Robisz TE rzeczy? To znaczy, że jesteś wyjątkowo inteligentna emocjonalnie

Niewiele osób zalicza się do tego grona.
Robisz TE rzeczy? To znaczy, że jesteś wyjątkowo inteligentna emocjonalnie
fot. unsplash
13.07.2019

Czym właściwie jest inteligencja emocjonalna? To zdolność do rozpoznawania stanów emocjonalnych zarówno własnych jak i innych osób, a także zdolność do używania własnych emocji i radzenia z emocjami innych. Do relacji z samym sobą zaliczamy samoświadomość, samoocenę i samokontrolę, a do relacji społecznych m.in empatię, asertywność czy współpracę. Osoby inteligentne emocjonalnie mają kilka nawyków. Wykazujesz któreś z nich?

Zobacz też: Jaką kobietą jesteś według numerologii?

Nawyki osób inteligentnych emocjonalniefot. unsplash

#1 Nie zamykają się w strefie komfortu

Większości z nas ciężko jest wyjść poza własną strefę komfortu. Ludzie inteligentni emocjonalnie nie boją się wyjść poza nią, lubią wyzwania i nie pozwalają sobie na tkwienie w jakieś sytuacji, tylko dlatego, że czują się bezpiecznie. Potrafią poświęcić się, jeżeli ma zaowocować to czymś w przyszłości.

#2 Są elastyczni

Przystosowywanie się do zmian nie sprawia dla nich żadnego problemu. Ludzie inteligentni emocjonalnie zauważają różne perspektywy, nie trzymają się jednej słusznej racji, potrafią patrzeć szerzej na różne sprawy. Są otwarci na życie, nowe wyzwania, a zmiany nie są dla nich przykrym obowiązkiem, a nowym doświadczeniem i szansą. Dzięki swojemu podejściu, zawsze znajdują dla siebie właściwą drogę.fot. unsplash

#3 Przyjmują porażkę i nie zniechęcają się

Dla nich porażka jest czymś zupełnie normalnym. Nie traktują tego jako przegranej i nie użalają się nad sobą. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że aby dojść na szczyt, trzeba wiele razy się potknąć. Potrafią wyciągać wnioski ze swoich błędów, aby nie popełnić ich w przyszłości. Nie zniechęcają się zbyt łatwo.

#4 Nie tłumią swoich negatywnych emocji

Ludzie inteligentni emocjonalnie nie uciekają od negatywnych emocji. Wiedzą, że i one są potrzebne dla każdego z nas i nie warto ich w sobie tłumić. Jeżeli chcą płakać, to płaczą. Chcą komuś coś wyrzucić, robią to. Dzięki temu czują się lepiej, a negatywne emocje zostają zażegnane.

#5 Rozumieją mowę ciała

Mowa ciała znaczy więcej niż tysiąc słów, a oni o tym doskonale wiedzą. Niewiele osób potrafi skutecznie odczytywać komunikaty niewerbalne, a osoby inteligentne emocjonalnie są w tym prawdziwymi mistrzami. To ułatwia im relacje towarzyskie, osobiste i zawodowe.fot. unsplash

Zobacz też: Jak NIE radzić sobie ze stresem? To tylko pogarsza sytuację

Lipiec to czas przełomu i wielkich życiowych zmian. Kogo czeka rewolucja?
Lipiec to czas przełomu i wielkich życiowych zmian. Kogo czeka rewolucja? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 14.07.2019 22:44
Ostatnio bardzo modne jest stwierdzenie „wyjść poza strefę komfortu”
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 13.07.2019 18:35
Zgadzam się z przedmówcą. Artykuł słaby, definicja bardzo ogólnikowa i nie w pełni poprawna. Co do cech, część się zgadza. Wielu innych istotnych nie poruszono, a część z wymienionych to kompletna bzdura, na dodatek błędnie uzasadniona.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.07.2019 11:14
Akurat te „ cechy” to jedne z najmniejszych jesli chodzi o inteligencje emocjonalna. Jest ich zmacznie wiecej i duzo wazniejszych. To to jakis powierzchowny belkot
odpowiedz

Polecane dla Ciebie