15 sprawdzonych sposobów, jak być bardziej lubianym

Zachowuj się w ten sposób, a ludzie Cię pokochają.
15 sprawdzonych sposobów, jak być bardziej lubianym
Fot. Pexels.com ( Andrea Piacquadio)
25.06.2020

Niektórzy ludzie od razu wzbudzają sympatię, a inni pomimo starań budzą raczej niechęć. Mają niewielu znajomych i spore trudności w nawiązywaniu nowych relacji. Wydają się wręcz niewidzialni, choć bardzo zależy im na uznaniu. Czy można coś z tym zrobić?

Zobacz również: 10 sposobów, by odzyskać pewność siebie w 30 dni

Trudno przypodobać się komuś na siłę, ale istnieją sprawdzone sposoby, aby ludzie patrzyli na nas łaskawszym okiem - przekonuje „Your Tango”. Portal obiecuje, że kiedy wprowadzimy je wszystkie w życie, wtedy inni zaczną do nas wręcz lgnąć. Wystarczy zmienić nastawienie i pokazać się z nieco innej strony.

Brzmi tajemniczo, ale to naprawdę proste. Przynamniej w teorii.

przyjaciele

Jak być lubianym?

#1 Nie walcz o uwagę

W przeciwnym razie wyglądasz jak mały piesek, który szczeka na wszystkich wokół. Jeśli ktoś cię ignoruje - trudno. Żyje się dalej.

#2 Miej swoje zdanie

Ludzie nie lubią towarzystwa osób, które są przesadnie uległe i nie mają własnego charakteru. Bądź sobą, nawet jeśli możesz tym podpaść.

#3 Postaw wszystko na jedną kartę

Nie trać czasu na ludzi, którzy już raz cię odrzucili. Być może kiedyś zmienią zdanie, ale ty musisz mieć swoją godność.

#4 Bądź częścią grupy

Miej własny styl i poglądy, ale spróbuj stać się częścią większej całości. Bycie outsiderem na siłę raczej nie pomoże.

#5 Naśladuj innych

Chodzi o wykonywanie drobnych gestów. Udowodniono naukowo, że kiedy zaplatasz dłonie lub bawisz się włosami w tym samym momencie, kiedy robi to rozmówca - stajesz mu się bliższa.

Zobacz również: Nie trać czasu na skomplikowane psychotesty. Ten zajmie tylko kilka sekund

rozmowa

#6 Zadawaj pytania

Można siedzieć z założonymi rękami i czekać, aż ktoś się do nas odezwie, ale to rzadko przynosi efekt. Zacznij znajomość od zadania osobistego pytania. Ludzie lubią, gdy rozmawia się o nich.

#7 Szukaj znajomych nie tylko w świecie realnym

Warto zachować ostrożność, ale w Sieci aż roi się od ciekawych ludzi. Internetowe znajomości to nie tylko sposób na upojną noc.

#8 Baw się dobrze

Ludzie mają alergię na smutasów. Kiedy jesteś na imprezie lub w większej grupie - tańcz i śmiej się nie patrząc na innych. Radość jest zaraźliwa.

#9 Zwróć uwagę na maniery

W gronie rówieśników być może nie są tak istotne, jak w czasie proszonego obiadu u przyszłych teściów, ale zachować trzeba się umieć. Nieokrzesanie nie wzbudza sympatii.

#10 Pozwól mówić innym

Każdy z nas lubi się wygadać i gdy ktoś chce tego słuchać. Nie zamęczaj rozmówcy opowieściami o sobie, bo na to kiedyś przyjdzie czas. Pozwól mu mówić.

przyjaciele

#11 Traktuj ludzi jak przyjaciół

Im szybciej skrócisz dystans, tym lepszy osiągniesz efekt. W nowych relacjach stawiaj na otwartość i spontaniczność. Pokaż, że jesteś jedną z nich.

#12 Zainwestuj w swój wygląd

#To nie muszą być najdroższe ciuchy od projektantów. Wystarczy, że ubierzesz się schludnie, ładnie się uczeszesz i zadbasz o higienę.

#13 Przyciągaj wzrokiem

Spoglądaj ludziom prosto w oczy i to wcale nie ukradkiem. Wpatruj się nawet przez kilka sekund, bo to was do siebie zbliży.

#14 Nie czuj się gorsza

Stawianie się w roli ofiary albo ubogiej krewnej nigdy nie przynosi oczekiwanych efektów. Musisz zrozumieć, że jesteś warta dokładnie tyle samo, co inni.

#15 Wczuwaj się w innych

Uwielbiamy towarzystwo osób, które nas rozumieją i nie oceniają. Daj do zrozumienia rozmówcy, że macie podobne doświadczenia i może liczyć na twoje zrozumienie.

Zobacz również: Ile widzisz psów? Spójrz na obrazek i oblicz swój wiek mentalny

Polecane wideo

Z właścicielami tych imion warto się kolegować. To najlepsi przyjaciele
Z właścicielami tych imion warto się kolegować. To najlepsi przyjaciele - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie