7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa

Pożegnaj się z nimi raz na zawsze i odzyskaj na nowo kontrolę.
7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się ze swojego życia, jeżeli chcesz być szczęśliwa
fot. Unsplash (Rowan Chestnut, Sonnie Hiles)
09.06.2020

Czy często czujesz się zmęczona i przytłoczona, mimo, że teoretycznie nic konkretnego na to nie wskazuje? Niestety, aby odzyskać kontrolę nad swoim życiem, powinniśmy uwolnić się od destrukcyjnych rzeczy, które niepotrzebnie odbierają nam energię. Czasami jedynymi osobami, które blokują nam możliwość osiągnięcia pełni szczęścia i harmonii jesteśmy my same. Jak to zmienić?

Zobacz też: 20 skutecznych afirmacji, które zapewnią Ci sukces oraz szczęście

7 rzeczy, których powinnaś pozbyć się, aby być szczęśliwa

Poniższe wskazówki pomogą Ci stać się zdrowszą i szczęśliwszą osobą. Gotowa?

Zamartwianie się

Martwienie się na zapas jest naprawdę destrukcyjne i do niczego nie prowadzi. Jest spowodowane pesymistycznym nastawieniem i przewidywaniem najgorszego scenariusza. Postaraj się być zawsze czujna, ale wierzyć w to, że wydarzą się też dobre rzeczy. To absolutna podstawa.

Zazdrość

Uczucie zazdrości sprawia, że negatywne emocje niszczą Cię od środka, a obiekt Twojej frustracji pozostaje niewzruszony. To tak jak picie trucizny, w nadziei, że komuś zrobi się gorzej. Po co generować taką toksyczną energię? Popracuj nad własnym poczuciem wartości, a wtedy ucisk w żołądku zniknie. A sukcesy innych potraktuj jako inspirację do własnych działań.

Zemsta

Czasami wydaje Ci się idealnym rozwiązaniem, aby przez chwilę poczuć się lepiej, ale na dłuższą metę nie daje satysfakcji. Robisz coś z intencją "masz za swoje" - ale czy to czyni Cię lepszym człowiekiem? Cytując słynne słowa Franka Sinatry, najlepszą zemstą są Twoje osiągnięcia, kochana. 

Dlatego skoncentruj energię na wyznaczaniu i realizacji swoich celów, a destrukcyjne osoby zostaw w spokoju tam, gdzie ich miejsce. Karma zawsze wraca.

Toksyczni ludzie

Ktoś z Twojego otoczenia nieustannie Cię krytykuje, poniża, umniejsza? Pora uświadomić sobie, że nie potrzebujesz takich ludzi w swoim środowisku. Zrób sobie przysługę i pożegnaj się z nimi, wybierając własne zdrowie psychiczne, szacunek i miejsce dla tych, którzy są życzliwi i służą dobrą radą.

Wysokie oczekiwania

Wspaniale jest marzyć, ale należy upewnić się, że te pragnienia mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Nie uda Ci się osiągnąć wszystkich celów na raz (choć byłoby fajnie). Bądź cierpliwa i nie poddawaj się, kiedy na początku coś Ci się nie udaje. Nie porównuj się do innych, tylko do siebie z wczoraj. Nie stawiaj sobie zbyt wysoko poprzeczki, mierz siły na zamiary i tego samego nie oczekuj od innych ludzi - masz wpływ tylko na własne decyzje i działania. Od razu będzie Ci lepiej.

Potwierdzenie innych

Nie powinnaś przejmować się opinią innych tak długo, dopóki jesteś zadowolona ze swoich wyborów i nikogo tym nie krzywdzisz. Nie potrzebujesz pozwolenia znajomych czy rodziny, aby być szczęśliwa, spełniona i żyć tak, jak Ty chcesz. Odetnij się w końcu od wpływu innych na swoją osobę i zacznij żyć pełnią życia! Pamiętaj, że nie zadowolisz wszystkich, nawet jeśli bardzo byś chciała

Stań się kimś, kim chcesz być Ty sama, zamiast zastanawiać się co będzie dobrze wyglądało w oczach innych. Bądź wdzięczna za wszystko, co masz i nie szukaj aprobaty u innych ludzi.

Wymówki

Ile razy było tak, że miałaś plan, wyznaczony cel, a potem działanie spotykało się z niekonsekwencją... Jak bardzo nie przeraża Cię Twój cel, nie możesz z niego rezygnować, skoro to Twój priorytet. Musisz zadbać o to, co dla Ciebie najważniejsze, chociaż przez 15 minut każdego dnia, ponieważ efekt podniesie Twoją pewność siebie i zapewni długotrwałe poczucie szczęścia i satysfakcji. Większe niż przyjemności chwilowe.

Przestań być swoim wrogiem i współpracuj! Z czasem zobaczysz, że podjęłaś właściwą decyzję, nawet jeśli teraz nie jesteś do tego przekonana.

Zobacz też: Jak zmienić swoje życie? Prawo przyciągania w 3 krokach

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Horoskop na CZERWIEC dla 12 znaków zodiaku
Horoskop na CZERWIEC dla 12 znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
reni (Ocena: 5) 05.10.2020 04:01
super...postepuje tak jak naoisane bylam i jestem zawsze szczesliwa
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 20:07
Ja mam problem z zamatwianiem sie przez mohe cialo, ze dlaczego mam cellulit na pupie, poschudniechu obwisly mi brzuch i piersi ze nidgy nie bede dobrze wygladac. Boje sie ze ktos wytknie mi palcami moje wady
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 17:00
Dziękuję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.06.2020 13:39
Wartościowy tekst
odpowiedz

Polecane dla Ciebie