Psychozabawa: Komu ustąpisz miejsca? (Możesz wskazać tylko jedną osobę)

W tej sytuacji jest tylko jeden słuszny wybór.
Psychozabawa: Komu ustąpisz miejsca? (Możesz wskazać tylko jedną osobę)
źródło: dimajadid.net
20.01.2021

Kultura osobista i wrażliwość nakazują udzielić pomocy każdej osobie potrzebującej. Oczywiście, w miarę możliwości. Nie jesteśmy w stanie okazać wsparcia wszystkim, zwłaszcza jeśli oczekują go równocześnie. Właśnie z taką sytuacją mamy do czynienia na tym obrazku.

Zobacz również: Test osobowości: Czy to jest koło? Odpowiedź bezbłędnie zdradzi Twoje poglądy

Na ilustracji przedstawiono scenkę z miejskiego autobusu. Elegancki pan z teczką siedzi wygodnie na fotelu, ale tuż obok niego pojawiają się inni pasażerowie. Już na pierwszy rzut oka widać, że bardziej potrzebują miejsca siedzącego, niż silny, zdrowy i sprawny mężczyzna. On też zdaje sobie z tego sprawę.

Zastanawia się jednak, komu powinien je zaoferować. Pomożesz?

źródło: dimajadid.net

Mężczyzna oznaczony literą A ma zamiar zaproponować swoje miejsce innej osobie. Do wyboru ma:

B) matkę z niemowlakiem na rękach,
C) staruszkę poruszającą się o lasce,
D) mężczyznę ze złamaną nogą, który porusza się o kulach,
E) bezdomnego, który jest bardzo zaniedbany.

Komu powinien ustąpić?

Zastanów się i sprawdź rozwiązanie.

Zobacz również: 5-sekundowy test osobowości. Co widzisz na tym obrazku?

Okazuje się, że ustępując jednej osobie, równocześnie można pomóc wszystkim pozostałym - czytamy na dimajadid.net. Według serwisu istnieje rozwiązanie, na które nie powinna obrazić się żadna z oczekujących osób.

Autorzy sugerują, że na fotelu powinna spocząć matka z niemowlakiem. W ten sposób pomagamy podwójnie - ona przez chwilę sobie odpocznie, a dziecko nie będzie narażone na upadek. Ale co z pozostałymi?

Mężczyzna powinien zaproponować staruszce, by złapała go pod ramię, dzięki czemu nie upadnie. Może także dać kilka groszy bezdomnemu, ale w zamian poprosić, by przytrzymał niepełnosprawnego.

Udało Ci się na to wpaść?

Zobacz również: Najkrótszy psychotest, który okazuje się wyjątkowo trafny. To tylko 2 pytania

Polecane wideo

Horoskop: Ten miesiąc w 2021 roku będzie dla Ciebie najgorszy
Horoskop: Ten miesiąc w 2021 roku będzie dla Ciebie najgorszy - zdjęcie 1
Komentarze (24)
Ocena: 4.83 / 5
Kanar (Ocena: 5) 05.02.2021 23:03
Bileciki do kontroli a nie psychologia!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2021 18:28
Marcin to ty?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.01.2021 19:38
Facetowi ze złamaną nogą to chyba oczywiste. No chyba że jest wolne miejsce dla niepełnosprawnych (które powinno być w każdym autobusie) to wtedy bym nie ustąpiła. Staruszka mimo że jest stara, to ma dwie nogi sprawne, więc jeśli autobus zahamuje, to nie upadnie, może postać. Matka z gówniakiem mogła wziąć wózek, albo nosidełko, więc też może postać, skoro o to nie zadbała. Bezdomny zapewne jedzie na gapę, więc dlaczego facet, który zapłacił za bilet ma mu ustępować ? Poza tym od niego pewnie j*bie, więc lepiej żeby wysiadł jak najszybciej z autobusu.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.01.2021 12:16
Gościowi ze złamaną nogą, zdecydowanie. Bo matka powinna wziąć wózek, a nie taszczyć malutkie dziecko pod pachą, babcia wygląda na dziarską i w dodatku źle jej z oczu patrzy, a bezdomny pewnie jedzie na gapę, więc czemu facet, który zapłacił za bilet, ma mu ustępować miejsca?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.01.2021 12:11
Ja bym ustąpiła bezdomnemu, bo nie wygląda mi wcale na bezdomnego, raczej na zombiaka, a takich nie powinno się drażnić. Poza tym, jeśli to faktycznie zombiak, facet powinien uciekać w te pędy, a reszta niech się martwi ;)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie