5 sygnałów, że Twoje dziecko jest wyjątkowo inteligentne

Sprawdź, czy masz w domu małego geniusza.
5 sygnałów, że Twoje dziecko jest wyjątkowo inteligentne
fot. Unsplash (Anastasiya Pavlova)
12.09.2020
Zuzanna Niedzielska

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko było wyjątkowe. Dlatego opiekunowie rozwijają talenty, dbają o przyswajanie wiedzy i poświęcają czas na kreatywne zabawy ze swoimi podopiecznymi.

Dzieci już od najmłodszych lat przejawiają błyskotliwe cechy charakteru, które świadczą o ich szczególnej bystrości i mądrości. Jeśli Twoja pociecha zachowuje się w ten sposób, wiedz, że to znak, że być może masz pod swoim dachem prawdziwego geniusza.

Zobacz również: 10 niezwykłych lekcji, których możemy nauczyć się od dzieci

Cechy inteligentnego dziecka

Koncentracja 

Dzieci błyskawicznie się rozpraszają, dlatego często trzeba zmieniać im zajęcia i zabawy. Wyjątkowa inteligencja u pociech pokazuje, że mimo wszystko potrafią one w pełni oddać się jednej czynności.

Już jako niemowlaki będą wpatrywały się w jeden przedmiot np. zabawkę, udowadniając, że umieją skupić uwagę przez dłuższy czas na wybranym celu. Starsze dzieci nie będą miały problemu z układaniem puzzli, grą w szachy, rysowaniem czy innymi manualnymi zadaniami.

Dobra pamięć

Inteligentne maluchy znakomicie rozpoznają ulubione zabawki i miejsca. Wraz z wiekiem pokazują, że dobrze pamiętają też liczby, litery i bohaterów filmów animowanych oraz bajek. Bardzo szybko uczą się czytać, a łączenie wątków nie sprawia im żadnego kłopotu.

Zabawa ze starszymi

Inteligentne dzieci preferują towarzystwo starszaków lub dorosłych, ponieważ mogą rozwijać się przy nich i dowiadywać nowych rzeczy. Dojrzałe maluchy mają więcej tematów do rozmów ze starszymi od siebie, ponieważ wybiegają wrażliwością i bystrością ponad swoich rówieśników.

Ciekawość świata

Wszystkie dzieci są ciekawe otaczającej ich rzeczywistości i chcą ją odkrywać, ale niektóre z nich wyjątkowo drążą temat, jeśli coś je zainteresuje. Kwestionują dosłownie wszystko i są w tym uparte oraz zdeterminowane. Zadają tak wiele pytań, że rodzice czują się tym czasem przytłoczeni. Te maluchy muszą znać każdy szczegół!

Szczerość i otwartość

Dzieci, które są szczególnie inteligentne, już od najmłodszych lat obnoszą się ze swoją umiejętnością dialogu i bogatym słownictwem. Nie boją się szczerych rozmów i chętnie wchodzą w dyskusję z dorosłymi. Są bardzo szczere i potrafią odciąć się taką ripostą, której najmniej się spodziewasz.

Zobacz również: Czy jesteś zbyt inteligentna, żeby być szczęśliwa? Sprawdź, czy posiadasz te 4 cechy

Źródło: msn.com/edziecko.pl

Polecane wideo

Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach?
Najpiękniejsze dziecko na świecie. Jak wygląda po 9 latach? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie