Ta jedna rzecz daje nam szczęście w pandemii. Nie zgadniesz co!

Masz ją na wyciągnięcie ręki.
Ta jedna rzecz daje nam szczęście w pandemii. Nie zgadniesz co!
fot. iStock (Galina Zhigalova)
21.01.2021
Zuzanna Niedzielska

Z pewnością okres kwarantanny nie jest łatwy dla nikogo. Zbyt dużo czasu spędzamy w domu, rozleniwiamy się, przestajemy o siebie dbać i w efekcie spada nam nastrój. Wraz z nim opada również motywacja, ponieważ niczego nie można zaplanować. Ani podróży, ani celów związanych z karierą czy własną pasją. Brakuje nam spotkań ze znajomymi w kinie, na siłowni, albo w restauracji.

Zobacz również: Ważny szczegół, który wpływa na samopoczucie w czasie pandemii. Dotyczy Twojego wyglądu

Możliwe, że czujemy się coraz gorzej właśnie dlatego, że zamiast korzystać z dostępnych opcji, zamykamy się w czterech ścianach z telefonem i laptopem. Eksperci podnoszą jednak na duchu, że jeszcze nie wszystko stracone.

Co daje nam szczęście w czasie pandemii?

Jak wykazują badania, spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu i "wylogowanie się" z social mediów na dłużej pomaga łagodzić stres psychiczny spowodowany pandemią koronawirusa.

Badania prowadzone były w Austrii w kwietniu 2020 roku. 286 dorosłych osób przez 21 dni prowadziło dzienniki, w których trzy razy dziennie zapisywane były informacje na temat stanu emocjonalnego, poziomu szczęścia i wykonywanych w danym czasie czynności

- podaje niezalezna.pl.

Z danych wynika, że poziom odczuwanego przez nich szczęścia, był wprost proporcjonalny do czasu spędzonego w otoczeniu zieleni oraz świeżego powietrza. To jednak nie jedyna zaleta.

Przebywanie poza domem zmniejszało także poziom odczuwanej samotności. Im więcej czasu uczestnicy spędzali przed telewizorem, komputerem lub ze smartfonem, tym mniejszy był poziom odczuwanego przez nich szczęścia

- podsumowuje niezalezna.pl.

Co więcej, wyłączając telewizję czy radio, odcinamy się od negatywnych informacji, którymi zasypują nas media

Całe szczęście, że władze z racji pandemii nie zabroniły nam korzystać z dobrodziejstwa natury i możemy swobodnie spacerować oraz ćwiczyć w lesie czy swoim ulubionym parku. Warto w tym trudnym czasie wykorzystać wszystkie dostępne możliwości i zadbać o siebie.

Bardziej szczegółowo na temat zdrowotnych korzyści ze spędzania czasu na łonie natury pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz również: 7 cennych lekcji, które możesz wynieść z pandemii

Polecane wideo

Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram
Koniec z influencerkami. Plantfluencerzy i ich bajeczne rośliny podbijają Instagram - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 23.01.2021 21:35
Szczęście w "pandemii" (CH..j wie co to), daje picie wiskacza i granie baby.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie