Ile osób widzisz? Psychotest, w którym spostrzegawczość nie zawsze popłaca

Im wyższy wynik, tym trudniejsza osobowość.
Ile osób widzisz? Psychotest, w którym spostrzegawczość nie zawsze popłaca
fot. themindsjournal.com
20.05.2020

Niektórzy traktują tego typu zabawy jako test na inteligencję. Kto nie jest wystarczająco spostrzegawczy, ten raczej nie zostanie przyjęty do Mensy. W rzeczywistości chodzi o coś zupełnie innego - przekonuje themindsjournal.com. To nie pomiar IQ, ale forma psychoanalizy.

Zobacz również: Nie trać czasu na skomplikowane psychotesty. Ten zajmie tylko kilka sekund

Ten niepozorny obrazek ma być tego najlepszym przykładem. Każda odpowiedź jest prawidłowa, ale niesie za sobą zupełnie inne znaczenie. Wynik pozwala zajrzeć wgłąb umysłu i poznać trochę lepiej samego siebie. Zdradź nam, co widzisz, a przekonasz się, że to nie jest przypadek.

Wystarczy rzut oka.

test na spostrzegawczośćfot. themindsjournal.com

Ile postaci widzisz na ilustracji?

Od ciebie zależy, czy zaufasz pierwszemu wrażeniu, a może jednak zdecydujesz się przeanalizować obrazek fragment po fragmencie. Nie liczy się sposób, ale efekt. Przejdź dalej dopiero wtedy, kiedy ustalisz już ostateczny wynik. Od niego sporo zależy.

Rozwiązanie

Już teraz zdradzimy, że obraz skrywa w sobie aż 6 postaci. Doświadczenie pokazuje jednak, że mało komu udaje się je wszystkie dostrzec. Średnie wyniki mieszczą się raczej w przedziale od 3 do 5.

Zobacz również: Ten test ma aż 97-procentową skuteczność. Zajmie Ci zaledwie sekundę

test na spostrzegawczośćfot. themindsjournal.com

Interpretacja wyniku

1-3 postaci

Masz skłonność do chodzenia z głową w chmurach. Jesteś wyjątkowo ufnym marzycielem, który we wszystkich dostrzega przede wszystkim dobro. Łatwo cię zranić, ale nawet w chwilach zwątpienia dostrzegasz światełko w tunelu.

4-5 postaci

Nie tak łatwo cię zadowolić. Masz spore oczekiwania wobec życia i innych ludzi. Jesteś wymagającym partnerem, współpracownikiem, a także przyjacielem. To zazwyczaj inni pracują na twój ostateczny sukces.

6 postaci

Jesteś wyjątkowo skrupulatną osobą, która do wszystkiego podchodzi bardzo serio. Rzadko się śmiejesz, bo wciąż mnożysz problemy. Chorobliwa ambicja sprawia, że nie potrafisz odpoczywać i miewasz problemy z nawiązywaniem nowych znajomości.

Coś w tym jest?

Zobacz również: Ile widzisz psów? Spójrz na obrazek i oblicz swój wiek mentalny

Polecane wideo

10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe
10 zagadek logicznych, które rozwiąże tylko geniusz. Są wyjątkowo podchwytliwe - zdjęcie 1

Komentarze (11)

Ocena: 4.64 / 5
gość (Ocena: 5) 23.05.2020 11:07
Też widzę 7
odpowiedz
Monika (Ocena: 1) 22.05.2020 09:57
Postaci jest 7. Uważam, że jest błąd w artykule. W twarzy po lewej stronie jest rolnik a na drugim planie jest kobieta z długimi czarnymi włosami i chuście na głowie. Jest "nosem" głównej głowy.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.05.2020 18:15
6 - cała ja :D
odpowiedz
Kamil (Ocena: 5) 20.05.2020 12:47
No dobra, ale to są dwa rysunki (lub jeden odbity w lustrze), więc co mnożymy razy dwa? Plus postacie powstające na złączeniu odbić. A tam w lewym oku to siedzą przy stoliku dwie osoby. Liczymy to jako raz czy jako dwa?
odpowiedz
Kamil (Ocena: 5) 20.05.2020 12:45
Ja widzę 19. Przy czym nie zauważyłem postaci w oku oraz postaci, której oczami są twarze. Natomiast na złączeniu tych dwóch symetrycznych zdjęć widzę jeszcze 3 postacie (w tym trupią czaszkę). Na drzewach widzę postaci klęczące do nas tyłem z rękami wyciągniętymi do góry jakby związanymi. Widzę również postacie w trawie, taki krasnoludek podobny do kwiatka i dwie postacie śpiące przykryte kołdrą z trawy. I jak to skomentujecie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie