Która linia jest dłuższa? 99,5% osób oblewa ten test na inteligencję

Odpowiadając kierujemy się bardziej sercem, niż rozumem.
Która linia jest dłuższa? 99,5% osób oblewa ten test na inteligencję
15.07.2020

Nie wszystko jest takie, jakim się wydaje. Coraz częściej mamy to na uwadze i dlatego wciąż szukamy dziury w całym. Najprostsze rozwiązania od razu wydają nam się podejrzane, na co najlepszym dowodem jest ta niepozorna zagadka. A może bardziej psychotest, bo nie tylko o wiedzę tutaj chodzi.

Zobacz również: Ten test ma aż 97-procentową skuteczność. Zajmie Ci zaledwie sekundę

Dziwnym trafem niemal 100 procent śmiałków nie potrafi wskazać prawidłowej odpowiedzi - czytamy na brightside.me. Spoglądamy na prosty obrazek i nagle tracimy całą pewność siebie. Nie bez powodu, ale szczegóły zdradzimy dopiero za chwilę.

Najpierw spróbuj odpowiedzieć na pytanie.

test psychologiczny

Która linia jest dłuższa?

Do wyboru są dwa warianty - A oraz B. Jeden wydaje się bardziej prawdopodobny, ale to nie oznacza, że odruchowo odrzucamy ten drugi. W tym konkretnym przypadku dochodzi do zaskakującej reakcji organizmu. Niby wszystko wydaje się jasne, a jednak nie do końca potrafimy się z tym pogodzić.

Dlaczego? Wskaż poprawną odpowiedź i sprawdź, co mówi to o Tobie.

Zobacz również: Ile osób widzisz? Psychotest, w którym spostrzegawczość nie zawsze popłaca

Rozwiązanie

Jak przekonuje „Bright Side”, zdecydowana większość internautów wybiera odpowiedź B. Z czego to wynika, skoro to A jest wyraźnie dłuższa? Chodzi o drobną sugestię widoczną na głównej ilustracji tego artykułu. Czerwonym kółkiem zaznaczono błędny wariant, a to przecież nie może być kwestia przypadku.

Na przekór wybieramy odpowiedź, która wydaje się niedorzeczna, bo ktoś nam ją zasugerował. Wynika to z konformizmu, czyli „zmiany zachowania na skutek rzeczywistego bądź wyobrażonego wpływu innych ludzi. Podporządkowanie się wartościom, poglądom, zasadom i normom postępowania obowiązującym w danej grupie społecznej. W tym rozumieniu jest to zmiana związana z faktem, że członek grupy miał początkowo inne zdanie czy inaczej się zachowywał niż grupa, a następnie je zmienił w kierunku zgodnym z oczekiwaniami grupy” (Wikipedia).

Każdy, kto wbrew faktom wybrał błędną odpowiedź, ma być zdaniem serwisu właśnie konformistą. A ci stanowią zdecydowaną większość społeczeństwa.

Zobacz również: Znajdź twoje imię. Udaje się to tylko 8 proc. najbardziej inteligentnych ludzi

Polecane wideo

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 1.83 / 5
gość (Ocena: 1) 18.07.2020 15:52
to ma być test na inteligencję? nie do wiary. Pani Laura musi się strasznie nudzić, bo coraz częściej pojawiają się tutaj wyszukane przez nią najrozmaitsze bzdety, dotyczące różnych dziedzin życia. zajmij się czymś poważnym, kobieto.
odpowiedz
Julka (Ocena: 1) 15.07.2020 21:05
Jeśli kogoś interesuje czego dotyczył prawdziwy eksperyment, którym inspirowali się twórcy tego artykułu, to polecam polecać na o eksperymencie dotyczącym konformizmu Solomona Ascha. Bo to co przedstawiono tutaj to marna i bardzo okrojona próba zainspirowania się właśnie tym eksperymentem
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 15.07.2020 19:21
matko i córko,co za bzdety .ciekawe, czy uda Wam się wymyślić coś głupszego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.07.2020 09:27
Absolutnie nie wybralam B, nie sugerowalam sie czerwonym zakreśleniem. Ludzie którzy mają choć troche oleju w głowie, poprawnie odpowiedza na pytanie. Tylko jeł.o.p sie na to nabierze 😅
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 15.07.2020 09:03
haha nie udaje się dodać komentarza z ocena 1 -
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie