„Moja przyjaciółka mi zazdrości”. 7 znaków, że wasza znajomość zmierza w złym kierunku

Jeśli zachowuje się w ten sposób, to chyba bardziej myśli o sobie.
„Moja przyjaciółka mi zazdrości”. 7 znaków, że wasza znajomość zmierza w złym kierunku
fot. Unsplash (Gian Cescon, taylor hernandez)
12.07.2020
Zuzanna Niedzielska

Zazdrość to dobrze znane uczucie, które może niestety prowadzić do rozpadu relacji. W związku partnerskim to zazwyczaj obawa przed utratą ukochanej osoby i brak zaufania, a w przyjaźni jest często spowodowana niepotrzebnym porównywaniem się i wygórowanymi oczekiwaniami.

Zawsze powinniśmy zostawić drugiej osobie trochę przestrzeni - zarówno osobistej, jak i tej na błędy. A jeśli jest świetnym przyjacielem, to - na Boga - pozwólmy się jej rozwijać! Zdrowy egoizm to jedno, ale toksyczna próba zwrócenia na siebie uwagi kolejną dramą to prosty przepis na bolesną rozłąkę.

Zobacz również: 6 sposobów na to, jak przestać przejmować się opinią innych

Zazdrość w przyjaźni: 7 znaków, na które lepiej uważać

znajomi przy stoliku

Też tak chcę

Mówi się, że przyjaciół poznajemy w biedzie. Tymczasem prawdziwa bratnia dusza będzie wspierała Cię w Twoich sukcesach. Kiedy Twoje osiągnięcia wywołują w przyjacielu myśl "ja też bym tak chciał/a!" oraz uczucie zazdrości, zamiast naturalnej dumy, to nie jest to dojrzała relacja.

Masz mi pomagać

Przyjaźń to przede wszystkim wsparcie i podnoszenie na duchu. Jednak niektóre osoby nie potrafią zrozumieć granicy pomiędzy dobrowolną pomocą a wykorzystywaniem. Łatwo jest wpaść w pułapkę myślenia, że przyjaciel powinien załatwić nam wszystko, tylko dlatego, że nim jest.

Manipulowanie emocjami

Twoja przyjaciółka ciągle się obraża? To ewidentna próba manipulowania Twoimi emocjami. Dorosłe osoby potrafią się komunikować i mówić otwarcie o tym, co je boli. Jeśli bliska osoba chce częściej wywołać u Ciebie poczucie winy, niż dojrzale się porozumieć, coś jest na rzeczy.

Dystansowanie się

Dziwnym trafem, kiedy coś Ci się udaje - ona nagle znika. Przekłada spotkania, rzadko odpisuje na wiadomości i ogólnie nie jest w humorze do rozmów. Tylko szkoda, że właśnie wtedy... najbardziej jej potrzebujesz. Jeżeli przyjaciela nie ma w najważniejszych dla Ciebie momentach, to chyba powinnaś poszukać gdzie indziej.

Umniejszanie sukcesów

Kiedy dzielisz się czymś z wyjątkowym entuzjazmem - ona próbuje zgasić Twoją radość, rzucając hasło, że to przecież nic takiego, albo przypominając Ci jakąś gafę z przeszłości. Oczywiście tłumaczy to obiektywizmem, szczerością i troską, aby nie odbiło Ci od tego dobrobytu. Tak naprawdę pewnie przypominasz jej o tym, z czego sama nie jest zbytnio zadowolona w swoim życiu. Smutne.

Podcinanie skrzydeł

Przyjaciółka pod przykrywką szczerej postawy i kierowania się Twoim dobrem wciąż krytykuje Twoje decyzje, nie pozwala Ci iść do przodu i podcina skrzydła? Najwyraźniej chyba sama cierpi na spore kompleksy i nie dojrzała do prawdziwej relacji. Dzielenie się radością zawsze ją mnoży!

Brak rozwoju

Kojarzysz ten zarzut pod tytułem "zmieniłaś się"? Tak naprawdę ludzie oczekują od nas, że wciąż będziemy tacy sami, aby czuli się z nami bezpiecznie i nie musieli się zmieniać. Twój rozwój nie jest im na rękę. Zamiast docenić metamorfozę, wolą mówić, że zmieniłaś się na gorsze i już nie bawią Cię wasze dawne rzeczy, wzbudzając negatywne emocje. Tymczasem tacy znajomi cały czas stoją w miejscu i liczą na to, że również nie opuścisz strefy komfortu. Nie daj się!

Zobacz również: 10 rzeczy, których nie powinnaś oczekiwać od innych

Źródło: kobietapo30.pl

Polecane wideo

Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach
Liczy się styl, a nie rozmiar. Przyjaciółki o skrajnie różnych sylwetkach pozują w takich samych stylizacjach - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.07.2020 03:38
Moja przyjaciółka też mi zazdrości i przyznam że bardzo mnie tym krzywdzi. Na pewno zazdrości mi piersi w rozmiarze G i szczupłej sylwetki, bardzo dobrej pracy i kochającego męża. Ona jest brzydka, płaska i na pewno nikt na nią nie spojrzy, ona nadaje się tylko do sprzątania, ale mimo to wszystko i tak nie powinna mi zazdrościć, przecież to nie moja wina że jestem taka piękna i chojnie wyposażona, a ona to aż przykro mówić ☹️
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie