7 sygnałów, że nie powinnaś być już dłużej sama

Bycie singielką raczej Ci nie służy.
7 sygnałów, że nie powinnaś być już dłużej sama
Fot. Unsplash (Shahin Khalaji)
03.09.2020

Czasami brak partnera to kwestia świadomego wyboru, ale częściej wynika raczej ze zbiegu okoliczności i nieszczęśliwego splotu wydarzeń. Możesz być szczęśliwą singielką, która realizuje się w zupełnie inny sposób, ale pod jednym warunkiem - rzeczywiście tego chcesz. Problem pojawia się w momencie, kiedy masz zupełnie inne oczekiwania.

Zobacz również: 10 sygnałów, które świadczą o tym, że spotkałaś ideał. Nie pozwól mu odejść

Taki stan nazywany jest chroniczną samotnością i dotyczy nawet 60 procent dorosłych ludzi - czytamy na „Your Tango”. Chodzi o sytuację, gdy potrzebujesz bliskości, ale nie potrafisz wejść w intymną relację. Towarzyszy temu bezsilność, frustracja i strach, że już nigdy nie będzie inaczej.

Oto 7 symptomów, które powinny dać nam do myślenia.

singielka

Jak samotność wpływa na psychikę?

#1 Masz wielu znajomych, ale żadnego przyjaciela

To może wskazywać na problem z nawiązywaniem, a także utrzymywaniem relacji. Z jakiegoś powodu boisz się do końca zaangażować, a samotność - choć coraz bardziej męcząca - stała się twoim sposobem na życie. Trudno będzie stworzyć udany związek, jeśli nie masz nawet jednej osoby, którą nazywasz swoim przyjacielem. Warto od tego zacząć.

#2 Poczucie odosobnienia to twoja codzienność

Masz wrażenie, że wszyscy wokół żyją w zupełnie innym świecie. Funkcjonują na własnych zasadach, a ich problemy zupełnie nie przypominają twoich. Nie czujesz więzi, która mogłaby was połączyć, co prowadzi do coraz większego marazmu. Warto uświadomić sobie, że to tacy sami ludzie, a jeśli czegoś im zazdrościsz - ty też jesteś w stanie to osiągnąć.

#3 Wszystko starannie planujesz

Nie ma w tobie za grosz spontaniczności, bo wszystko musi mieć swój harmonogram. Zbyt długa i dojmująca samotność sprawiła, że z nikim już się nie liczysz. Zapomniałaś o czymś takim jak dyskusja czy kompromis, bo nawet nie masz do kogo otworzyć buzi. Związek może sprawić, że przestaniesz się tak wszystkim przejmować.

Zobacz również: 18 sygnałów, że to nie miłość, a współuzależnienie

singielka

#4 Odczuwasz barierę pomiędzy tobą a światem

Jesteś ty i są oni - popularni, szczęśliwi, rozchwytywani, atrakcyjni, kochani i można tak jeszcze długo wymieniać. Podświadomie czujesz się gorsza, a chroniczna samotność najprawdopodobniej jest tego główną przyczyną. Pewna siebie i szczęśliwa singielka odnajdzie się w każdym towarzystwie i nie ma poczucia, że czegoś jej brakuje.

#5 Męczysz się w towarzystwie

Unikasz kontaktu z ludźmi, bo jesteś zmęczona ciągłymi pytaniami - dlaczego nikogo nie masz, czy szukasz, kiedy kogoś znajdziesz i tak dalej. To ewidentny sygnał, że chyba nie jesteś do końca pogodzona z sytuacją i chciałabyś coś zmienić. Nie dla innych, ale przede wszystkim dla siebie.

#6 Czujesz się niewidzialna dla innych

Nawet jeśli ktoś wysyła ewidentne sygnały w twoim kierunku, ty zawsze dochodzisz do wniosku, że coś sobie ubzdurałaś. Przestałaś już nawet wierzyć, że możesz się komukolwiek spodobać. Im dłużej trwa taki stan, tym mniej lubisz siebie. A to już prosta droga do frustracji. Przebojowa singielka raczej nie miałaby takich dylematów.

#7 Nie pamiętasz już, kiedy czułaś się inaczej

Jestem sama i nikt mnie nie rozumie - czy tak wygląda twoja codzienność? Chyba nie potrzebujesz więcej dowodów na to, że samotność raczej ci nie służy. Potrzebujesz kogoś, kto to zmieni. Jeśli nie jesteś gotowa na związek, to spróbuj chociaż się z kimś zaprzyjaźnić. Z nową energią i bardziej pozytywnym nastawieniem lepiej zrozumiesz, czego tak naprawdę chcesz.

Zobacz również: 8 powodów, dlaczego wciąż jesteś sama, choć wcale tego nie chcesz

Polecane wideo

Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą
Najbardziej pożądany singiel świata wrócił na Tindera. Kobiety odetchnęły z ulgą - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2020 13:47
Ten artykuł to prawda o mnie... Już przestałam wierzyć, że będę szczęśliwa...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2020 13:47
Ten artykuł to prawda o mnie... Już przestałam wierzyć, że będę szczęśliwa...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 03.09.2020 12:37
Zależy od osobowości. Ekstrawertyk co drugiego znajomego z osiedla będzie nazywał "przyjacielem", a introwertyk określa tak jedynie osoby naprawdę najbliższe i zaufane.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 03.09.2020 10:04
Wszystko się zgadza, umarłam już w środku
odpowiedz

Polecane dla Ciebie