4 indyjskie prawa duchowe, które nauczą Cię akceptować rzeczywistość

Gdy uświadomisz je sobie, zmieni się wszystko. Nieważne, jakiego jesteś wyznania.
4 indyjskie prawa duchowe, które nauczą Cię akceptować rzeczywistość
fot. unsplash.com (Shubham Bochiwal)
24.04.2020
Zuzanna Niedzielska

Istnieje ponadczasowa mądrość, która w swej prostocie zamiast dzielić na różne religie - łączy ludzi i nadaje sens ich działaniom. Jeśli nosisz w sobie niepokój i masz wątpliwości odnośnie tego, co wydarza się w Twoim życiu, przyjmij ze świadomością te cztery filary, jako pewność. Z tą wiedzą nic nie będzie w stanie wyprowadzić Cię z równowagi. Gdy uświadomisz je sobie, nic już nie będzie takie samo. To naprawdę cenny dar. Masz w sobie gotowość, aby go poznać?

Zobacz również: Tybetański test 3 pytań – przyjemne ćwiczenie obnaży prawdę o Twoim życiu

1. Każda osoba, którą spotykasz, jest właściwa

Czasami wydaje nam się, że poznajemy osoby toksyczne, wrogów i kogoś, kto z pewnością chce nam uprzykrzyć życie. Nic bardziej mylnego. Kiedy jakiś człowiek pojawia się na naszej drodze, nie dzieje się to przypadkowo. Z każdej sytuacji mamy się czegoś nauczyć, wyciągnąć wnioski na przyszłość, przepracować naszą lekcję. Zachowania ludzi odzwierciedlają to, co sami powinniśmy w sobie zmienić. Nawet jeżeli trudno nam to zaakceptować. Dlatego właśnie wywołują w nas takie emocje. Kiedy to zrozumiesz, wszystko NAPRAWDĘ się zmienia.

starsza pani w Indiach

2. To, co się wydarzyło, musiało się wydarzyć

Myślenie w kategoriach "co by było gdyby" lub "gdybym podjął inną decyzję..." nie ma żadnego sensu. To, co się stało, było dokładnie tym, co miało wydarzyć się w naszym życiu. Nie bez powodu wybraliśmy ostatecznie daną ścieżkę. Miała nas ona czegoś nauczyć. Teraz wydaje nam się, że mogliśmy zmienić przeszłość, tylko dlatego, że posiadamy wiedzę, której nie mieliśmy wcześniej. Wszystko jest dobrze.

dłonie w kolorowym proszku

Zobacz również: Dalajlama radzi, jak przetrwać kwarantannę. Jego słowa dodają otuchy w trudnym czasie

3. Wszystko przychodzi we właściwym momencie

Niepokój i lęk o przyszłość są zupełnie niepotrzebne, ponieważ każde wydarzenie przychodzi do nas, kiedy jest na to odpowiedni moment. Jeżeli nie jesteśmy gotowi na miłość albo sukces, taka bomba może być dla nas toksyczna. Wszechświat daje nam to, nad czym akurat powinniśmy pracować. Nie ma sensu kopać w drzwi, jeżeli nie jesteśmy przygotowani, żeby ujrzeć, co jest za nimi.

indyjski słoń

4. To, co się skończyło, jest skończone

Duchowe prawa radzą zrozumieć zasady przemijania i zaakceptować rzeczywistość, która do nas przychodzi. Jeśli jednak coś dobiegło już końca, nie ma sensu rozpamiętywać tego, ani próbować przywrócić. Zamiast narzekać, lepiej z wdzięcznością iść dalej i zainwestować energię w to, na co mamy wpływ. Wszystko ma swój początek i koniec. Należy się z tym pogodzić i puścić to wolno.

dziewczynki tańczące w indyjskich strojach

Zobacz również: Jak obniżyć niepokój związany z koronawirusem? 6 medytacyjnych metod od eksperta

Polecane wideo

Horoskop tygodniowy 20.04.-26.04.
Horoskop tygodniowy 20.04.-26.04. - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 24.04.2020 07:48
Nie to co w chrześcijaństwie. Straszenie śmiercią i piekłem. Religia śmierci.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie