10 sposobów, by odzyskać pewność siebie w 30 dni

Od szarej myszki do przebojowej kobiety w miesiąc. Spróbujesz?
10 sposobów, by odzyskać pewność siebie w 30 dni
Fot. Unsplash
07.03.2020

Bycie introwertykiem trudno uznać za wadę, ale nie od dziś wiadomo, że ludziom przebojowym żyje się po prostu łatwiej. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy każdy próbuje wywalczyć dla siebie jak najwięcej. Przesadna skromność, brak pewności siebie i wewnętrzne rozedrganie na pewno nie ułatwiają sprawy.

Zobacz również: 15 pytań, których nie wolno zadawać introwertykom. Poczują się jeszcze gorzej

Czy można coś z tym zrobić? Charakteru raczej nie da się zmienić, ale zawsze warto nad sobą popracować. Kiedy czujemy, że jesteśmy za bardzo wycofani i pragniemy odzyskać wiarę we własne siły - należy podjąć konkretne działania. Serwis dimajadid.net przekonuje, że pierwsze efekty zauważymy już po miesiącu.

10 wyzwań w 30 dni. Spróbujesz?

#1 Mierz siły na zamiary

Najgorsze, co możesz zrobić, to zauroczyć się w niewłaściwej osobie. Chodzi o tzw. crusha, czyli faceta, o którym marzysz, ale nie masz odwagi na kolejny krok. Zazwyczaj jest to człowiek z zupełnie innej „ligi”, który prawdopodobnie nie odwzajemni naszych uczuć. Dlatego warto angażować się uczuciowo w bardziej realne znajomości.

#2 Zacznij myśleć pozytywnie

Z dnia na dzień nie staniesz się optymistką, ale nastawienie można sobie wyćwiczyć. Podstawowa zmiana polega na tym, by nie zakładać z góry, że coś się nie uda. Na początku ustal cel - spróbuję to zrobić i być może odniosę sukces. Wreszcie przestaw się na myślenie, że ciężką pracą jesteś w stanie osiągnąć wszystko.

#3 Wyznacz sobie realne cele

Warto mierzyć wysoko, ale wszystko w swoim czasie. Sukces osiąga się drobnymi krokami, dlatego nie możesz przesadzać z oczekiwaniami. Jeśli te są góry skazane na porażkę, wtedy szybko się poddasz i nic z tego nie będzie. Zacznij od drobnostek, bo te skutecznie poprawią humor, a w efekcie zmobilizują do dalszego działania.

Zobacz również: 50 rzeczy, które powinna umieć każda kobieta

#4 Nie porównuj się z innymi

Łatwo powiedzieć, a zdecydowanie trudniej zrobić? Pewnie tak, ale warto spróbować i cieszyć się niesamowitymi efektami. Taka zmiana myślenia, która polega na koncentrowaniu się wyłącznie na sobie, to pierwszy krok do zbudowania trwałej pewności siebie. Wystarczy zrozumieć, że nikt nie przeżyje życia za nas, a każda szansa to nowe możliwości.

#5 Zaakceptuj i wybacz

Nie wrogowi, choć to też warto zrobić, ale przede wszystkim sobie. Portal zachęca, aby spisać na kartce wszystkie rzeczy, za które się obwiniamy. To pozwoli zrozumieć, gdzie popełniliśmy błąd i co należałoby zmienić w naszym nastawieniu. Od tego zaczynamy nowy etap - bogatsi o trudne doświadczenia, ale bez poczucia winy.

#6 Krytykuj, ale konstruktywnie

Dotyczy to relacji z innymi ludźmi oraz samym sobą. Bardzo łatwo obwiniać się o wszystko co najgorsze, ale w ten sposób na pewno nie staniemy się bardziej przebojowi. Raczej sfrustrowani i zakompleksieni. Jeśli uważasz, że masz coś na sumieniu - podejdź do sprawy racjonalnie, wyciągnij wnioski i pod żadnym pozorem nie użalaj się nad sobą.

#7 Szanuj siebie

Osoby z niskim poczuciem własnej wartości czują się nielubiane przez innych, bo same siebie nie akceptują. Czas wreszcie zrozumieć, że jesteś czującą istotą, która może sporo zdziałać. Czasami popełnia błędy, ale uczy się na nich. Ma takie samo prawo do szczęścia, jak każdy inny. Szanuj siebie, a inni zrobią to samo.

#8 Daj sobie czas

Łatwo podjąć jakieś postanowienie, ale zdecydowanie trudniej je zrealizować. Kiedy coś nie idzie zgodnie z planem, wtedy szybko się poddajemy i popadamy w coraz większy marazm. Warto uzmysłowić sobie, że życie to nie wyścigi. Teraz się nie udało, ale kto powiedział, że kolejna próba nie zakończy się pełnym sukcesem? Cierpliwość to podstawa.

#9 Zrzuć z siebie balast

Nie chodzi o dosłowny ciężar, który cię przytłacza, ale wszystko, co obciąża twoją psychikę. Może to być toksyczny związek, znienawidzona praca, trudna przyjaźń itp. Jedyny sposób, aby odzyskać wiarę w siebie, to zacząć od nowa. W pewnym momencie musisz powiedzieć dość i ruszyć dalej bez osób, które cię hamują.

#10 Skup się na pozytywach

Być może to nie był najlepszy dzień, ale kładąc się wieczorem do łóżka pomyśl o tym, co miłego cię spotkało. Powoli zaczniesz dostrzegać coraz więcej takich sytuacji, a wtedy łatwiej uwierzyć w siebie. Świat wcale nie jest taki zły.

Zobacz również: 15 cech wyjątkowych ludzi. To najrzadziej spotykany typ osobowości

Polecane wideo

Po wizycie u niej każda dziewczyna wygląda idealnie. Makijażystka leczy z kompleksów
Po wizycie u niej każda dziewczyna wygląda idealnie. Makijażystka leczy z kompleksów - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 07.03.2020 20:26
No artykuł cho cho prymitywizm do pategi. Porzuć balast złe emocje zapomnij, że jesteś chory, że dzieci chorują, starzy rodzice mają alzchajmera. Po co ciągnąć problemy lepiej się ich pozbyć porzucić zapomnij. Żyć jak wolny elektron. To realne ale wnwieku 15lat. Wtedy możesz robić co ci się w dupie uwidzi. Po 40stce masz przejebane
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2020 13:25
Czy ktoś był w stanie przebić się przez te reklamy i przeczytać ten tekst?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2020 10:45
ten tekst traci wartosc juz w pierwszym punkcie. wziamnka o 'nasza liga'. nie istnieje cos takiego. niby poradnik jak zyskac pewnosc siebie a jednoczesnie tekscik: jestes zbyt malo wartosciowa by startowac do tego typa wiec odpusc i zmniejsz oczekiwania. brawo wy. idio.ci
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 07.03.2020 08:37
Bez sensu, co to w ogóle znaczy że ktoś jest ,,spoza mojej ligi"?? Kto normalny klasyfikuje ludzi w ten sposób?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.03.2020 02:10
bardzo dobry tekst
odpowiedz

Polecane dla Ciebie