7 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety. Pozbądź się tych nawyków

Jak stać się najlepszą wersję samej siebie?
7 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety. Pozbądź się tych nawyków
fot. Unsplash (frankie cordoba)
28.07.2020

Istnieją pewne schematy zachowań, które zamiast dodawać nam pewności siebie, znacznie nas osłabiają. Psychoterapeutka Amy Morin, autorka książki „13 rzeczy, których nie robią silne psychicznie kobiety”, przekonała się tego na własnej skórze. Teraz przekazuje innym kobietom wiedzę, jak stać się silną psychicznie i szczęśliwą. 

Zobacz również: 7 cech najbardziej pożądanych kobiet. Nie ma nic bardziej pociągającego

Nawyki, których unikają silne psychicznie kobiety

Porównywanie się z innymi

Takie podejście nie ma żadnego sensu, ponieważ zawsze znajdzie się osoba lepsza lub gorsza w czymś od ciebie. Porównywanie swojego wyglądu, stanu konta czy osiągnięć względem innych sprawia, że jedynie tracimy niepotrzebnie energię życiową i motywację do działania. Jedyną osobą, z którą powinnaś się porównywać, jesteś ty z wczoraj.

Chęć bycia doskonałą

Chodzące perfekcjonistki zazwyczaj kończą samotne i nieszczęśliwe. Nie ma nic złego w ambicji i staraniu się, ale nie przesadzaj. Naucz się robić rzeczy na 80% i to w zupełności wystarczy. Możesz pozostać przy wysokich oczekiwaniach, ale pamiętaj, aby zostawić sobie przestrzeń na błędy, które są nieodzowną częścią rozwoju.

Ograniczanie potencjału

Zarówno krytyka, jak i odrzucenie, nie są w stanie powstrzymać ich w realizacji marzeń. Dobrze wiedzą, że jeśli same wierzą w swoje możliwości, to nikt inny już nie musi.

Uważanie, że wrażliwość to słabość

Wręcz przeciwnie - wrażliwość wymaga ogromnej odwagi. Jako pierwsza mówisz "kocham", wyrażasz uczucia i zadajesz niewygodne pytania? Robisz to, mimo ryzyka zranienia. Potrzeba ogromnej siły, aby żyć w zgodzie ze sobą.

Krytyka i ocena, by poczuć się lepiej

Tylko ludzie mali postępują w ten sposób, aby się dowartościować. Silna kobieta wie, że najwięcej daje wspólne celebrowanie sukcesów i wspieranie się nawzajem.

Milczenie

Niektórzy z obawy przed oceną i wykluczeniem nie protestują, gdy ktoś przekracza ich granice i boją się powiedzieć na głos to, co myślą. Silne kobiety dbają o własny komfort i sygnalizują jasno, gdy nie tolerują jakiegoś zachowania.

Bagatelizowanie sukcesów

Pamiętaj, aby celebrować swoje osiągnięcia. Nie spoczywaj na laurach, ani nie przechwalaj się, ale doceń siebie za dobrze wykonaną pracę. Dziel się zdobytym doświadczeniem z innymi i inspiruj ich do działania!

Zobacz również: Sisu – na czym polega fiński sposób na wzmocnienie psychiki?

Źródło: urodazycia.pl

Polecane wideo

„Chcę mieć taką twarz”. Fanki 20-latki powtarzają to jak mantrę
„Chcę mieć taką twarz”. Fanki 20-latki powtarzają to jak mantrę - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie