Zaufały jej już setki tysięcy osób. Aplikacja walcząca z atakami paniki to prawdziwy hit

Rootd to jedna z najważniejszych apek, jaką można mieć w swoim telefonie.
Zaufały jej już setki tysięcy osób. Aplikacja walcząca z atakami paniki to prawdziwy hit
Fot. YouTube.com/Rootd App
19.12.2019

Żyjemy w szybkim tempie, jesteśmy wiecznie zabiegami i zapracowani, a co za tym idzie – zestresowani. Kumulujemy w sobie negatywne emocje, często nawet nie zdając sobie sprawy z tego, że dzieje się z nami coś niedobrego. W wielu przypadkach taki stan rzeczy wreszcie musi dać o sobie znać i objawia się m.in. napadami paniki. Ten problem staje się coraz bardziej powszechny i zdecydowanie nie należy go bagatelizować. 

Zobacz również: Nauczyciel spisał 101 prostych sposobów na radzenie sobie ze stresem. Ta lista to hit

Czym objawia się atak paniki? To zespół takich dolegliwości jak zwiększone tętno, palpitacje serca, duszność, ból w klatce piersiowej, uderzenia gorąca, zawroty głowy, poczucie odrealnienia, odrętwienia, a także silny lęk. Taki napad może trwać nawet do kilkunastu minut, a osoby, które mają predyspozycje do odczuwania stanów lękowych cierpią na takie ataki nawet do kilkunastu razy w miesiącu. Trudno sobie wyobrazić, jak wielkim wyzwaniem musi być dla nich codzienne funkcjonowanie 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rootd - Anxiety Relief App (@rootd_app) on

Na szczęście o atakach paniki w ostatnich czasach mówi się coraz częściej i przestają one być tematem tabu. Dzięki rosnącej świadomości na ten temat powstają coraz to nowsze narzędzia, które mają pomóc z nimi walczyć. Z pomocą przychodzi także nowoczesna technologia, a konkretnie aplikacja o nazwie Rootd. Można ją pobrać za darmo na swój telefon i korzystać z niej gdy czujemy, że dzieje się z nami coś niedobrego. 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rootd - Anxiety Relief App (@rootd_app) on

Jak działa aplikacja Rootd? Gdy czujesz zbliżający się atak paniki aktywujesz aplikację naciskając na czerwony guzik. Następnie masz do wyboru dwie opcje. Możesz albo spróbować zmierzyć się z napadem twarzą w twarz, albo poprosić apkę, by pomogła ci znaleźć ukojenie. Ale to nie wszystko. Rootd oferuje także programy krótko- oraz długoterminowe, które mają za zadanie pomóc rozprawić się z powracającymi atakami paniki. Użytkownicy znajdą też informacje na temat tego, co może wywoływać w nich ten stan i co stanowi prawdziwe źródło problemu. 

Aplikacja Rootd została pobrana już ponad 170 tys. razy w ponad 100 krajach, a teraz wreszcie jest dostępna także w polskiej wersji językowej. Na oficjalnej stronie apki znajdują się także recenzje użytkowników, którzy latami bezskutecznie zmagali się z napadami paniki, a którym pomógł dopiero Rootd. Jedna osoba napisała m.in.: 

Cierpię na ataki paniki od prawie 10 lat. Mam za sobą terapię poznawczo-behawioralną, leki, medytację, ale nic nie pomagało mi w momencie, gdy zaczynał się napad – do chwili, gdy zainstalowałem Rootd. Dzięki tej aplikacji czuję, że ktoś jest przy mnie, nawet gdy jestem sam. Zawdzięczam tej genialnej apce mój stabilny stan, który wciąż się utrzymuje. To obowiązkowe narzędzie dla wszystkich, którzy toczą podobną wojnę ze stanami lękowymi. 

Wypróbowalibyście aplikację Rootd? 

Zobacz również: Pora roku, w której się urodziłaś, ma wielki wpływ na Twoje zdrowie psychiczne. Co mówi o Tobie?

Polecane wideo

Rok 2020 wywróci życie do góry nogami tym 5 znakom zodiaku. Jesteś gotowa na zmiany?
Rok 2020 wywróci życie do góry nogami tym 5 znakom zodiaku. Jesteś gotowa na zmiany? - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Tomek (Ocena: 5) 20.12.2019 08:27
Doskonały artykuł i wspaniała aplikacja, i jak widać bardzo na czasie. Miejmy nadzieję, że pomoże ona wielu potrzebującym pomocy w tej tak nieprzyjemnej przypadłości jaką są ataki paniki. Wiedząc, że coraz więcej dzieci i młodzieży boryka się z atakami paniki i przewlekłym uczuciem niepokoju stworzenie aplikacji mobilnej wydaje się bardzo trafionym pomysłem. Zwłaszcza, że apka jest tak fajnie zaprojektowana, że nie rzuca się w oczy gdy jest używana nawet publicznie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 19.12.2019 13:53
brawo, świetna inicjatywa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie