„Powiedz mi coś o sobie”. Podchwytliwe pytanie, na które jest tylko jedna odpowiedź

Właśnie to facet chce od Ciebie usłyszeć.
„Powiedz mi coś o sobie”. Podchwytliwe pytanie, na które jest tylko jedna odpowiedź
Fot. Unsplash
24.05.2020

Zazwyczaj obawiamy się rozmów na bardzo poważne tematy. Wymaga to wyrobionych poglądów, ubrania myśli w odpowiednie słowa i konkretnych argumentów. Łatwo się pogubić lub podpaść rozmówcy. Przeciwieństwem takiej debaty jest „small talk”, czyli opowiadanie o niczym. Służy wyłącznie podtrzymaniu kontaktu i tak naprawdę może dotyczyć czegokolwiek.

Zobacz również: 50 niedyskretnych pytań, które powinny paść w każdym związku. Zrobi się gorąco!

Od czegoś trzeba zacząć, ale jeśli rozmowa od początku się nie klei, to szanse na bliższą znajomość spadają niemal do zera. Z tego powodu - przed każdą randką i spotkaniem towarzyskim - warto zastanowić się nad tym, co chcemy przekazać. Zwłaszcza, kiedy padnie tak ogólna sugestia jak słynne „powiedz mi coś o sobie”.

Zazwyczaj odpowiadamy pytaniem, próbując poznać intencje rozmówcy, ale nie tędy droga - sugeruje yourtango.com.

rozmowa z chłopakiem

Powiedz coś o sobie - odpowiedzi

Według portalu każdy człowiek powinien umieć opowiadać o samym sobie. Istnieje prosty sposób na zbudowanie zwięzłej i interesującej odpowiedzi, która będzie naszą najlepszą wizytówką. Wystarczy wziąć pod uwagę tych kilka wskazówek.

#1 To nie jest rozmowa kwalifikacyjna

Od randki może sporo zależeć, ale to jednak coś innego. Adorator nie jest pracodawcą, który wykorzysta każde słowo przeciwko tobie. Jeśli zadaje takie pytanie, to widocznie chce cię lepiej poznać, a rozmowa ma nadal niezobowiązujący charakter. Stres nigdy nie jest dobrym doradcą.

#2 Mów o tym, co napawa cię dumą

Możesz rzucać ogólnikami i mówić o sprawach, którymi chcesz mu zaimponować. Rozmówca jednak szybko wyczuje, że to tylko poza. Jeśli fascynuje cię Harry Potter i moda, to nie udawaj ekspertki ds. fizyki kwantowej czy sytuacji politycznej w Azji. Prawda zawsze się obroni.

#3 Nikogo nie udawaj

Wystudiowane gesty i wykute na pamięć kwestie mogą zrobić wrażenie, ale tylko na chwilę. Prędzej czy później ta sztuczna poza zacznie ci doskwierać, a wtedy rozmówca może się bardzo zdziwić. Mów o sobie, a nie o tym, jaka chciałabyś być. On ma polubić ciebie, a nie fałszywe wyobrażenie na twój temat.

Zobacz również: Sposób na krępującą ciszę: 14 tematów do rozmowy, dzięki którym zostaniesz duszą towarzystwa

rozmowa z chłopakiem

#4 Nie opowiadaj zbyt długo

Odpowiedź powinna być krótka, ale interesująca. Eksperci sugerują, by zmieścić się w maksymalnie 2 minutach, choć zazwyczaj wystarczy zaledwie połowa tego czasu. Nie wchodź w szczegóły - chodzi o zasygnalizowanie niektórych spraw, które mogą stać się zalążkiem dalszej rozmowy.

#5 Zapytaj o coś innego

Po zakończeniu wypowiedzi lepiej daruj sobie tekst w stylu „a teraz ty opowiedz coś o sobie”. Rozmowa to nie żaden quiz ani przesłuchanie. Lepiej nawiąż do tego, o czym wcześniej mówiłaś. Np. wspominałaś o podróżowaniu - zapytaj go, gdzie ostatnio był lub chciałby się wybrać. Tak będzie bardziej naturalnie.

#6 Najlepsze zostaw na koniec

Zastanów się, z czym chcesz być kojarzona i który wątek wydaje ci się najbardziej godny uwagi. Masz nietypowe hobby? Niesamowitą pracę? Widziałaś coś niezwykłego? Wspomnij o tym dopiero na deser, a rozmówca najprawdopodobniej podchwyci ten temat.

Zobacz również: 21 pytań, które możesz zadać chłopakowi, kiedy zapada niezręczna cisza

Polecane wideo

Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek?
Jakiego znaku zodiaku jest wasz związek? - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie