Jak obudzić w sobie kobiecość? 6 ważnych lekcji, z których warto skorzystać

Poczuj zwiększoną intuicję, spontaniczność i miłość do siebie.
Jak obudzić w sobie kobiecość? 6 ważnych lekcji, z których warto skorzystać
fot. Unsplash (engin akyurt)
26.07.2020

Czy pozwoliłaś sobie ostatnio na to, aby zatrzymać się i spytać siebie, jak się czujesz? Każda kobieta dostała na wyłączność piękne ciało, o które powinna dbać i twórczy umysł, który w stanie spokoju osiąga harmonię i pozwala na kreatywne tworzenie. Wiele z nas w biegu życia zapomina o tych cennych podarunkach. Najwyższy czas, aby przypomnieć sobie od nowa, jakie jesteśmy ważne i nauczyć się osiągać równowagę w chaosie, tworząc połączenie z ciałem i umysłem.

Zobacz również: Zdrowy egoizm: Jak zaprzyjaźnić się ze sobą?

Aktualnie świat został zdominowany przez energię męską: twardą, zorganizowaną, bezwzględną. Tym bardziej tak ważne jest, aby uzupełnić ją naszą delikatnością i pięknem. Ponieważ te dwie energie zawsze się przenikają. Oto kilka ważnych lekcji, z których szczególnie warto skorzystać.

Jak obudzić w sobie kobiecość?

Rozwijaj kreatywność

Najłatwiej połączyć się ze swoją boską kobiecością wykonując kreatywne czynności, takie jak malowanie, rysowanie, szycie, śpiewanie czy tańczenie. Kobiety są naturalnymi twórcami! Znajdź to, co lubisz najbardziej i pozwól ponieść się tej pasji. Cała uwaga skupiona na jednym zadaniu to naturalna medytacja. Kiedy kreujemy coś nowego, uwalnia się w nas niesamowita energia, umożliwiająca kontakt z tym, co najważniejsze. Jeśli ostatnio robiłaś coś takiego w szkole, najwyższa pora do tego wrócić.

Spotykaj się z kobietami

We współczesnym świecie kobiety dużo ze sobą rywalizują. O względy płci przeciwnej, na polu zawodowym czy porównując swój wygląd. To bardzo ważne, aby pielęgnować zdrowy kontakt z kobietami, zarówno w rodzinie jak i poza nią, i wymieniać się żeńską energią. Stwórz koło zainteresowań, gdzie podzielicie się ze sobą wiedzą i pasją, albo po prostu znajdź czas, aby porozmawiać z drugą kobietą w cztery oczy i uważnie jej wysłuchać. Każda z nas jest wyjątkowa i możemy wiele się od siebie nauczyć.

Pielęgnuj intuicję

Kojarzysz ten cichy, wewnętrzny głosik, który czasem próbuje przebić się, aby powiedzieć, co jest dla Ciebie właściwe? Intuicja jest składnikiem boskiej energii żeńskiej. Skupieni na rzeczach materialnych, przestajemy go słyszeć, ale wystarczy wyciszyć umysł za pomocą medytacji i zwracać uwagę na sny, aby na nowo poczuć połączenie ze swoim wewnętrznym "ja".

Znajdź swoją boginię-mentorkę

Zanim uda Ci się obudzić swą wewnętrzną boginię, warto odnaleźć kogoś, kto będzie dla Ciebie szczególną inspiracją. Wszyscy potrzebujemy wzorów do naśladowania, nie po to, aby je kopiować, ale żeby znaleźć motywację do działania. Znajdź kogoś, kto emanuje w pełni żeńską energią, a jego postawa bardzo ci imponuje. Zastanów się, jakich cech brakuje ci, aby osiągnąć coś podobnego i rozwijaj je w sobie. Możesz powiesić zdjęcie mentorki w widocznym miejscu, aby o tym pamiętać.

Bądź w kontakcie z Matką Ziemią

Ziemia stanowi fizyczne wcielenie Boskiej Kobiecości, chroniąc nas, uziemiając i pozwalając się rozwijać. Wraz z postępem cywilizacji zatraciliśmy pierwotny kontakt z naturą, o którym warto sobie od czasu do czasu przypomnieć. Zanurz się nago w jeziorze, pobiegnij boso przez trawę, przytul się do drzewa i powąchaj kwiaty, nie przejmując się, co ktoś inny sobie pomyśli. Poczuj jedność.

Żyj wszystkimi zmysłami

Zmysłowość to coś, co charakteryzuje kobiety najbardziej. Kobieca energia słynie z wrażliwości, delikatności, empatii i uważności, a żeby to osiągnąć należy wrócić do życia za pomocą wszystkich zmysłów. Obserwuj swoje ciało, dbaj o nie, zwolnij i zobacz, co jest wokół Ciebie. Rozpoznaj kolory, zapachy, temperaturę, fakturę przedmiotów i dotknij swojej skóry. Otaczaj się pięknymi rzeczami i daj sobie prawo do małych przyjemności. Zanim się obudzisz, przeciągnij się i weź głęboki oddech. Napij się dobrej herbaty, a wieczorem znajdź czas na długą kąpiel. Po prostu kochaj siebie i żyj na 100%.

Zobacz również: 20 skutecznych afirmacji, które zapewnią Ci sukces oraz szczęście

Źródło: akademiaducha.pl

Polecane wideo

To najbardziej instagramowa suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Piękna?
To najbardziej instagramowa suknia ślubna, jaką kiedykolwiek zobaczysz. Piękna? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 4.5 / 5
Stefa (Ocena: 4) 26.07.2020 23:09
"Zanurz się nago w jeziorze, pobiegnij boso przez trawę, przytul się do drzewa i powąchaj kwiaty, nie przejmując się, co ktoś inny sobie pomyśli. Poczuj jedność."- na myśl o tej kąpieli nago w jeziorze przychodzą mi do głowy tylko choroby, pasożyty i paragrafy, więc chyba podziękuję😅
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie