Jak pokochać swoje ciało? 5 pomocnych wskazówek

Od czego musisz zacząć?
Jak pokochać swoje ciało? 5 pomocnych wskazówek
fot. unsplash.com (Marvin Meyer, Annie Spratt)
12.05.2020

Kobiety potrafią być dla siebie najgorszymi krytykami. Oglądasz swoje zdjęcia albo stoisz naga przed lustrem... a może wcale tego robisz? To najlepsza odpowiedź na to, jak oceniasz siebie i swoje ciało. Katujesz się dietą i treningami myśląc, że utratą wagi zyskasz aprobatę innych i nawet nie wiesz, że większości mężczyzn podobają się Twoje krągłości i kobiece kształty. Cały czas chcesz coś zmieniać w swoim wyglądzie, osiągnąć perfekcję z okładek magazynów, a tymczasem rozwiązaniem na ten emocjonalny chaos jest zwyczajna miłość do siebie. Tak proste słowo, a takie trudne w zastosowaniu. Od czego powinnaś zacząć, aby wprowadzić w życie samoakceptacje?

Zobacz również: Jak zmienić swoje życie? Prawo przyciągania w 3 krokach

5 wskazówek, jak pokochać swoje ciało

Dlaczego tak ważne jest, aby pokochać skórę, w której się żyje? Naukowcy udowodnili, że negatywne postrzeganie swojego ciała może w dalekiej perspektywie przyczynić się nawet do depresji! Dlatego właśnie powinnaś nauczyć swój umysł, jak patrzeć na siebie inaczej i z większą łagodnością.

Zwracaj uwagę na słowa

Przede wszystkim musisz przestać mieć do siebie takie krytyczne nastawienie. Bycie dla siebie dobrą i łagodną to przede wszystkim zwracanie się do siebie w taki sam sposób. Jeśli nie powiedziałabyś czegoś przyjaciółce lub komuś z rodziny, jak możesz traktować tak samą siebie? Staraj się wyłapywać swoje destrukcyjne myśli i słowa, ucząc się je kontrolować. Bardzo pomaga w tym sztuka medytacji. Jeżeli na początku nie uda Ci się tego zmienić, po prostu zauważaj, jak wiele pojawia się ich w ciągu dnia i sama wyciągnij wnioski. To na pewno da Ci wiele do myślenia.

Zobacz również: Jak pielęgnować w sobie zdrowy egoizm?

Zakładaj co tylko chcesz

Kiedy planujesz w co się ubrać, stań przed lustrem i zapytaj siebie: Czy czuję się w tym dobrze? Nie próbuj zadowolić innych, ponieważ to i tak jest niemożliwe, a najpiękniejsza jesteś wtedy, kiedy masz na sobie to, co lubisz. Czy przestałaś zakładać ukochany kombinezon lub seksowne, obcisłe dżinsy? Wskakuj w nie i nie przejmuj się opinią ludzi, a jeżeli usłyszysz jakiś komentarz pod swoim adresem, uśmiechnij się i idź dalej przed siebie. Nie potrzebujesz więcej negatywnej energii w swoim życiu.

Zaopiekuj się swoim ciałem

Zaopiekowanie się swoim ciałem jest tak ważne, ponieważ... to przecież jedyne jakie masz i tylko Ty masz wpływ na to, jak je traktujesz i co z nim zrobisz. Jeśli jesteś na początku swojej drogi do zrzucenia kilku kilogramów, to w porządku. Jednak nie krytykuj siebie za cyferki, które nie do końca Cię zadowalają. Bardziej skup się na tym, jak czujesz się z tym psychicznie.

Zobacz również: Rytuały pielęgnacyjne chińskich cesarzowych. Nikt nie był w stanie rozpoznać wieku z ich twarzy

Nie porównuj się z innymi

Świat social mediów sprawił, że często porównujemy się do kobiet z idealnych zdjęć na Instagramie i płaczemy w poduszkę, że nie wyglądamy tak świetnie, jak one. Czas z tym skończyć, ponieważ nie ma to żadnego związku z prawdziwym życiem. Każda z nich ma też własne problemy i kompleksy. Porównywanie się do niczego nie prowadzi, a na dodatek zawsze znajdzie się ktoś gorszy i lepszy - oczywiście jedynie w Twoim mniemaniu. Rób swoje i porównuj się tylko do siebie z wczoraj.

Kochaj siebie!

To z pewnością nie stanie się z dnia na dzień. Na pewno pojawią się dni, w których negatywne myśli lub łzy będą wylewać się z Ciebie niczym z wodospadu Niagara. Najważniejsze, abyś wiedziała, że to jest całkowicie w porządku. Zaakceptuj każdą emocje w sobie, ponieważ w tym tkwi klucz do prawdziwej samoakceptacji. Dbanie o siebie to nie tylko kontrolowanie wagi, ale zdrowa relacja z samą sobą. Najlepsze, co możesz zrobić dla siebie każdego dnia, to docenianie swojego ciała - zarówno w środku jak i na zewnątrz.

Zobacz również: 4 indyjskie prawa duchowe, które nauczą Cię akceptować rzeczywistość

Źródło: allwomenstalk.com

Polecane wideo

Ma 3 pociech, a sama wygląda jak dziecko. Wszyscy myślą, że jest ich siostrą
Ma 3 pociech, a sama wygląda jak dziecko. Wszyscy myślą, że jest ich siostrą - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 13.05.2020 14:37
punkt pierwszy nie czytać tego "bloga". Wszystko się tu kręci wokół perfekcji, jak mamy wygladac dla facetów, jak możemy udoskonalić dosłownie każdą część ciała. Kurwa, co to jest? kobieta to nie kawał mięsa który zyje by podobać się mężczyznom, a najwyższym celem jest nieskazitelna uroda i figura kardashianki. Jesteście patriachalnymi hipokrytami.
odpowiedz
Manita (Ocena: 5) 12.05.2020 13:03
Oczywiście, że bardzo ważne jest to, żeby dbać o swoją samoocenę. Jednak ja miałam ogromny kompleks z wiszącą skórą na brzuchu, która została mi po dwóch ciążach. Z tego powodu zdecydowałam się na operację plastyczną i to, co mogę powiedzieć, to dr Anna Olender naprawdę zrobiła fantastyczną robotę, jestem jej ogromnie wdzięczna :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie