PSYCHOZABAWA: Co pozycja, w której śpisz, mówi o Twojej osobowości?

Sposób zasypiania zdradza Twoje skrywane emocje.
PSYCHOZABAWA: Co pozycja, w której śpisz, mówi o Twojej osobowości?
fot. unsplash
27.06.2019

Twój gust muzyczny, preferowane miejsca podróży czy ulubiony napój mówią o tym, jaką jesteś osobą. Tak samo dzieje się w przypadku pozycji spania, a wwdług doktora Lilliana Glassa, eksperta od języka ciała z Kalifornii, pozycje do spania są podświadome i odzwierciedlają emocje, które siedzą wewnątrz nas. Co zatem pozycja spania mówi o Tobie?

Zobacz też: TEST: Cała prawda o związku na podstawie pozycji, w jakiej śpicie

Pozycja spania a osobowość

Niemożliwe jest kontrolowanie pozycji spania, ponieważ będąc w głębokim śnie robimy to nieświadomie. Nie mamy, więc możliwości ukrywania swoich emocji, a spędzając jedną trzecią naszego życia podczas snu rozszyfrowanie pozycji może być zabawnym i zaskakującym doświadczeniem. Zatem, do dzieła!

Jeśli śpisz na brzuchu...fot. unsplash

Spanie na brzuchu oznacza, że cenisz sobie prywatność i jesteś osobą trochę zamkniętą w sobie. Jest to tzw. pozycja bezpieczna, a osoby, które śpią na brzuchu są bardzo spokojne. Jesteś trochę jak żółw, który jest chroniony przez swoją skorupę. Wiele rzeczy tłamsisz w sobie, nie mówiąc o tym innym.

Jeśli śpisz na plecach...

fot. unsplash

Jest to pozycja, które świadczy o Twojej pewności siebie. W tej pozycji śpią również zwierzęta, kiedy czują się przy Tobie komfortowo. Jeśli śpisz na plecach z obiema rękoma przy bokach, oznacza to, że nie lubisz zamieszania i stawiasz wysokie wymagania sobie i innym.

Jeśli śpisz na boku z podkulonymi nogami...fot. unsplash

Prawdopodobnie czujesz się trochę niepewnie i możesz potrzebować ochrony oraz poczucia bezpieczeństwa. Ta pozycja to sposób na ochronę przed światem, kiedy czujesz się bezbronna emocjonalnie. Osoby śpiące w tej pozycji są zazwyczaj nieśmiałe i bardzo wrażliwe. Pozycja ta praktykowana jest szczególnie przez kobiety. 

Jeśli śpisz na boku...fot. unsplash

Ta pozycja pokazuje, że w Twoim życiu ważne jest utrzymanie równowagi - zarówno prywatnie jak i zawodowo. Według badania przeprowadzonego przez brytyjskiego producenta materacy, osoby śpiące na lewym boku mają tendencję do pracy w marketingu i reklamie. Natomiast spanie na prawym boku preferowane jest przez osoby pracujące w transporcie i produkcji.

Jeśli zmieniasz pozycje...

Zmiana pozycji w ciągu nocy może świadczyć, że masz dużo na głowie lub po prostu dotyczyć poziomu komfortu. Rzadko kiedy dzieje się tak, że pozycja w której zasypiasz będzie ta sama, kiedy się obudzisz. Pozycja w której się budzisz jest prawdopodobnie tą, w której przesypiasz najdłużej.

Zobacz też: Jak wpływa na Ciebie (i Twoje sny) pozycja spania?

Każdy znak zodiaku ma swoje alter ego. Jakie jest Twoje?
Każdy znak zodiaku ma swoje alter ego. Jakie jest Twoje? - zdjęcie 1

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Marie Rose (Ocena: 5) 28.06.2019 20:53
co za zbieg okolicznosci, spie najczesciej na lewym boku i jestem na profilku reklamy w technikum a to sie wiaze z marketingiem!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie