Posiadasz którąś z tych wyjątkowych cech? Ten typ osobowości ma tylko 2% ludzi na świecie

Takiej osoby w dzisiejszych czasach ze świecą szukać.
Posiadasz którąś z tych wyjątkowych cech? Ten typ osobowości ma tylko 2% ludzi na świecie
Fot. pexels (Dinielle De Veyra)
19.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Być może już w dzieciństwie czułeś, że nie masz z rówieśnikami wspólnego języka. Byłeś bardzo rozwinięty, kreatywny, wybiegałeś pomysłami w przyszłość. Można powiedzieć, że poniekąd wyprzedzałeś swoje czasy. Ogromna wrażliwość, emocjonalność i intuicja, a do tego krytyka wobec siebie i innych. Kogoś ci to przypomina?

Zobacz również: To najczęściej spotykany typ osobowości. Ile masz w sobie z ISFJ?

Introverted Intuitive Feeling Judging, w skrócie INFJ, to tzw. osobowość rzecznika, czyli uczuciowi i oceniający introwertycy, kierujący się intuicją. Osoby posiadające ten konkretny zestaw cech należą do zaledwie 2 procent ludzi na całej kuli ziemskiej! Naprawdę rzadko poznaje się kogoś takiego.

Co takiego wyróżnia ich na tle innych? Sprawdź, czy jesteś wyjątkowy i masz w sobie coś z INFJ.

Osobowość rzecznika: wyjątkowe cechy charakteru

Jesteś empatyczny

Od dawna przyjaciele i rodzina zwracają się do Ciebie z problemami? Prawdopodobnie masz w sobie wiele empatii, czyli umiejętności wczuwania się w sytuację drugiej osoby i rozumienia jej emocji. To bardzo rzadka cecha w dzisiejszym świecie, a każdy z nas potrzebuje kogoś, kto go wysłucha.

Uwielbiasz pisać

Praktycznie każdy INFJ od dziecka przejawia talent pisarski i posiada lekkie pióro. Nieważne, czy są to opowieści, scenariusze, wiersze czy piosenki. Pisanie stanowi dla nich osobistą terapię, podczas której oczyszczają się z negatywnych emocji. To ich intymna forma, porównywalna do pamiętnika.

Masz wahania nastroju

Nie ulega wątpliwości, że posiadacze osobowości rzecznika doświadczają wyjątkowo skrajnych uczuć. Od euforii i śmiechu do złości, aż po płacz. Są na tyle nieprzewidywalni, że osoby z ich otoczenia nie potrafią za nimi nadążyć. Wahania nastroju są jedną z najbardziej charakterystycznych cech INFJ.

Ufasz swojej intuicji

Według bliskich jesteś naiwny, ale Ty głęboko wierzysz w ludzi i to, że świat może stać się lepszym miejscem. Zawsze słuchasz wewnętrznego głosu i dzięki tej dziecięcej ufności osiągasz wymarzone cele. Miewasz silne przeczucia, których nie potrafisz logicznie wytłumaczyć. Ty po prostu to wiesz.

Oceniasz siebie i innych

Niestety, osobowość rzecznika ma skłonność do krytycznego oceniania zarówno siebie, jak i innych ludzi. Jest na tyle szczera i bezpośrednia, że od razu trafia w czuły punkt i rani nawet najbliższych. Lubi tworzyć portrety psychologiczne i analizować człowieka w każdej sytuacji. Sobie z kolei stawia poprzeczkę czasami aż zbyt wysoko i bywa, że cierpi na perfekcjonizm.

Poszukujesz prawdy

Kochasz autentyczność i głęboko wierzysz w kosmiczne połączenia między ludźmi i wydarzeniami. Przez całe życie usilnie poszukujesz prawdy i wytłumaczenia dla otaczających Cię zjawisk. Masz umysł ciekawskiego naukowca, który zadaje mnóstwo pytań, nawet, gdy już dorośnie. Twój umysł jest wielozadaniowy i lubi stale się rozwijać. Z takim usposobieniem nie sposób się nudzić!

Zobacz również: 8 typów inteligencji Howarda Gardnera. Którym możesz się pochwalić?

Polecane wideo

Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata
Ten horoskop czyta się z duszą na ramieniu. Zdradza, w jaki sposób odejdziesz z tego świata - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
Infj (Ocena: 1) 27.09.2021 23:23
To w ramach tej szczerości, artykuł nic nowego nie wnosi, pitolenie, na wesołą modłę przepisane akapity z wyniku testu, a te super rzadkie 2 procent nie powiesiło się pewnie tylko z tej empatii
odpowiedz

Polecane dla Ciebie