Te 8 rzeczy robi każda z nas, choć za kilka lat będziemy ich gorzko żałować

Czas z nimi skończyć raz na zawsze! Im wcześniej tym lepiej.
Te 8 rzeczy robi każda z nas, choć za kilka lat będziemy ich gorzko żałować
fot. Unsplash (JoelValve)
05.10.2020

Każda z nas chciałaby usiąść na starość w fotelu i powiedzieć, że niczego w swoim życiu nie żałuje. Na co dzień jednak właściwe decyzje dla naszego dobra przychodzą nam z trudem. Nie zawsze wykorzystujemy w pełni swój potencjał i boimy się mówić innym "nie". Wyjątkowe szanse przelatują nam obok nosa, tak jak biernie spędzony czas przez palce. Okazuje się, że nie wszystko dzieje się idealnie i zgodnie z planem...

Mówi się, że lepiej żałować tego, że coś się zrobiło, niż tego, że nie miało się odwagi spróbować. Może to dobry moment na to, aby przestać bać się zmiany i postawić na zdrowy egoizm, aby po latach wspominać szczęśliwe chwile, a nie to, co ktoś sobie o nas pomyślał? Im wcześniej zauważysz te destrukcyjne nawyki i schematy myślenia, tym lepiej. Jeszcze jest nadzieja!

Zobacz również: 4 indyjskie prawa duchowe, które nauczą Cię akceptować rzeczywistość

8 nawyków, których kiedyś będziesz żałować

Zgadzanie się na wszystko

Zostałaś wychowana na grzeczną dziewczynkę, której nie wypada tupać nóżką. W dorosłym życiu jesteś więc miła i uśmiechasz się, nawet jeśli z czymś się nie zgadzasz i ktoś przekracza Twoje granice. Czas powiedzieć temu: dość. Twoja złość podpowie Ci, kiedy ktoś zachowuje się nie w porządku, albo kiedy nie masz na coś ochoty. Słuchaj swojego wnętrza, a nie innych ludzi. Jesteś już duża, więc spędzaj życie tak, jak Ty tego chcesz! Właśnie to będziesz wspominać po latach.

Trwanie w szkodliwym środowisku

Przez lata pracujesz w miejscu, które Cię wykańcza, a bliskie osoby kolejny raz Cię zraniły? Pora przerwać tę serię niefortunnych zdarzeń. Sama musisz odważyć się na zmianę w życiu i wziąć odpowiedzialność za swoje szczęście. W nowym miejscu czy związku możesz odkryć swój prawdziwy potencjał, choć na pewno będzie tam inaczej niż do tej pory. 

Porównywanie i poddawanie się

Nic tak nie blokuje rozwoju i biznesu, jak porównywanie się do innych i stwierdzanie, że nie ma się szans. Masz do zaoferowania coś wyjątkowego i innego niż wszyscy wokół. Po co w nieskończoność scrollować Instagrama - czy naprawdę to chcesz wspominać na starość? Przestań biernie przeglądać czyjeś zdjęcia i weź się do systematycznej pracy. Nigdy nie rezygnuj z tego, na czym Ci zależy i o czym myślisz każdego dnia! Będziesz z siebie dumna. 

Zaniedbanie i brak rozwoju

Codziennie machasz ręką na byle jaki strój, fryzurę, bałagan w pokoju i to, co masz na talerzu. Przecież jeszcze przyjdą dni, kiedy będzie Ci się chciało. Nie. To, co robisz TERAZ, ma ogromny wpływ na Twoją przyszłość. Kiedy się nie rozwijasz, zaczynasz się cofać, ponieważ reszta idzie do przodu. Naprawdę nie chcesz stawać się lepszym człowiekiem i poszerzać swojej wiedzy?

Twoje życie rozgrywa się właśnie w tym momencie. Jak masz poczuć się pewna siebie, skoro zaniedbujesz własne zdrowie i wygląd. Brakiem szacunku do siebie pokazujesz, że inni mogą Cię nie szanować. 

Przekładanie spraw "na jutro"

"Jutro" to taka przestrzeń, do której spycha się plany, których realizacja nigdy nie nadchodzi. Jutro napotkasz taki sam moment jak dzisiaj - być może będziesz niewyspana albo zdenerwowana. Trudno. Podejmij decyzję o konsekwentnym realizowaniu swoich założeń, a to doda Ci siły i energii

Zamartwianie się

Dobre wspomnienia to takie momenty w życiu, kiedy pozwoliłaś sobie odłożyć na bok lęk i wygrała odwaga. Niepotrzebne zmartwienia tylko zabierają Twój cenny czas i energię do działania. W jakim miejscu życia byłabyś dzisiaj, gdyby nie pesymistyczne scenariusze w głowie i brak wiary w siebie? Naucz się je obserwować i działać pomimo tego.

Pozwalanie innym decydować

Tak naprawdę w środku dobrze wiesz, czego potrzebujesz. Uznaj wreszcie, że to Ty jesteś w swoim życiu najważniejsza i wychodź z inicjatywą. Jak nie teraz, to kiedy? Życie ucieka!

Odkładanie swoich marzeń

Czy jest w życiu coś ważniejszego, niż nasze marzenia? To, co najbardziej nas wzrusza i tęsknimy do tego każdego dnia? Przekładanie ich na później to największy cios jaki można sobie zadać. To jest właśnie to, czego kiedyś będziemy żałować najbardziej. Jeśli nie zdecydujesz się zrealizować swojego pragnienia TERAZ, to już nigdy go nie spełnisz. Postanów wreszcie, że Twoje marzenie to priorytet.

Zobacz również: 7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa

Źródło: ohme.pl / greenthickies.com

Polecane wideo

10 dojrzałych kobiet, które postanowiły zaszaleć z kolorem włosów
10 dojrzałych kobiet, które postanowiły zaszaleć z kolorem włosów - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 19:50
Poczytajcie świadectwa nowenny pompejańskiej w necie. Uzdrowienie z choroby, znalezienie pracy, o dobrego małżonka, poczęcie dziecka , wyjście z nałogu, pojednanie małżeństw i wiele innych!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.10.2020 13:42
Tez mam kilka z tych rzeczy na sumieniu, generalnie zdaje sobie sprawe ze to zle i staram sie zmieniac, ale jakos powoli mi to idzie. Np to odkladanie wszystkiego na pozniej to moj problem...
odpowiedz
asia (Ocena: 5) 05.10.2020 10:33
Ja żałuje kontakty z fanatykiem regilijnym ona nakazywała jak się ubierać ,bieganie do kościoła z kim rozmawać prze tą kobietę omało bym nie straciła miłości życia Nienawidzę ją bo zabrała mi kilka lat .
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie