Czy jesteś sapioseksualna? Być może nawet o tym nie wiesz...

Odkryj prawdę o swojej seksualności.
Czy jesteś sapioseksualna? Być może nawet o tym nie wiesz...
fot. unsplash
25.09.2019

Sapioseksualność to termin, który dla większości z nas jest zupełnie obcy. Nic w tym dziwnego, bo o sapioseksualności głośno zrobiło się zaledwie kilka dni temu, kiedy to Mark Ronson, znany producent muzyczny, wyznał prawdę o swojej seksualności. "Nie wiedziałem, że istnieje na to określenie. Dyskutowaliśmy na ten temat w garderobie w paroma producentami. Poczułem, że tak, identyfikuję się jako osoba sapioseksualna." - wyznał producent. Czym zatem jest sapioseksualność i czym się charakteryzuje?

Zobacz też: Ktoś z twoich znajomych zachowuje się w TAKI sposób? Uciekaj!

Sapioseksualność - co oznacza?

Sapioseksualność pochodzi od łacińskiego słowa sapio czy sapiens, co oznacza rozumieć, rozumny, mądry. Osoby, które deklarują się jako sapioseksualne odczuwają pociąg seksualny do inteligentnych i bystrych osób.  Kolokwialnie mówiąc, kręci ich umysł, a nie wygląd fizyczny. Zatem dla kobiet sapioseksualnych randka z przystojniakiem nie jest niczym podniecającym, chyba, że dochodzi do tego intelekt.

Osoby sapioseksualne szukają u swojego partnera takich cech jak: ponadprzeciętna inteligencja, błyskotliwość, używanie wysublimowanych słów czy dowcipność na wysokim poziomie. To błyskotliwa riposta powoduje u nich szybsze bicie serca, a nie długie nogi czy duże piersi.

Warto podkreślić, że stos ukończonych dyplomów czy kursów nie jest tu wyznacznikiem. Liczy się przede wszystkim osobowość, radzenie sobie z trudnymi sytuacjami, rozwiązywanie problemów i po prostu błyskotliwa konwersacja. 

To, że umysł jest na pierwszym miejscu, nie oznacza, że u osoby sapioseksualnej nie występuje pożądanie fizyczne. Pojawia się ono dopiero po nawiązaniu z partnerem intelektualnej więzi. Pary sapioseksualne opierają swój związek na wzajemnym zrozumieniu, dogłębnym poznaniu drugiej osoby oraz na przeświadczeniu, że to bliskość dusz jest kwestią najistotniejszą.

Brzmi idealnie, prawda?

Zobacz też: Wybierz faceta, który jest w Twoim typie i sprawdź, co to znaczy (PSYCHOZABAWA)

Polecane wideo

Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy
Najczęściej wyszukiwane pozycje seksualne, czyli jak kochają się Polacy - zdjęcie 1
Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.10.2019 01:06
Otwierając ten artykuł pomyślałam "no ciekawe co za bzdury wymyślili tym razem"... a tu proszę. Kopara mi opadła do ziemi. Nie wiedziałam, ze na to jest jakieś wymyślne określenie. Zawsze myślałam, że ja zwyczajnie już tak mam. Nawet jeśli facet jest nieatrakcyjny fizycznie to potrafię o nim snuć szalone fantazje, bo w jakiś dziwny sposób inteligencja bardzo mnie... podnieca. Już będąc małą dziewczynką zabujałam się w chłopcu, który miał najlepsze stopnie w klasie, zaimponował mi właśnie tym.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2019 18:04
Nie, ja jestem chujoseksualna...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.09.2019 14:55
Taaak, oczywiscie! Teraz wszyscy będą mówić że lecą na inteligencję. Przecież nikt się nie przyzna, że kręcą ich piękni i bogaci debile. Ciekawe tylko czemu na insta obserwują kolejnych fit trenerów, a nie naukowców ;)
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie