Jak NIE radzić sobie ze stresem? To tylko pogarsza sytuację

Do tych metod sięga wiele osób...
Jak NIE radzić sobie ze stresem? To tylko pogarsza sytuację
fot. unsplash
21.06.2019

Stres towarzyszy nam każdego dnia. Dostarcza go praca, dzieci, a nawet wizyta u stomatologa. Stres ma druzgocący wpływ na nasze zdrowie, mówi się nawet, że jest cichym zabójcą. Niektórzy nawet nie zdają sobie sprawy, że podświadomie się stresują, dopóki nie zobaczą siwiejących włosów czy pierwszych zmarszczek. Żeby załagodzić stres, często sięgamy po metody, które na dłuższą metę niestety nie przynoszą wymiernych korzyści. O czym mowa?

Zobacz też: Była piękną kobietą, ale stres zdeformował jej twarz. „Czuję się jak potwór!”

Jak NIE radzić sobie ze stresemfot. unsplash

#1 picie alkoholu

To jedna z częstszych metod łagodzenia stresu. Zaczyna się od niewinnego kieliszka wina dziennie, potem kończy się na całej butelce. Alkohol to zły doradca, pomaga na chwilę, ale nie na dłuższą metę. Ciężki okres w naszym życiu to idealne środowisko do popadnięcia w nałóg. Nadmierne spożywanie alkoholu szkodzi zarówno zdrowiu fizycznemu jak i psychicznemu.

#2 objadanie się

Wiele osób dotkniętych stresem ma tendencję do objadania się. Odpowiedzialny jest za to kortyzol, który nazywany jest hormonem stresu, a nawet stawiany na równi z adrenaliną. Sięgamy po słodkie lub słone przekąski, mamy większą ochotę na śmieciowe jedzenie, co w rezultacie tylko pogarsza nasze samopoczucie i zwiększa poziom stresu.fot. unsplash

#3 zakupoholizm

Kupienie od czasu do czasu nowej sukienki w celu poprawy humoru oczywiście nie jest niczym złym. Choć o zakupoholizmie nie słyszy się na co dzień, jest to jeden z najbardziej niebezpiecznych i silnie uzależniających mechanizmów radzenia sobie ze stresem. Nadmierna konsumpcja towarów prowadzi do długów oraz utraty kontroli nad wydatkami. 

#4 przesypianie problemów

Choć mówi się, że sen to zdrowie, jego nadużywanie niesie szereg niekorzystnych czynników. Przesypianie problemów w rzeczywistości nie pomoże Ci uporać się ze stresem i nie sprawi, że te problemy znikną. fot. unsplash

#5 krzywdzenie siebie

Głodówka, samookaleczenie albo wmawianie sobie, że jest się niewiele wartym to zdecydowanie jedne z najgorszych rozwiązań. Sam stres wyrządza ogromne szkody w naszym organizmie, nie dokładajmy do przysłowiowego pieca, bo może spowodować to nieodwracalne efekty.

Zobacz też: Nauczyciel spisał 101 prostych sposobów na radzenie sobie ze stresem. Ta lista to hit

Polecane wideo

Dramat influencera. Codziennie maluje się przez 2 godziny, żeby móc wyjść z domu
Dramat influencera. Codziennie maluje się przez 2 godziny, żeby móc wyjść z domu - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Majkia (Ocena: 5) 24.06.2019 21:22
Na pewno alkohol nie jest najlepszym rozwiązaniem na radzenie sobie ze stresem. Bliska mi osoba niestety wpadła w ten sposób w ciąg alkoholowy. Ale dzięki pomocy fachowców i fantastycznego miejsca, jakim jest Klinika Kuźnia, jest na dobrej drodze do lepszego życia:)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2019 09:38
Robiłam wszystkie te rzeczy o nieee
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.06.2019 09:22
Odkrywcze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie