To najczęściej spotykany typ osobowości. Ile masz w sobie z ISFJ?

10 cech, po których można go rozpoznać.
To najczęściej spotykany typ osobowości. Ile masz w sobie z ISFJ?
fot. Unsplash
23.10.2020

Często słyszymy, że każdy człowiek jest inny. To prawda, ale z psychologicznego punktu widzenia nasza wyjątkowość okazuje się mocno ograniczona. Naukowcy wskazują różne typy osobowości, a w przypadku tzw. Kwestionariusza Myers-Briggs jest ich dokładnie 16. Jeden z nich można podobno przypisać każdemu z nas.

Zobacz również: Tym jednym zdaniem załatwisz wszystko. Ludzie będą jedli Ci z ręki

Niektóre występują częściej, inne zdecydowanie rzadziej, ale ten konkretny nie ma sobie równych - przekonuje yourtango.com. Na podstawie bardziej szczegółowych badań udało się ustalić, że większości z nas można przypisać tajemniczy skrót ISFJ.

Co oznacza i czy pasuje także do ciebie?

dziewczyna

ISFJ - co to?

ISFJ to akronim pochodzący z języka angielskiego od Introverted Sensing Feeling Judging, co tłumaczy się jako Introwertyk Percepcjonista Uczuciowiec Sędzia. Do najważniejszych cech tej osobowości należą:

#1 Współpraca

Szuka sojuszników i pomocników, aby osiągnąć swój cel. Nie lubi się przemęczać, dlatego woli pełnić rolę lidera. Co nie oznacza, że wysługuje się innymi.

#2 Życie wewnętrzne

Psychologia określa je mianem „bogatego”. ISFJ wszystko szczegółowo analizuje i wyciąga wnioski. Rzadko jednak otwarcie mówi o swoich odczuciach, bo woli zachować je dla siebie.

#3 Pamiętliwość

Archiwizuje w głowie wszystkie rozmowy i wydarzenia. Ocenia ludzi na podstawie tego, jak kiedyś go potraktowali. Nie mści się, ale pamięta.

#4 Tradycja

Ceni utarte schematy, które pozwalają mu porządkować rzeczywistość. Nie przekracza granic i nie ma potrzeby buntu. Skoro coś się sprawdziło, to po co to zmieniać?

#5 Prawo

Traktuje je bardzo literalnie. Przepisy są dla niego po to, aby ich skrupulatnie przestrzegać. Nie szuka wymówek i sposobów, aby obejść obowiązujące prawo.

Zobacz również: 11 cech osoby inteligentnej emocjonalnie

osobowość

#6 Działanie

Robiąc coś bardzo dużo się uczy. Zdecydowanie więcej, niż poznając jakiś temat jedynie w teorii. Uwielbia zajęcia praktyczne, z których sporo wynosi.

#7 Estetyka

Ceni ładne rzeczy i takie też ma być jego najbliższe otoczenie. Ma twórczy umysł, który wykorzystuje m.in. do aranżacji wnętrz. Remont to dla niego największa frajda.

#8 Zamknięcie

Potrafi dogadywać się z ludźmi, ale nie ma ochoty za bardzo się zdradzać. Bogate życie wewnętrzne pozostaje tylko dla niego. Woli słuchać, niż mówić.

#9 Odpowiedzialność

Jeśli ma jakieś zadanie do wykonania - zrobi to jak najlepiej. Nie bacząc na trudności, opłacalność i nie szukając wymówek. Jest człowiekiem wyjątkowo ambitnym.

#10 Czarnowidztwo

Kiedy coś nie układa się po jego myśli albo ktoś odważy się go skrytykować, wtedy traci swoją przebojowość. Poddaje się, smuci, a w skrajnych sytuacjach potrafi się nawet załamać.

Kogoś ci to przypomina?

Zobacz również: 14 rzeczy, które powinna umieć każda pełnoletnia dziewczyna

Polecane wideo

TO jedno zdanie doskonale opisuje Twoją osobowość na podstawie znaku zodiaku
TO jedno zdanie doskonale opisuje Twoją osobowość na podstawie znaku zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 3 / 5
kupka sianka (Ocena: 3) 30.10.2020 19:59
mam to! niestety :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie