Świadomie wybierasz życie w pojedynkę? Oto, co musi wiedzieć każda niezależna kobieta

Tego powinnaś się trzymać na randce z chłopakiem.
Świadomie wybierasz życie w pojedynkę? Oto, co musi wiedzieć każda niezależna kobieta
Fot. Unsplash
20.12.2020
Wiktoria Sobocińska

Świat randek dla dumnej i niezależnej kobiety może być odrobinę problematyczny. W końcu nasza rola w społeczeństwie od dawna jest umniejszana i sprowadzana do słodkiej, kokieteryjnej, seksownej. Ty masz już tego dość, na dodatek świadomie wybrałaś życie w pojedynkę. Zwiążesz się z kimś dopiero, kiedy będziesz na to gotowa, a może nawet wcale? Na razie nie zaprzątasz sobie tym głowy.

Zobacz również: 7 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety. Pozbądź się tych nawyków

Ignorujesz presję ze strony rodziny, bo inwestujesz w siebie, swoje zdrowie i karierę. Potrafisz przecież gotować i oglądać filmy w samotności. Czujesz się ze sobą dobrze.

Nie chcesz być znowu czyjąś opiekunką, mamusią, ani znosić kolejnych kłótni. Jedyne, o czym marzysz, to aby znów odzyskać swoją wolność i przestrzeń.

Czego powinnaś się trzymać, jeśli jakimś cudem znów wylądujesz na randce z mężczyzną?

O czym wie każda niezależna kobieta?

#1 Nie szuka księcia z bajki

Już dawno zeszłaś na ziemię i nie wierzysz w ideały. Nawet, jeśli druga osoba próbuje zrobić na Tobie takie wrażenie. Jesteś realistką i dobrze wiesz, że wystarczy Ci ktoś, z kim będziesz mogła celebrować wspólny czas i fajnie żyć. Brak oczekiwań sprawi, że łatwiej będzie znaleźć Ci kogoś równego sobie.

#2 Nie ma czasu na gierki

Nie po to tyle czasu pracowałaś na swoją niezależność, aby znowu bawić się w gierki i manipulacje. Albo facet mówi o konkretach, albo dajesz mu do zrozumienia, że marnuje Twój cenny czas, który mogłabyś wykorzystać na własny rozwój i przyjemności. Masz już dość domyślania się i analizowania czyjegoś zachowania. Randki mają cieszyć, a nie komplikować życie!

#3 Nie boi się samotności

Kobiety ze strachu przed samotnością potrafią latami tkwić w związku, który nie do końca im odpowiada. Ale nie Ty. Wiesz, że zasługujesz na to, co najlepsze, więc nie zgrywasz desperatki.

#4 Wie, kiedy powiedzieć: dość

Robiłaś to już tak wiele razy, że przerwanie spotkania, a nawet znajomości, nie sprawia Ci najmniejszego problemu. Dobrze znasz siebie oraz swoje granice, więc wykorzystujesz to i dbasz o własną higienę umysłu. Nie chcesz tracić czasu na Titanicu. Jak to się nazywało - zdrowy egoizm?

#5 Ignoruje to, czy faceci się jej boją

Przyjaciółki mówią Ci, że Twoja niezależność onieśmiela mężczyzn? I że w ten sposób żaden z nich nie zbliży się do Ciebie? Doskonale, wobec tego niech będzie to ktoś, kto ma odwagę porozmawiać z Tobą. Udawanie kogoś, kim się nie jest, tylko po to, aby wydawać się bardziej atrakcyjną... Czy to nie brzmi jak przepis na katastrofę? Zawsze bądź sobą, a w końcu znajdzie się ktoś, kto to doceni.

Zobacz również: 8 zalet płynących z samotności. Wcale nie jest taka zła!

Polecane wideo

Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę
Swojego chłopaka nazywa tatusiem. Na randki zakłada śpioszki i pieluchę - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2020 07:31
Taaaa..
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie