Jak przetrwać samotną Wielkanoc?

Te Święta z powodu pandemii będą inne niż zwykle.
Jak przetrwać samotną Wielkanoc?
Fot. Unsplash
11.04.2020

Jeszcze kilka tygodni temu nikt nie przypuszczał, że przyjdzie nam żyć w rzeczywistości, której do tej pory nie znaliśmy. Pandemia koronawirusa sieje spustoszenie na całym świecie, a liczba jej ofiar z każdym dniem się powiększa. Nakaz siedzenia w domu ma jeszcze jeden mroczny efekt uboczny: okazuje się bowiem, że w czasie kwarantanny lawinowo wzrosła przemoc domowa wobec kobiet.

Nie wiadomo, jak długo jeszcze potrwa epidemia. Ministerstwo Zdrowia szacuje jednak, że lawinowy wzrost zachorowań na COVID-19 nastąpi po świętach wielkanocnych. Wiele osób wbrew obowiązującym właśnie restrykcjom zdecyduje się bowiem na Wielkanoc w gronie bliższej i dalszej rodziny. Organizowanie takich świątecznych zgromadzeń może poskutkować przyrostem zachorowań na koronawirusa.

Apelujemy, by w najbliższych dniach zachować rozsądek i pozostać w domach, nawet jeśli oznacza to samotną Wielkanoc. Jak ją przetrwać bez rodziny u boku? Oto kilka wskazówek. Pamiętajmy, że nasze odpowiedzialne zachowanie przyspieszy zakończenie epidemii!

Samotna Wielkanoc. Jak ją spędzić?

Nie rezygnuj ze świątecznej atmosfery

Nawet jeśli będziesz w te święta siedzieć samotnie, nakryj stół ładnym obrusem i ubierz się elegancko. Dzięki temu choć w minimalnym stopniu poczujesz wielkanocną atmosferę.

Przygotuj świąteczne przysmaki

Gotowanie dla jednej osoby jest twoim zdaniem bez sensu? Wcale nie! W tegoroczną Wielkanoc zrób dla siebie coś dobrego, nawet jeśli przygotujesz mniejsze porcje. Przepisy na proste, smaczne wypieki świąteczne prezentowałyśmy ostatnio na serwisie. Polecamy na przykład ten na rozpływające się w ustach ciasteczka Karmellove

Do tego możesz zrobić proste, faszerowane jajka na kilka sposobów, świąteczną sałatkę, a nawet barszcz biały.

Połącz się z rodziną i znajomymi na video-czacie

W ostatnich tygodniach szczególnie doceniamy dobrodziejstwo Internetu. Tegoroczną Wielkanoc dzięki temu można spędzić osobno, a jednak razem. Zrób zbiorową konwersację z członkami rodziny i rozmawiajcie tak, jakbyście siedzieli przy wspólnym stole!

Poświęć ten czas na zadumę

Na co dzień żyliśmy w zaganianym świecie. Nie mieliśmy na nic czasu, nierzadko marzyliśmy o tym, by doba miała więcej godzin. Ostatnie tygodnie pozwoliły nam jednak zwolnić i przemyśleć wiele spraw. Wielkanoc poświęćmy również na zadumę i wewnętrzne przeżycie tych wyjątkowych świąt.

Życzymy Wam dużo zdrowia, kochani!

Polecamy także: Noszenie maseczek ochronnych będzie obowiązkowe. Gdzie je kupić?

Polecane wideo

Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy
Tak wyglądają paznokcie po kilku tygodniach bez manikiuru. Kwarantanna im nie służy - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie