10 rzeczy, których nie powinnaś oczekiwać od innych

Zbyt wysokie oczekiwania odbierają szanse na udane relacje.
10 rzeczy, których nie powinnaś oczekiwać od innych
fot. unsplash.com (Omar Lopez)
04.05.2020

Kiedy ostatnio zdarzyło Ci się oceniać w myślach nowo poznaną osobę? Twój umysł robi to nie raz, tak samo, jak skupia się na wadach Twoich znajomych czy rodziny, uniemożliwiając zdrowe i satysfakcjonujące relacje. Wiele kobiet cierpi w samotności z powodu wygórowanych oczekiwań wobec partnera. Tymczasem nikt nie jest idealny, a człowiek jest istotą społeczną, więc trzeba nauczyć się akceptować pewne cechy ludzi, a przynajmniej nie wymagać od nich niemożliwego. Musisz zrozumieć, że jedyną osobą, na którą masz realny wpływ, jesteś Ty sama. Od czego zacząć?

Zobacz również: 5 sposobów, by facet nigdy nie chciał odejść. Będziesz najlepszą dziewczyną w jego życiu

Czego nie można oczekiwać od innych?

Potwierdzenie wartości

Twoja wartość zależy wyłącznie od Ciebie, a każdy człowiek jest skupiony na swoim własnym życiu. 

Uznanie i pochwały

Niestety, w życiu nie zawsze twoja praca zostanie doceniona i musisz się z tym pogodzić. Niech Twoją motywacją nie będzie jedynie opinia innych osób, bo możesz skrzywdzić się rozczarowaniem. Celebruj momenty, w których czujesz satysfakcję, sama dla siebie i nie uzależniaj się od komplementów.

Motywacja

Twoje cele same powinny sprawiać, że rano chce się wstawać z łóżka. Owszem, bliscy potrafią pozytywnie doładować i sprawić, że poczujemy się z decyzją bezpiecznie, ale co się stanie, gdy zostaniesz ze swoim planem sama? Musisz polegać na swojej wewnętrznej motywacji każdego dnia.

Zobacz również: Idealna playlista do pracy na home office. Z tą muzyką nie zabraknie Ci motywacji!

Zrozumienie

W potrzebie zazwyczaj szukamy zrozumienia. Niestety, jeżeli ktoś nie doświadczył naszej historii, zazwyczaj nie wie co powiedzieć. Nie oczekuj, że na swojej drodze spotkasz samych empatów. Tylko Ty znasz siebie najlepiej i wiesz, czego najbardziej Ci potrzeba. Polegaj na sobie.

Pozytywne nastawienie

Gdy wszyscy wokół narzekają, Ty wyłącz się na krytykę i pielęgnuj wdzięczność. Nikt nie zmusi Cię do optymizmu, tylko sama jesteś w stanie docenić to, co już masz.

Radość

Choć przyjaciele mogą poprawić Twój nastrój, to nikt nie zapewni, że będziesz odczuwała radość przez cały czas. To Twoje osobiste zadanie, aby poradzić sobie z wewnętrznymi demonami i otworzyć na szczęście.

Zobacz również: Dorośli, którzy nie mieli dzieciństwa. Smutna prawda o dzieciach DDA

Spełnienie

Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje życie, nastrój i sukcesy. Ludzie nie zagwarantują Ci poczucia spełnienia, bo tylko Ty sama wiesz, czego tak naprawdę w środku pragniesz.

Dystans

Wygłupy z bliskimi są bardzo ważne. Jednak powinniśmy nauczyć się dystansu do życia każdego dnia. Naucz się relaksować w samotności i zamiast podchodzić do spraw śmiertelnie poważnie, zaśmiej się czasem.

Akceptacja

Nie uzależniaj swojego samopoczucia od aprobaty i akceptacji innych osób. Ich nastrój może się zmienić, ludzie przychodzą i odchodzą, a fundamenty Twojej pewności siebie muszą być stałe. Skup się na swoich sukcesach i pozytywnych stronach. No i pamiętaj - nie wszyscy muszą Cię lubić.

Zobacz również: 10 sposobów, by odzyskać pewność siebie w 30 dni

Rozwiązywanie problemów

Na koniec coś, o czym często zapominamy, licząc na to, że ktoś rozwiąże za nas problem. Trudności są, były i będą w naszym życiu, a im szybciej nauczymy się na nie reagować, tym lepiej. Nie rób z siebie ofiary losu, która szuka u każdego porady. Jeżeli Ty nie wiesz co zrobić ze swoim życiem, to kto inny ma to wiedzieć? Jedyną pewną rzeczą w życiu jest zmiana.

Źródło: rosnijwsile.pl

Polecane wideo

10 kolorów paznokci, do których faceci mają wyjątkową słabość
10 kolorów paznokci, do których faceci mają wyjątkową słabość - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 22:06
Wreszcie coś wartościowego.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 21:46
Dobry artykuł
odpowiedz
gość (Ocena: 3) 04.05.2020 09:45
Jak wszyscy dookoła narzekają to i na ciebie to przechodzi
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.05.2020 08:46
W końcu jakiś wartościowy artykuł
odpowiedz

Polecane dla Ciebie