7 rzeczy, które zaczynasz rozumieć po 30-tce

To wymagało trochę czasu i doświadczeń.
7 rzeczy, które zaczynasz rozumieć po 30-tce
fot. Unsplash (Ryan Moreno)
03.01.2021
Zuzanna Niedzielska

Trzydzieste urodziny co prawda nie są magiczną bramą do innego wymiaru i w dalszym ciągu pozostajemy sobą, ale trzeba przyznać, że po takim czasie życia na ziemi i przeróżnych doświadczeniach - od radości po głębokie rozczarowania - nabywamy określoną wiedzę oraz umiejętności. Co zaczynasz wtedy lepiej rozumieć i jak zmienia się Twoje patrzenie na świat?

Zobacz również: Każda kobieta powinna wiedzieć to przed 30-tką. Dopiero wtedy poczuje się dorosła

Co zmienia się po 30-tce?

#1 Koniec z wygórowanymi oczekiwaniami

Nie ma sensu oczekiwać zbyt wiele od ludzi, ponieważ nikt nie jest idealny. Lepiej docenić przyjemne chwile w ich towarzystwie, a później zająć się pracą nad samym sobą. Gdy czujemy się dobrze ze sobą, nie mamy ochoty rzucać tylu uwag w stronę innych osób. Po przeżytych doświadczeniach miłosnych zdajesz sobie już sprawę, że pewne cechy trzeba zwyczajnie zaakceptować.

#2 Wdzięczność się opłaca

Jako mała dziewczynka wyobrażałaś sobie idealną przyszłość, ale w wieku 30 lat rzeczywistość zaczyna brutalnie do Ciebie docierać. Poznajesz swoje ograniczenia i rozumiesz, że pewne fantazje po prostu nie są realne i należy odpuścić. Zamiast tego warto praktykować wdzięczność za to, co jest wokół nas, a nawyk koncentrowania się na pozytywach wkrótce wejdzie nam w krew.

#3 Nie z każdym trzeba się lubić

Tak się składa, że nawet gdybyś bardzo tego chciała, nie uda Ci się zadowolić wszystkich. W miarę możliwości okazuj ludziom życzliwość oraz szacunek, ale zrozum, że każdy z nas jest inny. Nie musisz za wszelką cenę darzyć sympatią wszystkich i to działa też w drugą stronę. W relacjach biznesowych warto zachować profesjonalizm, a opinia innych nie musi mieć żadnego wpływu na Twoją samoocenę.

#4 To, jak ktoś Cię traktuje, świadczy o nim

Nie bierzesz już tak bardzo do siebie wszystkiego, co usłyszysz. Znasz swoją wartość i wiesz, że komentarze innych na Twój temat mówią najwięcej o nich samych. Wbrew pozorom Ci, którzy nie potrafią być mili oraz wydają mnóstwo osądów, potrzebują od nas najwięcej miłości. Negatywne zachowanie może kryć w sobie traumy i trudne doświadczenia, o których nie mamy pojęcia. 

#5 Szkoda czasu na toksyczne relacje

Stawiasz na jakość relacji, a nie ilość znajomych na Facebooku. Nie zależy Ci już na podtrzymywaniu szkodliwych znajomości na siłę. Twoje samopoczucie w towarzystwie innych mówi samo za siebie. Albo jest między Wami chemia, albo nie - proste! Szkoda czasu na toksyczne związki.

#6 Kompromis ponad własną rację

W tym wieku podchodzisz do współpracy dojrzale i wiesz, że czasami warto pójść na ugodę, niż dziecinnie spierać się o własną rację. Każdy z nas ma różne wartości życiowe i priorytety. Są kwestie, w których po prostu nie znajdziemy porozumienia. To nie znaczy, że od razu mamy skakać sobie z tego powodu do gardeł. Taka akceptacja przynosi również profity w postaci umiejętności tworzenia relacji.

#7 Odpowiedzialność za swoje potrzeby

Nie jesteś już dzieckiem i musisz zatroszczyć się o siebie sama. Odpowiedzialność za własne decyzje, życie oraz zdrowie to podstawa. Dlatego w miarę możliwości dbasz o regularne uprawianie sportu, zdrowe odżywianie, wypoczynek i sen. Uczysz się stawiać siebie na pierwszym miejscu, bo wiesz, że od tego zależy Twoja kondycja fizyczna oraz psychiczna, a tylko wtedy możesz dać coś od siebie swoim bliskim.

Dojrzałe podejście?

TEST: Którym typem osobowości jesteś?
Poznaj swój unikalny temperament. SPRAWDŹ >

Zobacz również: 7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa

Polecane wideo

TikTokerki ujawniły swój prawdziwy wiek. Zgadniesz bez podpowiedzi?
TikTokerki ujawniły swój prawdziwy wiek. Zgadniesz bez podpowiedzi? - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.01.2021 14:56
Google płaci teraz od 15470 USD do 22470 USD miesięcznie za pracę 0nline w domu. Dołączyłem do tej pracy 2 miesiące temu i zarobiłem 21540 $ w pierwszym miesiącu na tej pracy. Mogę powiedzieć, że moje życie zmieniło się - całkowicie na lepsze! Sprawdź, co robię........ 𝘸𝘰𝘳𝘬𝘳𝘦𝘷𝘪𝘦𝘸𝘴10.𝘤𝘰𝘮
odpowiedz

Polecane dla Ciebie