Ważny szczegół, który wpływa na samopoczucie w czasie pandemii. Dotyczy Twojego wyglądu

Nic dziwnego, że czujesz się przez to byle jak.
Ważny szczegół, który wpływa na samopoczucie w czasie pandemii. Dotyczy Twojego wyglądu
fot. iStock (Maryna Andriichenko)
14.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Pandemia sprawiła, że strojenie się zamieniliśmy na wygodne dresy. Nie musimy malować się przed wyjściem (jakim wyjściem?), bo przecież i tak chowamy się za maseczką, a w trakcie pracy z domu i tak nikogo nie spotykamy, więc wystarczą nam przecież domowe ciuchy (za wyjątkiem wideokonferencji, na które nonszalancko zarzucasz marynarkę).

Zobacz również: Jak zostać wirtualną pięknością? Na home office nadal możesz wyglądać stylowo

Nie odnosisz wrażenia, że przez brak przywiązywania wagi do wyglądu, dni zaczynają się mieszać, a Ty czujesz się coraz bardziej rozleniwiona i przygnębiona? W takim stroju nic dziwnego, że brakuje Ci motywacji do działania. Okazuje się, że ubrania mają ogromny wpływ na naszą psychikę.

Jak ubierać się na home office?

W czasie kwarantanny Instagram podbijały stroje celebrytów, w których świętowali... spacer, w celu wyrzucenia śmieci. Gdy nasza rzeczywistość diametralnie się zmieniła, zaczęliśmy celebrować chwile, które do tej pory wydawały nam się zwyczajne. Podczas zamknięcia w domach, nawet wyniesienie domowych odpadków zdawało się być niezłą okazją do tego, aby się "wystroić".

Kiedy inne czynności, które pomagają nam poczuć się sobą – np. hobby, spotykanie z przyjaciółmi i chodzenie do pracy – są niedostępne, ubranie może pomóc ludziom wzmocnić ich pewność siebie

- przekonuje brytyjski psycholog mody, Rose Turner, jak podaje zdrowie.wprost.pl.

Wpływ ubrania na psychikę

Pandemia zweryfikowała zatem, dla kogo tak naprawdę się ubieramy. Jeśli ani znajomi, ani współpracownicy nas nie oglądają, to po co mamy starać się ładnie wyglądać? 

Rytuał porannej pielęgnacji i szykowania się do wyjścia nadawał naszym dniom stały rytm i był formą pobudki przed nadchodzącymi wyzwaniami. Warto zadać sobie pytanie, dlaczego nie robimy tego po prostu dla siebie, aby dobrze się ze sobą czuć.

Kiedy wybieramy ładne ubranie wyłącznie dla siebie, okazujemy sobie wewnętrzny szacunek. Co więcej, schludny strój pomaga też przerwać błędne koło rutyny, a nawet skupić się na obowiązkach.

Odzież wpływa na sposób myślenia i zachowania ludzi. Założenie stroju do pracy może pomóc w utrzymaniu motywacji i koncentracji, a założenie czegoś specjalnego przełamać monotonię blokady społecznej i poprawić nastrój

- dodaje psycholog.

Jaki z tego wniosek? W czasie społecznej izolacji wybieraj strój sama dla siebie, bo może to poprawić Twoje samopoczucie, nie tylko w pracy. Sama wypróbuj, czy to naprawdę działa.

Zobacz również: Jak znaki zodiaku zmienią się pod wpływem pandemii? Sprawdź, jaką wyciągniesz lekcję

Polecane wideo

#strojesienahomoffisie to akcja, która podbija Instagram. O co w niej chodzi?
#strojesienahomoffisie to akcja, która podbija Instagram. O co w niej chodzi? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.12.2020 11:49
Mam już dość...chce w końcu iść na basen, do restauracji, wyjechać na urlop a ciągle praca-dom i tak w kółko, nie mam motywacji żeby robić świąteczne porządki bo co to za święta?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.12.2020 09:39
Ja to właściwe robię po to żeby nie zniszczyć ubrań. Bo kiedy siedzę w domu to mogę w dresie a nie jeansach za kilka stówek. Fakt ze jest to błędne myślenie ale tak jest niestety...
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie