Udostępniasz w mediach społecznościowych te 2 rzeczy? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego

Zdradzają coś ważnego na temat Twojej osobowości.
Udostępniasz w mediach społecznościowych te 2 rzeczy? To mówi o Tobie coś bardzo niepokojącego
Fot. Unsplash
21.03.2020

W dobie mediów społecznościowych wiele osób chce być nieustannie na bieżąco, a także pragnie, aby inni ludzie wiedzieli o tym, co dzieje się w ich życiu. Chętnie publikujemy na różnych portalach swoje zdjęcia, udostępniamy swoją lokalizację, pokazujemy, co oglądamy i czego słuchamy. Taki wirtualny ekshibicjonizm stał się czymś zupełnie powszechnym i wiele osób nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. 

Zobacz również: Tych słów NIE WOLNO używać na Facebooku. To może się źle skończyć

Jednak nie wszystkie zachowania w mediach społecznościowych są wskazane, a część z nich mówi wręcz coś niedobrego na temat osób, które się ich dopuszczają. W badaniu, którego rezultaty opublikowanw magazynie “Personality and Individual Differenceseksperci przyjrzeli się danym zebranym od ponad 500 użytkowników Facebooka. Szukali związku między treściami publikowanymi przez nich na portalu społecznościowym a ich osobowościami. Okazuje się, że dwa konkretne zachowania użytkowników Facebooka mówią o nich coś bardzo niepokojącego. 

Co mówią o tobie posty na Facebooku?

Fot. Unsplash.com

Co mówią o tobie poniższe posty na Facebooku?

Chwalisz się swoimi osiągnięciami 

To prawda, w dobie mediów społecznościowych mało kto jest w stanie oprzeć się pokusie pochwalenia się swoimi sukcesami albo radosnymi wydarzeniami z całym światem. Awans w pracy, zaręczyny, egzotyczne wakacje... Chcemy, żeby inni się o tym dowiedzieli. Ale jeśli twój profil na Facebooku składa się przede wszystkim z tego typu wpisów, to znak, że możesz mieć osobowość narcystyczną. Narcyz to osoba, która chce dać wszystkim do zrozumienia, że jest od nich lepsza. Zdecydowanie nie jest to dobry znak. 

Chwalisz się swoim życiem uczuciowym 

Wiele osób nie jest w stanie powstrzymać się przed opublikowaniem w mediach społecznościowych romantycznego zdjęcia z ukochaną osobą albo oznaczenia jej w wyrażającym płomienne uczucia poście. Jednak zdaniem naukowców tego typu zachowania do duży sygnał ostrzegawczy. Okazuje się, że osoby, które nieustannie publikują na Facebooku treści na temat swojego życia uczuciowego w rzeczywistości wcale nie są pewne swojej relacji i zmagają się z lękiem, że związek się rozpadnie. W taki sposób kompensują sobie poczucie zagrożenia. 

A jakie zachowania w mediach społecznościowym są najgorsze według was? 

Zobacz również: 15 cech wyjątkowych ludzi. To najrzadziej spotykany typ osobowości

Polecane wideo

20-latka zarabia na swojej urodzie prawdziwą fortunę. Nie musi nawet pracować
20-latka zarabia na swojej urodzie prawdziwą fortunę. Nie musi nawet pracować - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 21.03.2020 15:28
Oczywistości...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie