Czy jesteś ponadprzeciętnie inteligentna? Sprawdzisz to tylko z pomocą kartki i długopisu

To najszybszy test na wysokie IQ.
Czy jesteś ponadprzeciętnie inteligentna? Sprawdzisz to tylko z pomocą kartki i długopisu
Fot. Pinterest.com (pinterest.co.uk/pin/858076535237400628) & Unsplash.com
10.01.2021

Powstało już całe mnóstwo testów mających jednoznacznie określić iloraz inteligencji osób, które się ich podejmują. Najczęściej składają się one z różnych pytań, w tym takich, które można opisać jako dość abstrakcyjne. Wysoki wynik testu może okazać się nawet przepustką do Mensy, czyli międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego osoby o ilorazie inteligencji znacznie wyższym niż przeciętny. 

Zobacz również: Czy jesteś zbyt inteligentna, żeby być szczęśliwa? Sprawdź, czy posiadasz te 4 cechy

Ale o wysokim ilorazie inteligencji mają świadczyć nie tylko wyniki specjalistycznych testów. Poziom IQ można zbadać także na inne sposoby. Jedna z metod jest wyjątkowo prosta – aby przekonać się czy jesteś ponadprzeciętnie inteligentna będziesz potrzebować tylko kartki i długopisu.  Charakter pisma a inteligencja

Fot. Unsplash.com

Charakter pisma a inteligencja

Ten prosty test na inteligencję ma związek z grafologią, czyli psychologiczną analizą pisma. Jest to dziedzina psychologii zajmująca się ustalaniem związków między grafizmem (zespołem graficznych cech pisma) a dominantami osobowościowymi. Zdaniem grafologów z wyglądu pisma można odkryć prawdę na temat charakteru danej osoby, a nawet stwierdzić czy mamy do czynienia z geniuszem. 

Jedna z teorii mówi o tym, że osoby o wysokim ilorazie inteligencji mają charakter pisma uznawany powszechnie za brzydkiWyjaśnienie tego założenia jest dosyć proste. Podobno w głowach ponadprzeciętnie inteligentnych osób zachodzi wiele procesów myślowych na raz, a one starają się za nimi nadążyć. Można więc powiedzieć, że takie osoby myślą szybciej niż “zwykli ludzie”. Chcąc zapisać wszystkie swoje przemyślenia notują szybciej i nie przejmują się estetyką. Ich litery często są niekształtne, a marginesy nierówne. 

Charakter pisma a inteligencja

Fot. Unsplash.com

Eksperci zwracają jednak uwagę na fakt, że nie jest to żadna reguła, a jedynie pewna zaobserwowana prawidłowość. Ich zdaniem osoby o wysokim poziomie IQ mają po prostu większe predyspozycje do brzydkiego pisma.  

Zatem jeśli twój charakter pisma jest uznawany za ładny, nie powinnaś mieć powodów do zmartwień. To wcale nie oznacza, że brakuje ci inteligencji. 

Zobacz również: Ten jeden szczegół wyglądu może świadczyć o wyjątkowej inteligencji

Polecane wideo

Mężczyznom spod tych znaków zodiaku nie zaimponujesz samą urodą. Dla nich liczy się intelekt
Mężczyznom spod tych znaków zodiaku nie zaimponujesz samą urodą. Dla nich liczy się intelekt - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.05.2021 10:01
W szkole zawsze dostawałem pały za pismo. Jednakże ukończyłem ją bez trudu, to samo technikum jak i studia. Wiem tyle że czasami nie potrafię nadążyć z napisaniem tego co już mam w głowie. Czy innym "brzydko piszacym" też tak się zdarza?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.01.2021 12:44
ja w ogole nie umiem pisac ladnie, pisze jak kura pazurem, nie umiem nawet prosto w linijce pisac i ciagle mi sie myla litery a dlugopis z reki wylatuje. Na kompie jeszcze jako tako, cieszse sie jednak ze to oznacza ze jestem ponadprzecietnie inteligentna. Do tej pory nikt nie wierzyl w moja inteligencje ale im pokaze ten artykul. W szkole faktycznie mi nie szlo i nigdy jej nie skonczylam, ale podobno wielu wybitnych ludzi mialo taki problem. Mysle o karierze piosenkarki lub modelki, ewentualnie barmanki, czy myslicie ze bedzie mi latwiej czy ciezej z tak wysoka inteligencja?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie