Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!

To właśnie singielki najbardziej cieszą się życiem. Zaskoczeni?
Bez męża i bez dzieci - właśnie takie kobiety są najszczęśliwsze. Nauka nie kłamie!
Fot. Unsplash
02.07.2020

Życie singielki często bywa demonizowane, a ona sama staje się obiektem współczucia. Zupełnie niepotrzebnie. Każda kobieta powinna przeżyć taki okres w swoim życiu, bo właśnie wtedy można cieszyć się totalną swobodą, mieć czas na rozwijanie swoich pasji, podróżowanie i poznawanie samej siebie. Czas spędzony jako singielka to jeden z najbardziej wartościowych okresów w życiu każdej kobiety.  

Zobacz również: „Dlaczego wciąż jesteś singielką?”. 5 ripost, dzięki którym już nigdy nie usłyszysz tego wścibskiego pytania

Sceptycy i niedowiarkowie mogą nie zgadzać się z takimi opiniami wygłaszanymi przez szczęśliwe singielki, ale z faktami naukowymi już nie sposób dyskutować. A nauka oficjalnie potwierdza, że to właśnie kobiety niezamężne i bez dzieci są najszczęśliwsze - nie tylko w grupie wszystkich kobiet, ale i w całym społeczeństwie. 

Niezamężne i bezdzietne kobiety są najszczęśliwsze

Niezamężne i bezdzietne kobiety są najszczęśliwsze

Do taki wniosków doszedł Paul Dolan, behawiorysta z London School of Economics. Dolan opracował wyniki ankiety American Time Use Survey, w której badano poziom życiowej przyjemności i niezadowolenia u osób niezamężnych, żonatych, rozwiedzionych, owdowiałych i tych w separacji. Okazało się, że to właśnie niezamężne i bezdzietne kobiety stanowią najszczęśliwszą grupę w społeczeństwie. W przeciwieństwie do swoich zamężnych koleżanek są mniej narażone na choroby i zaburzenia psychiczne 

Co ciekawe, zupełnie inaczej jest w przypadku mężczyzn. Według Dolana mężczyźni czerpią o wiele więcej korzyści zdrowotnych z małżeństwa. To dlatego, że po zalegalizowaniu związku podejmują mniej ryzykownych zachowań, a tym samym żyją dłużej. 

Jeśli jesteś mężczyzną, prawdopodobnie powinieneś wziąć ślub. Jeśli jesteś kobietą, nie przejmuj się tym  

- podsumowuje swoje badania Dolan.  

Co sądzicie o takich ustaleniach naukowców? Zgadzacie się z opinią, że mąż i dzieci wcale nie są potrzebni do szczęścia? 

Zobacz również: Znaki zodiaku, które są zdecydowanie szczęśliwsze... jako singielki

Polecane wideo

10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów
10 najpiękniejszych kobiet wszech czasów - zdjęcie 1
Komentarze (121)
Ocena: 5 / 5
Ann (Ocena: 5) 05.07.2020 21:44
Można być żoną i matką, ale też spełniać się na polu zawodowym, towarzyskim, naukowym, mieć pasje itd. Nic dziwnego, że zestaw kucharka plus sprzątaczka 24/7 jest nieszczęśliwa jeśli nic nie znaczy.
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 03.07.2020 08:35
według danych i nawet z takich obserwacji widać, że najszczęśliwsi są ludzie w związkach bez dzieci np. Grażyna Torbicka. Pojawienie się dzieci wszystko komplikuje i zmienia relację partnerów na zawsze. Oboje z mężem nigdy nie chcieliśmy sprowadzać na świat kolejnych istnień (zagrożenia wojnami, katastrofy naturalne, zanieczyszczenia) bo nie jesteśmy egoistami. I już 14 lat razem szczęśliwie sobie żyjemy troszcząc się o siebie na wzajem i pomagając w miarę możliwości w schroniskach
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 02.07.2020 21:08
Byłam sama 27, noo praktycznie 28 lat. I byłam szczęśliwa, owszem trochę brakowało ,,tej drugiej połówki", ale jakoś czułam, że kolejni poznani faceci to ,,nie to". Aż się pojawił taki jeden.. i wychodzę za mąż, no i zobaczymy co to będzie. W życiu nie można nic na siłę :)
zobacz odpowiedzi (6)
gość (Ocena: 5) 02.07.2020 21:00
Zależy od osoby. Są takie,co są szczęśliwe mając męża i dzieci i są osoby,co są nieszczęśliwe jako singielki i na odwrót. Nie można mówić, że jak ma się męża i dziecko to już można siedzieć tylko w domu i nie czerpać przyjemności z życia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.07.2020 20:09
Bez dzieci na pewno jest się szczęśliwszym.
zobacz odpowiedzi (30)

Polecane dla Ciebie