Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze?

4 pory roku i 4 skrajnie różne osobowości. Czy ten opis pasuje także do Ciebie?
Co pora roku, w której przyszłaś na świat, mówi o Twoim charakterze?
Fot. Unsplash
15.08.2019

Stosunek do astrologii, przepowiedni i innych objawień to bardzo indywidualna sprawa. Z powodu braku dowodów naukowych, możemy w nie wierzyć lub nie. Z tego powodu wszelkie próby oceny osobowości na podstawie daty urodzenia traktujemy zazwyczaj z przymrużeniem oka. Tym razem nie ma wymówek. Te charakterystyki nie są efektem wizji wróżbitów, ale wiarygodnego badania.

Xenia Gonda, na co dzień wykładająca na Uniwersytecie w Budapeszcie, postanowiła sprawdzić, czy miesiąc urodzenia (a konkretnie – pora roku) wpływa na naszą osobowość. W tym celu poprosiła ponad 360 swoich studentów o wypełnienie specjalnego kwestionariusza. Na podstawie odpowiedzi oceniła temperament każdego z nich, by następnie przyporządkować wyniki czterem porom roku.

W ten sposób dostrzegła różnice pomiędzy osobami, które urodziły się wiosną, latem, jesienią oraz zimą. Ile w tym prawdy? Sprawdź na własnym przykładzie!

Polecamy także: Co grupa krwi mówi o Twojej osobowości?

WIOSNA

Osoby urodzone wiosną charakteryzują się bardzo przyjaznym usposobieniem. We wszystkim dostrzegasz pozytywy i bardzo rzadko się złościsz. Jeśli kogoś lubisz, jesteś w stanie zagłaskać go na śmierć.

Zanim jednak popadniesz w przesadny optymizm, musisz wiedzieć, że dla pozostałych może to być bardzo męczące. Wydajesz im się aż zbyt radosna, co może drażnić. Niektórzy mogą podejrzewać u Ciebie zaburzenia psychiczne.

LATO

Osoby urodzone latem wykazują o wiele większe wahania nastroju od tych urodzonych w innych porach roku. Charakteryzują się częstą zmianą humoru – od euforii do stanów niemal depresyjnych.

Z tego powodu możesz mieć opinię niezrównoważonej. Nigdy nie wiadomo w jakim akurat jesteś stanie. W skrajnie różny sposób reagujesz na te same bodźce. Trudno się z Tobą dogadać.

JESIEŃ

Osobom urodzonym jesienią daleko jest do optymizmu tych urodzonych wiosną, ale równocześnie są mniej narażone na wahania nastroju od ludzi, którzy przyszli na świat zimą.

Charakteryzuje ich zrównoważona psychika i nieuleganie skrajnym emocjom. Zamiast się obrażać, wolą wyjaśnić sytuację do końca. Można powiedzieć, że pora roku, w której przyszli na świat, ma na nich najmniejszy wpływ.

ZIMA

Wbrew pozorom, osoby urodzone zimą wcale nie są smutniejsze i bardziej depresyjne od ludzi urodzonych w cieplejszych miesiącach. Także miewają wahania nastroju, ale nie są tak nadwrażliwi, jak pozostali.

Wszystko wskazuje na to, że urodzeni zimą podchodzą do życia racjonalnie, a nie emocjonalnie. Nie panikują z byle powodu i nie zakładają najgorszego. Równocześnie nie są też przesadnymi optymistami.

Zobacz także: PSYCHOZABAWA. Co fryzura faceta mówi o jego osobowości?

Polecane wideo

Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie
Te znaki zodiaku szybko nudzą się w związkach, więc uważaj - może już planują rozstanie - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 15.08.2019 14:02
Lato,niestety ale się zgadza
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 15.08.2019 11:46
Zima i w sumie to się zgadza
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 15.08.2019 07:24
Moja pora roku mówi ze jestem psychiczną wariatką :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie