30 rzeczy, których musisz nauczyć się przed 30-tką

Taki życiowy bilans powinien zrobić każdy.
30 rzeczy, których musisz nauczyć się przed 30-tką
fot. Unsplash
14.07.2019

Okrągłe urodziny zamykające kolejną dekadę w życiu to idealny czas na małe podsumowanie. Czego nauczyłaś się przez ostatnie parę lat? Jakie wydarzenia w twoim życiu naprawdę cię zmieniły? Jakie osoby, które spotkałaś wywarły na ciebie prawdziwy wpływ? Z czego jesteś dumna, a co zrobiłabyś zupełnie inaczej? Jeśli szczerze odpowiesz sobie na tego typu pytania, wyciągniesz z nich wartościowe lekcje, które sprawią, że będzie ci się żyło o wiele lepiej.

Zobacz również: Z okazji swoich 38. urodzin podzielił się 38 życiowymi lekcjami. Każdy powinien je przeczytać

Dla wielu kobiet jednym z przełomowych momentów w życiu jest ukończenie 30 lat. Niektóre są przerażone tymi urodzinami, ponieważ 30-tka jawi im się jako utrata młodości. Ale powiedzmy sobie wprost - to bzdura! 30. urodziny to po prostu zakończenie jednego etapu w życiu oraz wkroczenie w następny. Warto zrobić ten krok z czystą kartą. Oto 30 życiowych lekcji, których każda kobieta powinna się nauczyć przed 30-tką

#1: Ciesz się sukcesami innych ludzi. Zrozum, że cudze triumfy nie umniejszają twoich, ani nie stanowią dla nich zagrożenia. Bycie wsparciem i cheerleaderką dla innych to naprawdę świetna sprawa! 

#2: Nie ma nic złego w mówieniu “nie”. Nawet, jeśli twoja odmowa zostanie przyjęta z rozczarowaniem, obrazą albo złością. Skup się przede wszystkim na tym, aby żyć w zgodzie z samą sobą.  

#3: Przestań obserwować w mediach społecznościowych każdą osobę, która sprawia, że czujesz się ze sobą źle. 

#4: Nie rozpamiętuj błędów, które popełniłaś. Życie jest na to zbyt krótkie. 

#5: Nie ma nic złego w tym, że nie jesteś pewna, czy kiedykolwiek będziesz chciała mieć dzieci. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/759067712174516193/)

#6: Zdecydowanie ważniejsze od tego, co myślą o tobie inni jest to, co myślisz o sobie ty sama. 

#7: Życie nie jest sprawiedliwe. Na świecie zawsze będą ludzie, którym lepiej się powodzi, oraz tacy, którzy mają gorzej. Niektórzy zmagają się z prawdziwym cierpieniem. Bądź wdzięczna za to, co masz. 

#8: Nigdy nie jest za późno na zmiany. Jeśli nie jesteś zadowolona z tego, jak wygląda twoje życie, zrób coś z tym. 

#9: Szczęście to coś, na co pracuje się codziennie, a nie ostateczny cel w życiu. 

#10: Nie musisz robić czegoś tylko dlatego, że wszyscy inni to robią. Twoje priorytety powinny być tylko twoje. 

#11: Nie stawaj na głowie dla osób, które nie robią tego samego wobec ciebie.  

#12: Pozbądź się ze swojego życia wszystkich toksycznych osób, które próbują je zatruć. Nawet jeśli oznacza to zerwanie długoletniej znajomości. To trudne, ale uwierz mi – zmieni twoje życie na lepsze. 

#13: Zawsze walcz o siebie. Nie pozwól na to, by ktoś wykorzystywał się do twoich celów. 

#14: Nie daj się traktować jak wycieraczka. Istnieje cienka granica między pomaganiem innym a byciem wykorzystywaną. Naucz się ją rozróżniać. 

#15: Pamiętaj, że każdy, kogo napotykasz na swojej drodze, zasługuje na szacunek, nawet jeśli się nie dogadujecie. Każda osoba ma w swoim życiu bliskich, dla których jest kimś ważnym i wyjątkowym - uszanuj to. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/99923685461160101/)

#16: Nie ma nic złego w tym, że nie masz wielkiej grupy znajomych. Lepiej mieć jednego dobrego przyjaciela niż stado płytkich znajomości. 

#17: Nie wszyscy będą cię lubili. Musisz to zaakceptować. 

#18: Praca nie jest najważniejsza w życiu. Nie dostaniesz dodatkowych punktów za to, że wypruwasz sobie żyły. Zrozum to, zanim dopadnie cię wypalenie. 

#19: Jeśli czujesz, że marnujesz w pracy swój talent, zmień ją.  

#20: Spotkasz w życiu ludzi, którzy będą od ciebie lepsi na różnych polach. I nie ma w tym powodu do wstydu. 

#21: Przyjaźń nie jest dana na zawsze. Trzeba nad nią nieustannie pracować. 

#22: Złamane serce to coś nieuniknionego. Będziesz czuła, że już nigdy nie będziesz szczęśliwa. Ale przekonasz się, że się myliłaś i staniesz się jeszcze silniejsza. 

#23: Nie szukaj odpowiedzi tam, gdzie ich nie znajdziesz. Czasami lepiej odpuścić, bo tylko tak można zamknąć pewien rozdział w życiu i pójść do przodu. 

#24: Być może spotkasz w swoim życiu osobę, która wyda ci się twoją drugą połówką, ale ona zupełnie tego nie dostrzeże. Zaakceptuj to i zrozum, że jeśli ona tego nie widziała, tak naprawdę nie byliście sobie pisani. 

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/385198574349255562/)

#25: Naucz się pokochać przebywanie z samą sobą. Życie w pojedynkę nie jest równoznaczne z samotnością i depresją. Relacja z samą sobą to jeden z najważniejszych życiowych związków 

#26: Nie pozwól, by lęk blokował cię przed zrobieniem czegoś, czego pragniesz. Naucz się wychodzić ze swojej strefy komfortu. 

#27: Nie zawsze będziesz mieć we wszystkim rację. Akceptuj sytuacje, w których ktoś się z tobą nie zgadza. Każdy ma prawo do własnej opinii, a twoim obowiązkiem jest ją uszanować. 

#28: Zmiany są dobre, nawet jeśli początkowo cię przerażają. Nigdy nie przekonasz się, czy nie mogłabyś być szczęśliwsza, jeśli nie odważysz się tego sprawdzić. 

#29: Myśli to nie fakty. Każdego dopadają czasem dołujące myśli i błędne przekonania na własny temat. Naucz się je rozpoznawać i je zwalczać. 

#30: Czasami nie dostajesz od życia tego, czego pragniesz. Dostajesz dokładnie to, czego potrzebujesz. 

Zobacz również: 10 cennych życiowych lekcji, których uczymy się zbyt późno

Tatuaże #girlpower, które zapragniesz mieć na swojej skórze. Noś je z dumą!
Tatuaże #girlpower, które zapragniesz mieć na swojej skórze. Noś je z dumą! - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 14.07.2019 06:32
27- do dla pan z tego portalu. Bo mało która rozumie tu, ze można mieć inne zdanie. Potem atakują kogoś, kto tylko kulturalnie w przeciwieństwie do nich wyraża swoje zdanie.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie