Po turecku, noga na nogę czy ze splecionymi rękoma? Zobacz, co zdradza pozycja w której siedzisz

Możesz być zaskoczona...
Po turecku, noga na nogę czy ze splecionymi rękoma? Zobacz, co zdradza pozycja w której siedzisz
fot. unsplash
26.12.2019

Mówi się, że mowa ciała zdradza więcej niż tysiąc słów i trudno się z tym nie zgodzić. To jak zachowuje się nasze ciało w różnych sytuacjach jest naturalne i niewymuszone, przez co odzwierciedla prawdziwe emocje. Ciało w przeciwieństwie do słów ciężko jest kontrolować, mimowolnie tupiemy nogą albo przewracamy palcami. Również pozycja w jakiej siedzimy zdradza naszą osobowość, cechy charakteru czy konkretne emocje. Sprawdź, co mówi o Tobie ulubiona pozycja siedzenia.

Zobacz też: PSYCHOZABAWA: Co pozycja, w której śpisz, mówi o Twojej osobowości?

fot. Pinterest (https://pl.pinterest.com/pin/606508274794857108/)

Pozycja siedzenia a osobowość

1. Po turecku

Zachodzisz do znajomych i zamiast wskoczyć na miękką kanapę od razu lokujesz się na podłodze i siadasz po turecku? Oznacza to, że jesteś osobą beztroską, otwartą i wyluzowaną. Zawsze jesteś sobą i nie przejmujesz się zdaniem innych.

2. Noga na nogę

Ta pozycja bez wątpienia kojarzy nam się z klasą i elegancją. Siadają tak wszystkie damy i romantyczki. Taką pozycję przybierają również osoby, który są nieco zamknięte w sobie i choć lubią towarzystwo, często są po prostu nieśmiałe. 

3. Ręce na kolanach

Taka pozycja to synonim skromności i poukładania. Ręce trzymane na kolanach to także wyraz silnego charakteru i dużej kreatywności, a także łatwość rozwiązywania problemów.

4. Ręce skrzyżowane na piersi

Z jednej strony krzyżowanie rąk jest oznaką nieśmiałości i świadczy o pewnym emocjonalnym zamknięciu się na otoczenie i uwagi innych. Z drugiej jednak strony pozycja ta może być wyrazem naszej stanowczości.

5. Splecione dłonie

To idealna pozycja na rozmowę kwalifikacyjną, ponieważ świadczy o pewności siebie, optymizmie i energii. Osoby, które splatają dłonie podczas siedzenia są odbierane bardzo pozytywnie.

Zobacz też: TEST: Cała prawda o związku na podstawie pozycji, w jakiej śpicie

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie