Dlaczego wciąż przyciągasz do siebie niewłaściwych ludzi? 3 ważne powody

Powoli zaczynasz już tracić nadzieje na dobre relacje? Oto krótki poradnik.
Dlaczego wciąż przyciągasz do siebie niewłaściwych ludzi? 3 ważne powody
fot. Unsplash (LOGAN WEAVER)
15.06.2020

Twój kolejny związek, w który zainwestowałaś tyle energii i emocji, znowu się rozpada, a z koleżanką urywasz kontakt, ponieważ za bardzo Cię rozczarowała... Dlaczego tak się dzieje?

Powoli zaczynasz już tracić nadzieje na dobre relacje. Człowiek jest istotą społeczną i tęsknisz do znajomych, którzy nie będą toksyczni i bliżej im będzie do wspierania Ciebie niż dołowania. 

Zobacz również: 7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa

Początkowo wydaje Ci się, że masz z kimś dużo wspólnego, ale niestety później znajomość okazuje się źródłem niepotrzebnego cierpienia. Jak zmienić kruche i powierzchowne związki w trwałe relacje?

Dlaczego przyciągamy do życia niewłaściwych ludzi?

Samo to, że szukasz odpowiedzi na to pytanie, to już bardzo wiele. To znaczy, że dostrzegasz pewną prawidłowość w swoim życiu i nie wypierasz tego problemu. tylko chcesz coś zmienić. Doskonale!

To nie żadna złośliwość losu, że trafiasz na nieodpowiednie osoby. Mają na to duży wpływ błędne nawyki i przyzwyczajenia, którymi kierujesz się na co dzień. Na szczęście, kiedy uświadomisz sobie te mechanizmy, możesz mieć na nie większy wpływ. Oto krótki poradnik.

#1 Przekonanie: "po prostu mam pecha"

Na swoim koncie masz już kilka niepowodzeń w sferze miłosnej i towarzyskiej. Pierwsze rozstanie jakoś przeżyłaś, ale z każdym kolejnym traciłaś nadzieję na własne szczęście. Przestałaś ufać ludziom, a nawet samej sobie. Zrzuciłaś więc winę na los, mówiąc, że po prostu masz pecha i nic nie da się z tym zrobić. To nic innego jak stawianie siebie w roli biernej "ofiary"! Masz wpływ na siebie, swoje życie i możesz to zmienić w każdej chwili.

Niektóre osoby tkwią w toksycznych związkach, a Ty miałaś na tyle odwagi, aby powiedzieć "nie" i pójść dalej po własne spełnienie. Doceń siebie za wysiłki i UWIERZ, że wszystko przychodzi do nas w odpowiednim momencie. Inaczej Twoja podświadomość będzie powielała Twoje myśli i słowa.

#2 Szukasz w niewłaściwych miejscach

Nic dziwnego, że niewiele łączy Cię z ludźmi, których spotykasz, jeżeli masz romantyczną duszę introwertyczki, a co weekend wychodzisz z koleżankami do głośnego klubu... Masz świadomość toksycznej atmosfery w swojej biurowej pracy, a mimo to zmuszasz się do wyjścia na kawę po godzinach. Bywasz w miejscach, do których czujesz, że nie pasujesz i zaczyna Cię to frustrować. Wydaje Ci się, że jesteś jakaś inna, dziwna. Halo, zmień otoczenie! To nie jest jedyna dostępna rzeczywistość. 

Poszukaj miejsca, do którego chodzą ludzie podobni do Ciebie. To może być jakaś Twoja pasja, sport, a nawet podziwianie przyrody. Cokolwiek, do czego jest Ci blisko. Posłuchaj siebie, zamiast ciągle porównywać się do innych i gonić za ich oczekiwaniami. Szybko zauważysz, że obecne tam osoby patrzą na Ciebie przyjaznym okiem i macie wiele wspólnych tematów do rozmów, nawet jeśli słabo się znacie. Wybierz się na zajęcia taneczne, jogę, skorzystaj z kółka zainteresowań, zainwestuj w sportowy wyjazd, albo chociaż przejdź się do lasu, żegnając na chwilę zgiełk miasta. Naprawdę warto.

#3 Powielasz te same błędy

Porażki są nam potrzebne, ale powinno wyciągnąć się z nich odpowiednie lekcje. Z jednej strony obiecałaś sobie, że już nigdy nie zwiążesz się z nieodpowiedzialnym i niedojrzałym facetem, a już za chwilę lądujesz z nim w łóżku, ponieważ urzekły Cię jego piękne oczy. Aby zmienić coś trwale w swoim życiu, trzeba wykazać się odrobiną konsekwencji. Z szacunku do samego siebie. 

Zatrzymaj się na chwilę i spróbuj wypisać wspólne cechy osób, których już nie ma w Twoim życiu.

Po co po raz kolejny robić coś, o czym wiesz, że nie skończy się dobrze?

Zobacz również: 20 skutecznych afirmacji, które zapewnią Ci sukces oraz szczęście

Źródło: mysli.pl

Polecane wideo

Znaki zodiaku, które notorycznie podejmują złe decyzje. Nie potrafią kierować swoim życiem
Znaki zodiaku, które notorycznie podejmują złe decyzje. Nie potrafią kierować swoim życiem - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.06.2020 08:05
A ja mysle ze najbardziej porabanych ludzi przyciagaja osoby ktore godza sie na wszystko i wszystko bylyby gotowe oddac innym. Kiedys taka bylam i otaczali mnie ludzie ktorzy byli w stanie poprosic absolutnie o wszystko, obrazali sie kiedy dla ich przyjemnosci nie rezygnowalam z warznych dla mnie rzeczy planowanych od miesiecy. Ludzie szanuja tylko tych ktorzy potrafia sie postawic.
zobacz odpowiedzi (1)
Katarzyna (Ocena: 5) 15.06.2020 22:35
Jesteś odważną, pełną pasji, inteligentną kobietą. Dlatego zawsze tam, gdzie się pojawisz, przyciągasz do siebie stadko ofert, które wykorzystują twoją szlachetność i dobroć, by uciec, kiedy to ty potrzebujesz pomocy. Wszystko jest z tobą ok 💚🍀
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.06.2020 18:13
4. Pochodzisz z dysfunkcyjnej rodziny i nie przepracowałaś tego z ekspertem. Powielasz więc błędne wzorce wyniesione z domu, otaczając się toksycznymi ludźmi pokroju swoich rodziców, bo przy nich się wychowywałaś i podświadomie tylko takie relacje umiesz budować.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie