Czy masz skłonności psychopatyczne? Zdradza to odpowiedź na tylko jedno pytanie

Co podpowiada Ci intuicja?
Czy masz skłonności psychopatyczne? Zdradza to odpowiedź na tylko jedno pytanie
Fot. Unsplash
07.03.2021

Osobowość dyssocjalna, znana też jako antyspołeczne zaburzenie osobowości albo osobowość psychopatyczna charakteryzuje się trwałym wzorcem lekceważenia i łamania norm społecznych oraz praw innych ludzi. Patologiczne zachowanie przejawia się także w impulsywności, braku odpowiedzialności, niskiej empatii, skłonności do kłamstwa i nietrwałymi relacjami.  

Zobacz również: Psychopatę można rozpoznać po tym, co je i pije. To ulubiony smak sadystów

Szacuje się, że psychopaci stanowią ok. 2-3 proc. społeczeństwa, a to zaburzenie występuje aż 3 razy częściej u mężczyzn niż u kobiet. Ale rozpoznanie, że mamy do czynienia z psychopatą wcale nie jest takie łatwe. Według badaczy takie osoby potrafią skutecznie się maskować, a także manipulować innymi. W związku z tym możemy nawet nie podejrzewać, że ktoś z naszego najbliższego otoczenia cechuje się właśnie taką osobowością.  

Podobno istnieją jednak sposoby, aby to sprawdzić. Jeden z nich właśnie robi prawdziwą furorę na TikToku. To test, który składa się z zaledwie jednego pytania. Jak ono brzmi? 

Jak rozpoznać psychopatę? Prosty test z TikTokaFot. Unsplash.com

Jak rozpoznać psychopatę? Prosty test z TikToka 

Test mający dać odpowiedź na pytanie czy masz skłonności psychopatyczne opublikowała TikTokerka Sophia 

Chcę, abyś zamknął oczy i wyobraził sobie, że idziesz przez ciemny i złowieszczy las. Serce ci wali i słyszysz wokół siebie różne odgłosy. Nagle słyszysz i czujesz za sobą oddech i przerażony odwracasz się. Co widzisz? 

a) dzikie zwierzę

b) bladą postać przeciwnej płci

c) jakiś cień

d) psa

e) nic

f) wielkiego robaka

@sophia.boi

Comment or duet your answer! #psycho #psychopath #fyp #riddle #riddles #riddleswithsophia #forest #imagine #creepy #viral #blowthisup #viralvideo

♬ dont take this too seriously - sophia 🌈🥵🥀

W kolejnym nagraniu Sophie podzieliła się z internautami odpowiedzią, która ma sugerować posiadanie skłonności psychopatycznych. Chodziło o... psa. 

Psychologowie nie wiedzą, dlaczego tak wielu psychopatów odpowiada, że widzi psa, ale oto jedna z hipotez - może to świadczyć o zachowaniach maskujących. Psy są puchate i nie stanowią zagrożenia, więc być może w ten sposób psychopata próbuje podsunąć pytającemu manipulacyjną odpowiedź - postrzega go jako pasywny obiekt, którym może manipulować 

- wyjaśniała TikTokerka. 

@sophia.boi

Reply to @_.sagittarius_ doing the other answers next!! #psycho #psychopath #psychopathquestion #fyp #riddle #riddles #riddleswithsophia #forest #dog

♬ original sound - sophia 🌈🥵🥀

Sophie zdradziła też, co oznaczały inne odpowiedzi. Jeśli zobaczyliście “bladą postać przeciwnej płci” jest to “całkiem normalna odpowiedź, ponieważ ludzie są przerażający”. Cień też uchodzi za powszechny wybór, co ma związek z przedstawieniem paranormalnych zjawisk w popkulturze.

Jeżeli w waszej wizji pojawiło się dzikie zwierzę albo zupełnie nic, świadczy to o logicznym procesie myślenia. Zdarzenie ma miejsce w lesie, co tłumaczyłoby obecność dzikich zwierząt, ale z drugiej strony las został określony jako “ciemny”, więc logiczne jest, że można nie dostrzec niczego. Ta odpowiedź sugeruje też, że daną osobę cechuje duża samoświadomość i nie utożsamia strachu z bezpośrednim zagrożeniem. Z kolei osoby, które wybrały odpowiedź z robakiem ma świadczyć o lęku przed pszczołami i insektami. 

Na koniec trzeba dodać, że w nagraniach Sophie kilkukrotnie zaznacza, iż nie jest ekspertką z dziedziny psychologii, a zabawa nie może być traktowana jak profesjonalna diagnoza medyczna. Jeśli więc waszą odpowiedzią był pies, niekoniecznie macie powody do zmartwienia. 

Co zobaczyliście za sobą na leśnej ścieżce? Koniecznie podzielcie się odpowiedziami w komentarzach! 

Zobacz również: Jeśli Twój partner robi te rzeczy, uciekaj! Jest emocjonalnym psychopatą

Polecane wideo

19-letnia „Barbie po przejściach”. Takiej żywej lalki świat jeszcze nie widział
19-letnia „Barbie po przejściach”. Takiej żywej lalki świat jeszcze nie widział - zdjęcie 1
Komentarze (13)
Ocena: 4.46 / 5
Trollix (Ocena: 5) 17.06.2022 23:00
Pieska
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.06.2022 22:24
Zobaczyłam wielkiego wikla
odpowiedz
GdzieWesele.pl (Ocena: 5) 08.04.2022 11:35
Wybrałam dzikie zwierzę
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 28.02.2022 15:27
dzikie zwierzę raczej by do ciebie nie podeszło, jest na to szansa ale mała, nic oznaczało by ze masz złudzenia przez lęk a pies? tak tak, fajny puszysty, dopóki nie jest to pies który wgryza ci się w nogi a to że ktoś jest blady nie musi oznaczać ze jest zły czy jest duchem, może być tak samo ranny czy zagubiony, nie każdy jest opalony
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.01.2022 22:50
Nic Lololol
odpowiedz

Polecane dla Ciebie