TEST RZEKI. Wynik tej psychozabawy powinien dać każdemu do myślenia

Spróbuj ułożyć litery w odpowiedniej kolejności.
TEST RZEKI. Wynik tej psychozabawy powinien dać każdemu do myślenia
08.04.2020

Co to znaczy, że ktoś jest wartościowy? Często słyszymy to określenie, ale raczej się nad nim nie zastanawiamy. Skojarzenia są jak najbardziej pozytywne, jednak mało ostre. Prawdopodobnie chodzi o człowieka, który ma w życiu jakieś wartości i stara się pozostać im wierny. Jest odpowiedzialny, konsekwentny i stanowczy. Dobrze wie, co jest dla niego najważniejsze. A Ty?

Zobacz również: Ten test ma aż 97-procentową skuteczność. Zajmie Ci zaledwie sekundę

Każdy z nas powinien zastanowić się nad własną hierarchią, a ten test jest ku temu najlepszą okazją - przekonuje autor bloga „The Butter Rum Cartoon”. To właśnie na jego łamach pojawił się nietypowy psychotest, który ma wykazywać wyjątkowo dużą skuteczność. Wystarczy zaufać podświadomości.

Zadanie polega na uporządkowaniu osób występujących w krótkiej historii. Każda z nich symbolizuje inną wartość.

psychotest

Oto rzeka. Stoją nad nią: mężczyźni oznaczeni literami A, B, C, D oraz kobieta X.

X zakochała się w C, ale na drugą stronę rzeki można przedostać się łódką, którą posiada tylko A. X idzie do A i pyta, czy przeprawi ją na drugi brzeg, co ten kwituje zdaniem: „Dobrze, ale najpierw chodź ze mną do łóżka”. X nie chce tego zrobić i dlatego prosi o pomoc B, który mówi: „To twój problem, nie chcę się w to angażować”. Wtedy X wraca do A i odpowiada: „Pójdę z tobą do łóżka, jeśli użyczysz mi swojej łodzi”. Dochodzi do tego. Kiedy X dopływa wreszcie do C, on już wie, co X zrobiła z A i mówi: „Odejdź ode mnie, nie chcę cię dłużej znać”. D jest innego zdania i to on proponuje jej ślub.

Na podstawie tej historii uporządkuj występujące w niej postaci (A, B, C, D, X) w kolejności od najbardziej do najmniej przez ciebie lubianej

- czytamy w poleceniu. Wszystko to wygląda bardzo abstrakcyjnie, ale ma swój ukryty cel. Zastanów się nad odpowiedzią i dopiero wtedy poznaj wyniki.

Zobacz również: 15 cech wyjątkowych ludzi. To najrzadziej spotykany typ osobowości

psychotest

Rozwiązanie

Każda z postaci występujących w tej historii symbolizuje inną wartość. Stworzony przez ciebie ranking to tak naprawdę lista twoich priorytetów - od najbardziej do najmniej istotnego.

A symbolizuje bogactwo i władzę.

B to życie w zgodzie ze sobą.

C oznacza tradycyjną moralność.

D odnosi się do spraw rodzinnych i uczuciowych.

X jest rzeczywistością tu i teraz.

Autorem zabawy jest psycholog David Frost, według którego ta kolejność nigdy nie jest przypadkowa i odnosi się do naszych rzeczywistych potrzeb. Potwierdzasz?

Zobacz również: Nie trać czasu na skomplikowane psychotesty. Ten zajmie tylko kilka sekund

Polecane wideo

Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku
Horoskop na 2020 rok dla wszystkich znaków zodiaku - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 09.04.2020 15:20
U mnie się sprawdzilo
odpowiedz
I (Ocena: 5) 08.04.2020 16:52
Nie sprawdziło się u mnie. Najmniej polubiłam B, a akurat życie w zgodzie ze sobą jest dla mnie najważniejsze i całe życie się tym kieruję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 09:30
ABCXD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.04.2020 09:30
niezłe. U mnie w sumie sprawdziła się hierarchia priorytetów
odpowiedz

Polecane dla Ciebie