tłumaczy.
Dlaczego tak naprawdę mężczyźni zdradzają? Psychologowie mają odpowiedź
Fot. Unsplash (Isaiah Rustad)
09.03.2021
Wiktoria Sobocińska

Kobiety, które kochają zbyt mocno, często racjonalizują raniące zachowania i zapominają o sobie i swoich uczuciach. Inne nie mogą zrozumieć, dlaczego on najpierw zwyczajnie nie powiedział, że chce się rozstać. Wytłumaczenia związane z problemami w związku, zmianą traktowania ze strony partnerki czy stresem są w takim obliczu absurdalne, ponieważ ktoś świadomie krzywdzi ukochaną osobę.

Zobacz również: Jak sprawdzić, czy on Cię zdradza? W Sieci robi furorę magiczny rytuał wenezuelskiej jasnowidzki

Dlaczego on mnie zdradził?

Choć partner może wymyślać listę usprawiedliwień, w praktyce oznacza to, że zagłusza własne sumienie. A psychologowie są zgodni, że na jego zachowanie na pewno mogły mieć wpływ...

#1 Trauma z dzieciństwa

Świadoma osoba może podjąć się terapii, jeśli na jej życie mają wpływ nieprawidłowe wzorce jeszcze z czasów dzieciństwa, ale niektórzy boją się zobaczyć problem, albo nawet nie uświadamiają go sobie, popełniając błędy. Być może ten facet sam był skrzywdzony jako dziecko albo doświadczał przemocy.

#2 Rozczarowanie obecną relacją

Nie wszyscy są gotowi do budowania trwałej relacji. Gdy etap romantycznych uniesień mija, pojawia się rozczarowanie i chęć zaspokojenia swoich potrzeb gdzieś indziej. Jednak druga osoba ma własne uczucia i wizję relacji, której on nie bierze wcale pod uwagę, wykazując się egoizmem. 

#3 Niska samoocena

Może to wynikać z niskiego poczucia własnej wartości, ponieważ zaczyna szukać potwierdzenia u kogoś innego. Niezależnie, czy przestał być doceniany przez partnerkę, czy sam nie był z siebie wystarczająco zadowolony. Jego ego na pewno zyskało z tego jakieś korzyści.

#4 Decyzja o zakończeniu związku

Brzmi brutalnie, ale czasem zwyczajnie boi się wziąć sprawy w swoje ręce i woli pierwszy zranić, aby to kobieta podjęła ostateczną decyzję. Niektórzy są do tego stopnia perfidni, że wolą zacząć już bezpieczną relację na boku, zanim na dobre odejdą. Dziecinne.

#5 Niedojrzałość emocjonalna

A propos dziecinności, to właśnie niedojrzałość i brak doświadczenia w relacjach może boleśnie rzutować na związek. To nie oznacza wcale, że z Tobą jest coś nie tak, albo że kochanka ma lepsze ciało. Po prostu nie wszyscy zostali wyposażeni w cechy odpowiednie do tworzenia trwałej relacji.

#6 Uzależnienia i problemy

Zauważyłaś, że mężczyzna miewa problemy z używkami? Mogą mieć one wpływ na jego impulsywne zachowania oraz decyzje. Faceci czasem trzymają w sobie trudne emocje, zalewając je np. procentami albo właśnie rozładowując w łóżku. Być może on potrzebuje pomocy specjalisty, ale a) nigdy się do tego nie przyzna, b) wcale go to nie tłumaczy, a Ty powinnaś szybko się ewakuować.

Zobacz również: Czy zaufać facetowi, który już raz mnie zdradził?

Polecane wideo

Statystycznie najprzystojniejszy facet na świecie. To zasługa proporcji
Statystycznie najprzystojniejszy facet na świecie. To zasługa proporcji - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 3.67 / 5
Tammy (Ocena: 5) 25.05.2021 12:01
Myślę jednak, że rozczarowanie aktualną relacją jest główną przyczyną zdrad po obu stronach. Zdrada w naszym związku spowodowała poważny kryzys, ale to dzięki jej odkryciu zrozumieliśmy, że w naszym związku jest naprawdę źle i zdecydowaliśmy się na terapię. Chodziliśmy regularnie do Psychologgii na Chmielnej i dzisiaj wybaczyliśmy sobie wszystko i dbamy o nasz związek o wiele bardziej niż wcześniej.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 12.03.2021 20:57
Bo to kuwry są.
odpowiedz
Jerzy (Ocena: 1) 10.03.2021 14:50
Zdradzają bo parnerki mają wyjebane na ich potrzeby seksualne-ja się z tobą nie zamierzam kochać, ale jak pójdziesz do innej to jesteś świnia i cham. Taka kobieca logika
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 09.03.2021 07:38
Po prostu samce tak mają, biologia i tyle, spadek po małpich przodkach.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie