5 pomysłów na odpowiedź, gdy ktoś mówi tylko o sobie

Zaczynasz umierać z nudów na randce? Wykorzystaj ten trik. To działa!
5 pomysłów na odpowiedź, gdy ktoś mówi tylko o sobie
fot. Unsplash (Marco Testi, Camila Quintero Franco)
22.11.2020
Wiktoria Sobocińska

Randki są dobrą przestrzenią, aby lepiej poznać siebie nawzajem. Niestety nie zawsze jest to możliwe, zwłaszcza, gdy druga osoba wciąż mówi tylko o sobie... Takiego partnera po kilku spotkaniach można sobie odpuścić, ale kiedy ten nawyk dotyczy naszej przyjaciółki, albo kogoś z rodziny, trzeba się jakoś ratować. Jeżeli masz już dosyć bycia w ciągłym cieniu i pragniesz zmienić tok rozmowy na własne sprawy, wykorzystaj poniższe propozycje. Na pewno się przydadzą!

Zobacz również: 7 sygnałów alarmowych, że on zaniża Twoje poczucie wartości

Nie zawsze mówienie o sobie oznacza tylko i wyłącznie egocentryzm. Może mieć na to wpływ również stres i chęć zaprezentowania się od jak najlepszej strony. Warto po prostu zwrócić uwagę, że czujesz się przez to źle. Jeśli jednak nie masz na tyle odwagi, spróbuj tego, co proponują eksperci portalu elitedaily.com.

On mówi tylko o sobie: co robić?

Wow, mi też przytrafiło się coś podobnego. Chcesz posłuchać?

Możliwe, że to zastopuje Twojego rozmówcę. On może wcale nie zdawać sobie sprawy z tego, że w nerwach tak wiele mówi. Nawiązanie do jego opowieści i grzeczne pytanie wydają się bardzo na miejscu na początek. Przy okazji rozwijasz zaczęty przez niego temat i dajesz wybór.

Hm, to ciekawe. Aż przypomniało mi się, jak ja...

To świetny sposób na zmianę narracji i przeniesienie uwagi na Ciebie w mało inwazyjny sposób. Sugerujesz też, że rozmówca sam przypomniał Ci temat. Możesz teraz sprawdzić, czy słucha.

To czego chciałbyś się o mnie dowiedzieć najbardziej?

Opowiadanie o czymś, czego nikt o Tobie nie wie, stwarza atmosferę intymności. Zaintryguj drugą osobę, aby naprawdę zaczęła się zastanawiać, co takiego mogłaby dowiedzieć się na Twój temat.

Wiesz, z chęcią opowiem Ci o mojej pracy/podróży/rodzinie

Jeśli masz już dość, po prostu przejmij inicjatywę! Nie ma nic złego w bezpośrednim podejściu. Najlepiej dodaj do tego odrobinę flirtu i humoru. Bądź nieco bezczelna i pewna siebie.

Okej, to teraz Twoja kolej, aby zadawać mi dowolne pytania

Daj mu wolną rękę, a zobaczysz, że poczuje się lepiej. Taka propozycja jest wręcz formą "gry", w którą on może chętnie dać się wkręcić. Potem możecie zamienić się rolami.

Jeżeli jednak trafiłaś na wyjątkowego gadułę lub egocentryka, który zainteresowany jest wyłącznie monologiem i przechwałkami, nie wchodząc z Tobą w dialog, zawsze możecie się pożegnać.

Na koniec spotkania możesz dodać: "Fajnie było posłuchać o Tobie, ale wiesz, nasza randka dobiega końca, a ja bardzo chciałam, żebyś mnie poznał". Na pewno zrobi mu się głupio.

Zobacz również: Jak nie dać się sprowokować? 5 sposobów na złośliwych ludzi

Polecane wideo

Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama
Jest na 12 aplikacjach randkowych i była już na 400 randkach. Mimo to wciąż jest sama - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.11.2020 20:27
Mam taka znajoma, gdy sie spotkamy to ciagle tylko gada o sobie, nie dopuszczając do glosu innych
odpowiedz

Polecane dla Ciebie