Jak znaleźć swoją pasję?

Oczywiście jeśli nie czujesz potrzeby znalezienia pasji w życiu, nie będziemy cię na siłę namawiać, ale…
Jak znaleźć swoją pasję?
fot. istock.com
09.03.2020

Nie masz wrażenia, że teraz hasło: pasja, hobby, zainteresowanie stało się jeszcze bardziej modne niż wcześniej. Bo to tak fajnie móc się pochwalić czymś, co z ogromnym zaangażowaniem robisz w czasie wolnym od pracy.

A już w ogóle najlepiej jest, kiedy to praca jest twoją pasją i wtedy z czystym sumieniem możesz pod zdjęciem na Instagramie wpisać hashtag #lovemyjob.

Stety czy niestety życie jest trochę inne, i często okazuje się, że codzienne obowiązki skutecznie demotywują cię do zrobienia czegokolwiek poza nimi.

Oczywiście jeśli nie czujesz potrzeby znalezienia pasji w życiu, nie będziemy cię na siłę namawiać, ale… 

Co to jest pasja?

Pasja jest działaniem, robieniem czegoś co sprawia ci totalną frajdę. To czynność, której pragniesz, za którą tęsknisz, bez której nie wyobrażasz sobie życia. To trochę jak znalezienie swojej drugiej połówki. Pasja to konkretny zastrzyk pozytywnej energii, której możesz doświadczyć w różnych dziedzinach życia.

Jak znaleźć pasję?

Czy wiesz, że istnieje kilka etapów odkrywania pasji. Według Karen Putz, autorki książki „Unwrapping your passion: creating the life you truly want”.   Na pierwszym miejscu jest ciekawość – czyli pojawianie się czegoś co przyciąga twoją uwagę. Następnie uczenie się i pogłębianie wiedzy na temat, który tak cię fascynuje. Później przychodzi entuzjazm, ekscytacja i chęć doświadczania. Świadomość to etap, kiedy pasja osiąga poziom, w którym wymagane jest od ciebie zaangażowanie i na koniec, uznanie wśród bliskich, przyjaciół, czy znajomych, że twoja paja się wyróżnia, że robisz to dobrze i jesteś swojego rodzaju wzorem.

Zobacz również: Horoskop tygodniowy 9.03 - 15.03

No dobrze, ale jak znaleźć zajęcia które stanie się twoją pasją?

Istnieje kilka technik, oczywiście najprostszą jest poświęcenie odrobiny czasu na zastanowienie się, co chciałabyś robić w wolnym czasie i wybranie pierwszej lepszej opcji.

Wymagającą większego zaangażowania jest technika Todda Henryego, autora książki The Accidental Creative. Według niej wystarczy, że odpowiesz sobie na kilka pytań: co cię denerwuje, co sprawia że się wzruszasz, co daje ci nadzieję, w co tak naprawdę wierzysz.  

Żeby odnaleźć pasję powinnaś przede wszystkim kultywować siebie, być kobietą pewną siebie, znającą swoją wartość. Warto dostrzegać w sobie potencjał i nie tłumić swoich pragnień. Pasja jest często wektorem tego co robiłaś najczęściej jak byłaś mała, a przede wszystkim tego co sprawia ci największą przyjemność.

Często marzenia, które mamy nadzieję spełnić w swoim życiu są wyjściową pasji.

Pomocne w znalezieniu pasji mogą okazać się osoby w twoim otoczeniu o podobnych zainteresowaniach. Poza tym, nie ma bardziej wspierających osób, niż te z podobnymi marzeniami i oczekiwaniami od życia.

Zapamiętaj – wybór pasji zależy tylko i wyłącznie od ciebie. To czy twoją pasją jest twoja praca, a może życie domowe, czy odkrywanie najgłębszych jaskiń świata zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Kiedy odkryjesz jedną ze swoich pasji, potraktuj ją poważnie i co najważniejsze nie słuchaj głosów prześmiewczych. Bądź pewna swojego i walcz o swoje szczęście.

Polecane wideo

Najbardziej instagramowy dom na świecie. Jest tak idealny, że wygląda nierealnie
Najbardziej instagramowy dom na świecie. Jest tak idealny, że wygląda nierealnie - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie