Ten świąteczny zwyczaj sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. To udowodnione naukowo

Jest tylko jeden, za to bardzo istotny warunek.
Ten świąteczny zwyczaj sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi. To udowodnione naukowo
Fot. Unsplash
17.11.2020

Chyba nikt z nas już nie ma złudzeń, że tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą inne niż wszystkie. Chociaż do Gwiazdki pozostał jeszcze ponad miesiąc wszystko wskazuje na to, że sytuacja epidemiczna w naszym kraju do tego czasu raczej nie zostanie złagodzona na tyle, abyśmy mogli spędzać Święta w licznym gronie. 

Zobacz również: Wróżka Cesaria już wie, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie. Dla fanów Świąt nie ma dobrych wieści

Oczywiście w tej sprawie nic nie jest jeszcze przesądzone, ale władze już teraz informują, że warto przygotować się na bardziej kameralne Boże Narodzenie. Dla wielu osób taka sytuacja może być wyjątkowo trudna – w końcu Święta uchodzą za najbardziej rodzinny czas w całym roku. Warto więc zadbać o zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie w tych dniach 

Co więcej, warto zrobić to już teraz. Naukowcy dowiedli, że pewien bożonarodzeniowy zwyczaj sprawia, że stajemy się o wiele szczęśliwsi. Pod warunkiem, że nie będziemy z nim czekać aż do Wigilii. 

Fot. Unsplash.com

Wczesne rozwieszanie świątecznych dekoracji kluczem do szczęścia

Chodzi o ubieranie choinki oraz dekorowanie mieszkania świątecznymi ozdobami. Zdaniem ekspertów im wcześniej się do tego zabierzemy – tym lepiej dla naszego samopoczucia.  

W świecie pełnym stresu i poczucia niepokoju ludzie lubią skojarzenia z rzeczami, które sprawiają im radość, a świąteczne dekoracje przywołują silne uczucia z dzieciństwa. Takie ozdoby są kotwicą czy też ścieżką prowadzącą do dawnych, magicznych emocji i podekscytowania. Zatem wcześniejsze rozwieszanie świątecznych dekoracji przedłuża te uczucia 

- wyjaśniał psychoanalityk Steve McKeown. 

Podobnego zdania jest psychoterapeutka Amy Molin. Jej zdaniem bożonarodzeniowe ozdoby zabierają nas z powrotem do lepszych i łatwiejszych czasów - przynajmniej mentalnie. 

Nostalgia pomaga nam nawiązać więź z przeszłością oraz zrozumieć swoją tożsamość. Dla wielu osób wcześniejsze rozwieszanie świątecznych dekoracji to sposób na powrót do dzieciństwa. 

Co sądzicie o takich opiniach naukowców? Też jesteście zwolennikami dekorowania mieszkania na długo przed świętami Bożego Narodzenia? 

Zobacz również: 18 życiowych wydarzeń. Które z nich dają nam prawdziwe szczęście?

Polecane wideo

Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna
Szykanowana z powodu wyglądu. Internauci twierdzą, że jest zbyt piękna - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 18.11.2020 18:17
Dymanie pod choinką-bezcenne.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie