10 technik gwiazd na zdobycie sympatii w towarzystwie. Nie muszą nawet nic mówić

Co sprawia, że ludzie tak je kochają? Możesz się tego nauczyć.
10 technik gwiazd na zdobycie sympatii w towarzystwie. Nie muszą nawet nic mówić
fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/306385580900752366/)
24.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Sławni ludzie zawsze brylują w towarzystwie i mają masę znajomości. Oprócz tego, że doskonale się prezentują, mają też dar przekonywania i błyskawicznie potrafią zdobyć sympatię praktycznie każdego. Za każdym razem wiedzą, co powiedzieć i dobrze wypadają przed kamerą.

Zobacz również: 3 cechy nielubianych osób. Takim zachowaniem nie wzbudzisz sympatii

Wielu z nas zazdrości gwiazdom i zastanawia się: jak one to robią? Okazuje się, że można się tego nauczyć. Wystarczy podążać za wskazówkami, które wymienił portal brightside.me. Właśnie w ten sposób podbijesz serca ludzi! Przekonaj się sama.

Jak zdobyć sympatię ludzi?

#1 Szanuj swoich odbiorców

Zaczynając od schludnego maila i odpowiadania na wiadomości, kończąc na staniu (a nie siedzeniu) podczas przemówienia. Nie odgradzaj się od rozmówców, tylko pokaż siebie w całej okazałości.

Nie patrz na nikogo z góry i poświęć mu tyle czasu, ile potrzeba, jakbyś nigdzie się nie spieszyła. Angelina Jolie zawsze rozdaje tyle autografów, ilu ma wokół wielbicieli. - To moja praca, moi fani, którzy mi ją dają, ja to rozumiem - tłumaczy gwiazda. Ludzie lubią czuć się ważni.

#2 Okaż zainteresowanie

Mowa ciała jest bardzo istotna. Wystarczy w tym celu przechylić lekko głowę. Wybierz odpowiedni temat, zadawaj pytania, słuchaj, a tym sposobem zdobędziesz zaufanie drugiej strony. 

#3 Naśladuj mowę ciała

To technika na granicy manipulacji, ale bardzo skuteczna. Wystarczy przyjrzeć się, jak druga osoba układa swoje ciało, jakie wykonuje gesty i upodobnić się do niej. Więcej o Matching and Mirroring przeczytasz TUTAJ.

#4 Czapki z głów

Jeśli naprawdę zależy Ci na pozytywnej atmosferze, musisz stanąć na równi z innymi. Nie możesz się wywyższać ani stanowiskiem, ani specjalnymi gadżetami, ani zachowaniem. Ludzie, którzy znają swoją wartość, nie muszą tego udowadniać. Gwiazdy to tacy sami ludzie jak my.

#5 Przedmioty w lewej dłoni

Znawcy etykiety zdradzają, że rodzina królewska podczas bankietów zawsze trzyma kieliszek czy torebkę w lewej ręce, aby prawa była zawsze w gotowości do uścisku. Prawda, że praktyczne?

#6 Zwróć uwagę na nogi

Tak się składa, że atrakcyjnym ludziom łatwiej jest zdobyć sympatię. Bardzo ważne jest zwłaszcza to, jak układamy nasze nogi, a także jak wyglądają nasze buty. Podobno po tym poznaje się człowieka.

#7 Odpowiedni strój

Gdy wybierasz się do teatru lub na rozmowę kwalifikacyjną nie zakładasz dresu, prawda? Chcesz okazać szacunek innym ludziom. Okazuje się, że koszula z dekoltem sprawia pozytywne wrażenie, że nie masz niczego do ukrycia.

#8 Unikaj niezręcznych sytuacji

W tym celu zawsze nadstawiaj prawy policzek do pocałunku powitalnego i zapamiętuj imiona. 

#9 Nie neguj różnic płciowych

Musisz zrozumieć naturę kobiet i mężczyzn, która jest nieco inna. Faceci lubią mieć rację, a panie często ze sobą konkurują. Nie stawiaj ludziom zbyt wysokich oczekiwań. Okaż swoją akceptację.

#10 Pamiętaj o wadze kontaktu fizycznego

Gest dotknięcia jest uznawany przez psychologów za przejaw sympatii w stosunku do rozmówcy. Kontakt fizyczny buduje między nami więź i ma bardzo pozytywny wpływ na psychikę.

Stosujesz którąś z powyższych technik?

Zobacz również: Dlaczego wciąż przyciągasz do siebie niewłaściwych ludzi? 3 ważne powody

Polecane wideo

Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych
Zdjęła koronę i poszła pomagać. Miss Anglii wraca do zawodu lekarki, by leczyć zakażonych - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
CD (Ocena: 5) 24.11.2020 08:14
dobre porady :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie